Jump to content
IGNORED

Ko Je Ubio Metal?


Miralem

Recommended Posts

ozzy je, zasto ne priznati, malo lutao u svojoj solo karijeri. shot in the dark jeste bila komercijala u to vreme, ali nije prelazila granicu sluzi.
sabat je sabat do sabbath bloody sabbath, ostalo je sve kurac, i solo ozi i sabat posle graničnog 5. albuma.
Link to comment
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    43

  • Miralem

    21

  • Bujodrag

    17

  • Аврам Гојић

    15

Gansi su odličan bend, ali nisu metal, ne znam šta traže ovde.
a sta su? ska? acid jazz?
Ovi klovnovi poput Škorpionsa i Skid Rou nisu nikako mogli da ga sjebu, samo da privuku i one neodlučne da čuju i nešto teže i brže.
pogledaj sta dio kaze pre u intervjuu. sarlatani su, u sadejstvu sa mtv-jem, postali metal- barem sirokoj publici. mtv je na jednog maidena pustao 30 skid rowa i poisona. i to je bio pocetak kraja.
Metal je sjebala Metalika crnim albumom, odnosno svim onim bezličnim sranjem koje su snimili posle njega.
ne volim ni ja black album, ovo ostalo (do death magnetica koji je dobar) da i ne spominjem, ali ne moze 1 album da unisti zanr.
Link to comment

Pa dobro, ako ćemo realno, metal je sa svim njegovim mačo sranjima, sjebao grandž koji je bio pametniji, direktniji i zapravo mnogo bolje kanalisao Black Sabbath - Led Zepp nasleđe od onoga što je u tom trenutku važilo za mejnstrim metal.Smrt metala kao mejnstrim pravca je ono kad je na MTV nagradama Kortni dobacila Akslu - hej, hoćemo da budeš kuma našem detetu, on se okrenu onako besan i rek'o Kurtu - "You better tell your bitch to shut up!", a Kobejn se okrenuo Kortni i rek'o joj "Shut up, bitch", a onda se oboje iskidali od smeha.Naravno, to nije bio kraj metala uopšte, i devedesete su, baš zahvaljujući grandžu i pročišćavanju vazduha koje je on napravio, stvorile super i originalne metal bendove: pomenuti Cathedral, C.O.C., Kyuss, Tool, Type O Negative, ranog Mensona, White Zombie, Paradise Lost, Skyclad... ma čudesa.Meni je zanimljije šta se desilo sa metalom dvehiljaditih, i tu mi recimo strašno smeta vladavina neinventivnih black metal bendova.

Edited by Syme
Link to comment
Metal je sjebala Metalika crnim albumom, odnosno svim onim bezličnim sranjem koje su snimili posle njega.
Baš tako. Jbg, popularnost ubija svaki žanr. Pantera je jedno vreme spašavala stvar ali, onda je i ona ubivena, namrtvo.Mis'im, ne volim ja metal, al' mi, ipak, žao što je umro a ni grob mu se ne zna.
Link to comment
a sta su? ska? acid jazz?pogledaj sta dio kaze pre u intervjuu. sarlatani su, u sadejstvu sa mtv-jem, postali metal- barem sirokoj publici. mtv je na jednog maidena pustao 30 skid rowa i poisona. i to je bio pocetak kraja.ne volim ni ja black album, ovo ostalo (do death magnetica koji je dobar) da i ne spominjem, ali ne moze 1 album da unisti zanr.
Ma cvrc, pa MTV je bio i Headbangers Ball, i
, itd, preko kojih sam prvi put čuo i Paradise Lost, i Skyclad, i mnoge, mnoge druge... Edited by Syme
Link to comment
Pa dobro, ako ćemo realno, metal je sa svim njegovim mačo sranjima, sjebao grandž koji je bio pametniji, direktniji i zapravo mnogo bolje kanalisao Black Sabbath - Led Zepp nasleđe od onoga što je u tom trenutku važilo za mejnstrim metal.Smrt metala kao mejnstrim pravca je ono kad je na MTV nagradama Kortni dobacila Akslu - hej, hoćemo da budeš kuma našem detetu, on se okrenu onako besan i rek'o Kurtu - "You better tell your bitch to shut up!", a Kobejn se okrenuo Kortni i rek'o joj "Shut up, bitch", a onda se oboje iskidali od smeha.Naravno, to nije bio kraj metala uopšte, i devedesete su, baš zahvaljujući grandžu i pročišćavanju vazduha koje je on napravio, stvorile super i originalne metal bendove: pomenuti Cathedral, C.O.C., Kyuss, Tool, Type O Negative, ranog Mensona, White Zombie, Paradise Lost, Skyclad... ma čudesa.Meni je zanimljije šta se desilo sa metalom dvehiljaditih, i tu mi recimo strašno smeta vladavina neinventivnih black metal bendova.
boldovani su, neki vise neki manje, postojali dobrano pre nego sto je grandz kao takav uopste dospeo u medije, ili na njih nije imao nikakvog uticaja
Link to comment

Ne znam šta uopšte znači ubijanje metala. Metal je bio muzika za gikove i autkaste oduvek, pa je postao neko vreme do jaja popularan i mejnstrim (her metal, pa rane devedesete metalika, megadet na MTV-ju u redovnoj dnevnoj rotaciji) pa je opet skliznuo nazad u subkulturne vode. Prosto ko pasulj. Mada kapiram da je kul ovo prepucavanje s video klipovima, nastavite (ja sam najbliži Symetovoj poziciji, for d rekord). A Gansi nikad nisu bili metal nego mešavina hard roka i panka, L.A.-stajl.

Link to comment
boldovani su, neki vise neki manje, postojali dobrano pre nego sto je grandz kao takav uopste dospeo u medije, ili na njih nije imao nikakvog uticaja
NAravno, ali tek ih je grandž momenat koji je porušio dotadašnja pravila izbacio na površinu. Uz to, postojali su u vrlo drugačijoj formi. C.O.C. su npr bili neki standardni hardkor/krosover, tek ih je grandž zapravo povukao u stounerskom i sabatovskom pravcu, i hvala mu na tome. Paradise Lost su bili zanimljiv death-doom metal, ali ne više od toga, a tek posle su, opet pod sabatovskim uticajima, postali originalan i značajan bend. Type O su tavorili na margini, kao i Cathedral. Sabatovski talas koji ih je sve izbacio na površinu bio je zasluga grandža. Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...