Jump to content
IGNORED

SEKTE SU MEĐU NAMA!


Аврам Гојић

Mišljenje o malim verskim zajednicama  

49 members have voted

  1. 1. Regulativa spram malih vera

    • Treba ih strogo kontrolisati
      11
    • Treba zabraniti netradicionalne verske zajednice
      2
    • Neka rade slobodno
      36
  2. 2. Male verske zajednice, ili sekte su...

    • Opasne po društvo
      4
    • Zanimljive grupe bezopasnih ekscentrika
      11
    • Prevarantske organizacije
      13
    • Član sam jedne od njih
      1
    • Potpuno nebitne
      20
  3. 3. Verujete li u postojanje destruktivnih kultova?

    • Da
      32
    • Ne
      5
    • Ne znam
      12


Recommended Posts

Daboviću, care, kakav flešbek na Crnu ružu! :ph34r:Pa kao da je juče bilo, šesti i sedmi osnovne, i horor priče koje su se šapatom prenosile... Nas nisu ložili sa orgijama nego sa samoubistvima. Najjača je bila priča o dve najbolje drugarice koje su negde u paviljonima zajedno skočile sa terase pa su pored njihovih tela pronađene crne ruže, to se vuklo barem jedno šest meseci iako apsolutno nijedan medij niti bilo ko drugi nije imao bilo kakvu informaciju o dvostrukom samoubistvu tinejdžerki bilo gde u SFRJ u tom periodu. Posle je bilo još nekih priča, sve u tom fazonu.Devedesetih je to podignuto na novi nivo, sa informacijama koje su umesto usmeno bile plasirane kroz raznorazne telegrafe i slična glasila.Inače, zanima me da li neko zna nešto više o slučaju Meneder? Meni je u askari bezbednjak pričao da su istražitelji u njegovoj kući (valjda je živeo sam), kao, stvarno pronašli svašta nešto, i da je bilo baš hevi, pa su onda bezbednjaci u svim kasarnama VJ dobili sataniste kao primarnu pretnju, i to je išlo dotle da su pažljivo skenirali sveske sa onim glupavim vojničkim pesmama i gde god bi videli ključnu reč "smrt" ili nešto slično, palila im se lampica (kao za bedak, polovina tih idiotskih pesama je govorila o samoubistvima zbog drage koja voli drugog, staramajke koja kod kuće umire sama itd).Onako odokativno, ako postoji predeo u Srbiji koji bih mogao da povežem sa nečim zastrašujuće mračnim, to su Severna Bačka i Severni Banat. Nekoliko puta sam se našao uveče u nekim nedođijama tamo, totalno su mistične i na keca uteruju neki nemir u kosti. Da sam neki okultista, tačno bih tamo smestio bazu. Tamo naprosto ima nečeg u vazduhu.

Link to comment

Ja sam pročitao jednu ili dve kriulijev knjige i još neke koje govore o ceremonijalnoj magiji. Sećam se da sam jedne večeri sam u kući (imao sam 16-17) godina čitao opis crne mise i da sam se baš neprijatno osećao.

Link to comment

Sjecam se reportaze na TV Zagreb osamdesetih koja je povezivala Crnu ruzu i darkere :D Bila je i anketa u kojoj su omladince po kaficima pitali zasto nose crnu odjecu.

Link to comment

Od malih verskih zajednica jedino sam čuo i video Jehovine svedoke,a odskora i Mormone original iz Jute.Nažalost to je više od sektaštva a manje od tradicionalne i etablirane verske zajednice, to su neke religije u pokušaju. Nema mnogo toga mističnom u canvasing-u po parkovima, obijanju pragova po kućama i stanovima...

Link to comment

stos mene tice, jab se rado uclanila u sektu koju bi vodijo Tarantino... Elizabeth Hand, recimo... Alan Moore.. Tom Waits..... Steven Pinker..... sve ostalo je bul-fakin-šit

Link to comment
Onako odokativno, ako postoji predeo u Srbiji koji bih mogao da povežem sa nečim zastrašujuće mračnim, to su Severna Bačka i Severni Banat. Nekoliko puta sam se našao uveče u nekim nedođijama tamo, totalno su mistične i na keca uteruju neki nemir u kosti. Da sam neki okultista, tačno bih tamo smestio bazu. Tamo naprosto ima nečeg u vazduhu.
Ma tačno to, mada može i ceo Banat. Jednom sam promašio put od Vršca ka Zrenjaninu, i jebem li ga, osećao sam se kao da sam upao u Decu kukuruznog polja 14. deo.Inače, nikad nisam imao dodira sa sektama, osim Jehovinih svedoka, kad su mi kucali na vrata.
Link to comment

meni je bila super ona sekta maršala eplvajta, a svideo mi se i pokret princa filipate su baš tipa malog remorkeraa u sajentologe ću da se učlanim ako poživim dovoljno

Link to comment

ima nazarena i bptistajehove imaju hram kod nasmeni to sve slicno kao spc ili kccuo sam da je pripadnost povezana i sa nacionalnom strukturom, ali ne kao pravilocak, stavise i pripdnost nacionalnim politickim partijama moze da bude nadnacionalna i lokalnaradisa zalutao u kovacicu :s_c: neke nase izbeglice su nasle pomoc u baptistima

Link to comment

nadam se da će Dabović oprostiti, naime:zvoni Jehovin svedok na vrata, tip mu otvara, ovaj počinje: Dobar dan, ja sam iz Jehovinih svedoka...znate, naš časopis Kula Stražara...a tip mu kaže: aha, pa OK, izvolite uđite, sedite. može čaj?donese čaj, sedne do tipa i kaže: pa izvolite, šta ste hteli da mi kažete?a svedok: neam pojma, nikad nisam dovde stigao

Link to comment

Pre desetak godina, kad sam baš bio u životnoj depresiji, rešim se da odem kod nekih ovde u bgd što su praktikovali neku jogu gde se skoro sve svodilo na jednostavne vežbe disanja (hiperventiliranje kao put do zdravlja i još koječega). Ne mogu nikako da se setim kako su se zvali.Jedan drug je tamo bio aktivan, pozvao me, i pristadoh jer sam osećao da mi treba promena. Bio sam jako, jako skeptičan pošto zazirem od verske indoktrinacije svake vrste, potajno sam se plašio da se ne navučem, ali se ispostavilo da su ovi moji više nego OK, bez ispiranja glave i novčanika. Prijala mi je promena.Posle početnog kursa i vežbi sam ostao još neko vreme, par puta išao na druženja u privatnoj kući gde se pevalo i bilo je divno (original Milivojevićev osećaj zajedništva). Priča je naravno šira, postoje viši kursevi i guru koji živi negde na zapadu i obučava ljude iz celog sveta u nekim svojim centrima, ali ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvo nametanje. Ko voli i loži se, ima čime da se zanima, ko neće ne mora. Batalio sam jer sam ostao nepoverljiv u tu priču sa blagodetima disanja a mrzelo me da svako jutro redovno radim vežbe (asane, disanje).

Link to comment
nadam se da će Dabović oprostiti, naime:zvoni Jehovin svedok na vrata, tip mu otvara, ovaj počinje: Dobar dan, ja sam iz Jehovinih svedoka...znate, naš časopis Kula Stražara...a tip mu kaže: aha, pa OK, izvolite uđite, sedite. može čaj?donese čaj, sedne do tipa i kaže: pa izvolite, šta ste hteli da mi kažete?a svedok: neam pojma, nikad nisam dovde stigao
:lol: Stari ali dobar...Moja keva je jednom probala da im objasni gde greše (jer je poprilično potkovana što se tumačenja Biblije tiče, išla je na veronauku kao klinka, a voli i da ode povremeno na neke skupove koje SPC organizuje)...To je bio šou, najore što su se navukli, pa došli još par puta da vode teološke rasprave... :isuse:
Link to comment

oni imaju sistem bodovanja domaćinstava. kad neko razgovara sa njima o religiji na takav način, to je valjda najviša ocena, tu se obavezno dolazi ponovo.

Link to comment

pola moje familije su nazareni, i tolko su navalentni da ja ne znam ništa o njihovoj religiji :) osim toga da su dosta tradicionalni (ništa dejting, ništa pri-merital sex, ništa kontracepcija). samo u severnoj americi imam 20ak porodica najbližih rođaka koji su svi u tome.

Edited by funk soul sister
Link to comment
pola moje familije su nazareni, i tolko su navalentni da ja ne znam ništa o njihovoj religiji :) osim toga da su dosta tradicionalni (ništa dejting, ništa pri-merital sex, ništa kontracepcija). samo u severnoj americi imam 20ak porodica najbližih rođaka koji su svi u tome.
i to je okzanimljivo jenego kako si ti po pitanju ruke?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...