Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

assück

i Mega City Four su ucestvovali na demonstracijama 9. marta, posle svojih koncerata 6. i 8. marta u Beogradu :)

borderline

Sa kevom i ćaletom, kod semafora na uglu Bulevara i Kneza Miloša. Poneli peškire i vodu protiv suzavca. Ali toliki je bio stiskavac da smo ih jedva izvlačili iz ranca, pogotovo kad je krenulo komešanje. Posle se sklonili kod prijateljice u centru. Rekla je da smo pobedili, a na TV (da li na RTS?) je išao live program iz studija koji je vodio Petar Lazović. Uveče se na ulici delila Politika "Srbija na putu demokratije".

kapetanm

Sećam se bizarnog detalja: rekoh ženi te večeri pazi sad sutra kad ispred Skupštine dođe Balašević da se malo šlihta. I bi tako

Kampokei
[/size]Najbolji Beograd koji ja pamtim. Hajlajt Nove'97 bila mi je jedna fantastično aranžirana kanta za đubre usred Kneza i nikad lepši sneg.
Isti utisak, apsolutno nezaboravna noc. Nasmejani i nepoznati ti na ulici cestitaju Novu... I srpska nova malo kasnije je bila lepa noc, ako se ne varam neobicno topla za januar.

Papovac

meni te 97 najludje bilo sto kad te neko nagazi kaze ti izvini. nenormalno pozitivna atmosfera bila

MayDay

Samo da vam kažem da vas za nijansu više volim nakon ovih ispovesti. :-)

fragand

proboj kordonae koliko sam ondak mogao da setam

stoka
Studiju B. pre ili posle njega bio neki vojnopoliticki kurac-palac prico je kako je Sloba mogo da pregazi HOS da je teo, al nije teo zato sto je komunisticki ljudski odron i zato ga je trebalo oboriti jos 1991. ludilo.
Kao na svakoj revolucionarnoj televiziji, pred kamerama su se smenjivali svakakvi likovi, pa i neki polusvet. Koliko se sećam, to je bio nacoš Zvonimir-Zvonko Trajković (http://www.trajkovic.rs), bivši bobanov i karadžićev savetnik ...

DarkAttraktor

bravo, stoko tregeru naseg kolektivnog secanja ! taj je smrad u pitanju ! :D

hattori

ja sam na 5. oktobru bio jos 9. marta!

Кристофер Лумумбо

nisam imao vremena sve da procitam ali topik treba obrisati ako niko nije priznao da je nesto marnuo iz skupstine. hajde, ljudi smo.

Braća Strugacki
nisam imao vremena sve da procitam ali topik treba obrisati ako niko nije priznao da je nesto marnuo iz skupstine. hajde, ljudi smo.
ih, propustio si priznanja

stoka
Ima, ima, čak su i fotke postavljene ...

Frau Gabrijela
meni te 97 najludje bilo sto kad te neko nagazi kaze ti izvini. nenormalno pozitivna atmosfera bila
da, tako je bilo tokom te zimske sezone 96/97.stalno sam bila na ulici, nikad manje kilograma nisam imala, a nikad više energije, nikad se bolje nisam osećala, ni kinula nisam te zime. nekako je ostao, blago rečeno, gorak ukus kada se sve završilo kako se završilo.tokom protesta pred peti oktobar osećala sam se kao veteran :lolol: i s visine posmatrala one koji su došli da šetaju na sigurno. u provinciji je to bila malo drugačija slika nego u bg. ipak, priznajem da nikad neću sebi oprostiti što nisam krenula s ekipom za bg tog jutra.slažem se da od slika, sećanja i priča učesnika o devetom martu najviše hvata najež. tada, realno, nisam ni mogla biti tamo. ne samo zbog geografije.

slepa živana
- 23. decembar 1996, kontramiting
ovog datuma se jedino živo sećam. kordon je bio kod dušanovog grada. koškali smo se malo po malo dok najzad nije krenuo stampedo. bila sam sa nekim dvometrašem koji me je vukao za ruku i trčao tako brzo da nisam stizala da napravim dovoljan broj koraka, više sam lebdela. utekli smo u prolaz ka čika ljubinoj. za to vreme na terazijama, negde kod meka, moju kevu je neko iz kontraskupa pogodio letvom u glavu. ona se srušila, pritrčali su joj ljudi da joj pomognu i neko joj je stavio mentol bombonu u usta :o kad se osvestila, počela je da viče, gorim gorim :lolol:podsetili ste me malo i petog oktobra. vratila sam se sa puta dan ranije. bila mi je isključena struja i nije bilo ničeg za jelo. pretpostavljam da sam bila izgubila vjeru.