Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

radisa
Ma da još mi dali buđavu masku koja ne dihtuje.Ko bi reko da ću da doguram do cyber-pozornika i da drukam neke likove na forumu...Poslato sa WC šolje by BVK
Ti si taj, znači? :mad:

Tihajeza

bila na faksu, pa posle nas nekoliko otišlo do skupštine, ne sećam se više s kim sam bila, srela sam milion ljudi koje znam.pionirski park, kod one hrpe kamenja. posle suzavca onaj prolaz između tuckwooda i excelsiora. posle vraćanje kući peške i usput razmena najnovijih vesti sa prolaznicima, taksistima...

pt 2.0

najveći deo dana kod skupštine, onaj parkić ka vlajkovićevoj.u jednom trenutku sam se pogušila malo od suzavca, ili je bilo neko komešanje, pa smo se popeli na vrh zgrade u vlajkovićevoj, rekla bih iste one gde sam 2011. radila 2 meseca.čudno mi sad to sve deluje sa ove distance. kad kažem to sve, najpre mislim na ono kako sam osećala i videla svet oko sebe. bojim se da od toga nije ostalo skoro ništa.i da - bila sam smorena onog trenutka kad je isturen bloody koštunica.edit. sad citam sta pisete o vremenu. u mom secanju je bilo vedro, cak suncano (!?), ali vetrovito... mada je moguce da brkam dane, tada sam non stop visila po ulici.

Edited by PointTaken

Budja

Peske sa kolonom sa Banovog brda. Ne secam se da li sam nosio zastavu GSS ili ne, i da li je tu bilo jos kolega iz stranke.Onda u stranku, naTerazijama, tamo nam dali neke sendvice da podelimo raji.Onda malo u guzvi, pa u Bezistan kada je poceo suzavac, pa opet do stranke, pa onda tumaranje uokolo do kasno u noc...

odmor

Ja kad sam shvatio da sam zakasnio na glavna zbivanja tog dana pozurio sam ka centru ali tada su se ljudi vec vracali. Onda sam resio da idem malo da rovarim oko skupstine jer sam cuo da je moguce u blizini pronaci papire i svakakvu dokumentaciju. Nadao sam se nekim brutalnim dokaznim materijalima, ali sam nasao samo neka sranja od formulara koje sam nakon toga drzao jedno 5-6 godina u fijoci.

Mos

Bio sa dva drugara kod Pasicevog spomenika, s tim sto je jedan od njih dvojice posao jer nije imao pametnija posla. Coveka uopste nije zanimala politika (a ni danas ga ne zanima), pa se prilicno iznenadio onim suzavcem. :D Inace, zanimljivo je da je njegov rodjeni burazer, inace pripadnik jedne manje grupe zvezdinih navijaca taj dan 'slucajno' odustao da ide sa nama i otisao sa tom ekipom na iznenadni rostilj. Jajare.Naravno da bih isao opet, meni i jeste najzalije sto nema te energije za opet.

na poslu, tada sam radio u knjizari Plato...
Pa sad konacno znam odakle si mi poznat! :) Edited by Mos

Аврам Гојић

Brzo su me izbacili, Bane Jeremic je zakljucio da mu treba neka rasna cica, sto ja ipak nisam

Mil@n
Ma daj, pa naravno da je to bila ispravna stvar. Ali borba nije gotova.
Ne znam ko može da spori da nije bila ispravna stvar, taj je onda neispravan.A borba je nažalost gotova, pogledaš vladu, opoziciju i shvatiš ko je izduvao - narod.Edit: bio na skoro svim protestima pre, taj dan mi je bio radni, nažalost. Fleka u mojoj anti režimskoj karijer. Edited by Glas RazumaN

harper

Bio gde i svi do nekih dva-tri ujutru ili tako nesto. Onda je na terasu Skupstine Grada izasao Dinkic. Lepo sam ga saslusao do kraja, kad je zavrsio okrenuo se prema tadasnjoj devojci, rekao joj "hajdemo kuci, od ovoga nema nista" i zaboravio citavu stvar.

Filipenko

Bio sa Todorovićem kod Šešelja, da vidimo šta nam je činiti i kako očuvati stari cilj Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica u nekom novom vremenu.

djordje geprat

beše pluskvamperfekt™otprilike ovako: izašao sam s drugarom sa posla nešto pre podne. kada su stigli veljini pred parlament, bačen suzavac i počela trka, prali smo oči preko puta lazarca u dvorištu kuće. onda smo otišli do GSSa na terazijama pa do kancelarije DSa u resavskoj pa nazad u firmu da se odjavimo. posle sam bio na ulici do mraka, najpre u parku pa se spustismo iza skupštine, u kosovskoj se ponovo proplakalo, oši smo isprali u poslastičarnici preko puta politike, pored grmeča. dođem kući, pitam ženu gde su deca, kaže da su na ulici. lepo mesto za proslavu ćerinog rođendana. posle sam se opet vratio na ulicu, ostao do kasno. bilo se smirilo.danas smo se okupili, ćera je napunila 30. niko nije pomenuo onaj 5. oktobar. daba jeste u pravu ali, svi su tu, samo njega nema. mislim: toma, dačić, vučić, mrka, baki, škundrić, jorgovnanka, čak i vuuuuliiin.. gorko u ustima.

prima

meni je smesno kako su se neki mladici sablaznili na ulici kad su me videli kako se vracam iz c-marketa sa virslama, kao, sta radis ti tu sa tim virslama, ljudi se skupljaju ispred skupstine.cimnem drugara koji je u toku, prati sve preko inter-neta.kad smo jedva pronasli zaklon od suzavca (sve krcato) ortak je skontao vinjak i bleju u tom unutrasnjem dvoristu, i nije hteo da se vrati. srecom usput sretoh poznate da glumimo pokretne mete od suzavaca koji padaju kao konfete kroz tasmajdanske sume. nakon toga gubim sve clanove ekipe i zaticem ranjenog coveka i pistoljske pucnjeve. vreme je za udaljavanje.onaj drugar se u medjuvremenu vratio kuci a gastosi sa kojima chatuje hoce da ga prikolju sto je on-line.mladji burazer je isao sa bakom i posmatrao sa pristojne razdaljine.za mene su pravi protesti, "revolucija", osecaj zajednistva i promene oni tromesecni '96.

LudiKure
za mene su pravi protesti, "revolucija", osecaj zajednistva i promene oni tromesecni '96.
Potpis, pečat i overa u opštini u tri primerka.Those were the days, sve nakon toga = poziranje i vašarŠto se petog tiče, sa kolegama studentarijom krenuo preko Brankovog mosta, neki doboš mi uvališe zato što sam se random našao u jednom od prvih nekoliko redova O.oDok smo stigli, već je prošao Džo... Ostatak popodneva sam se muvao oko skupšćine, onako izdaleka promatrao zbivanja, zapalio gajbi i uhvatio prvu klapu nezavisne tv b92.Priznajem, bio sam oduševljeni klinac™ tog dana.

Takeshi

kontra miting '96.au, kakav je to dan bio.

Mos

Secam se da je na TV-u kad sam stigao kuci (ne mogu da se setim da li na RTS-u ili na Studiju B) bio Marko Jankovic u nekoj improvizovanoj varijanti studija, i da sam tada prvi put pomislio - jbt, ovaj je stvarno pao. Drago mi je sto sam i pored svega imao osecaj da smo nesto uradili i da je dosao kraj jedne ere. Tako pa puta 1000 se osecao i moj deda '45 kad je mislio da je samo pitanje dana kad ce Amerika i Engleska biti zemlja proleterska. Obojica smo posle odrasli.