Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

bokki

Na poslu.Nije bilo Vuka na protestu pa ne bih išao i da sam mogao.

teacher

Tamo gde se moralo biti.Sent from my iPad using Tapatalk HD

renne

Plus jedanПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

salerokada
pratio dramatična javljanja Indexovih reportera.
Par dana pre toga sam bio na kolubarskim kopovima na protestu i tu načuo da stiže Velja Ilić sa ekipom da podrži rudare i da će posle nastaviti za Bg. Tada sam čekao da počne faks i radio sam u sveže odmetnutom radio Lazarevcu. Veče pred 5. oktobar sam imao emisiju i moj drugar, tonac, me naloži da pustim neko divljanje tipa Šaht ili tako nešto. Ja ga nerado poslušam i onda u sred pesme uleće novopostavljena glavna urednica Ljiljana Obradović iz DSS-a da me izriba: "Da li si normalan? Šta to puštaš!? Ljudi na kopovima slušaju, znaš li kolika je tenzija, malo fali da dođe do incidenta..."Znao sam da se u četvrtak spremaju protesti u BG-u, ali pojma nisam imao na šta će to da izađe.I onda od jutra sam slušao Indeksove mobilne reportere i kako se situacija odvijala žalio što nisam u BG-u. Kada su krenuli na RTS reporter govori o bageru koji napreduje i onda u jednom trenutku: "Iz zgrade televizije se čuju pucnji. Mi ćemo sada da se sagnemo i malo vratimo u nazad" :)Kada su ušli u RTS panduri su izašli sa zadnje strane i predali se narodu. Neki su valjda hteli da ih tuku, ali su ne našli drugi koji su smirili situaciju.Onda nastavlja da izveštava, ja okrenem RTS, a tamo promiču livade, šume, pašnjaci uz neku laganu, smirujuću muziku. :)Sećam se i slike sa Studia B gde se vidi skupština koja gori i izveštavanja indeksovih reportera da ljudi nisu hteli da se pomere da prođu vatrogasna kola da se ugasi požar.I onda priče da su našli popunjene glasačke listiće u podrumu skupštine.Uveče su se u gradu (Lazarevcu) pojavili ljudi koji su bili u Bg-u i koji su kao trofeje nosili nogu od skupštinske stolice, oteti pendrek, pandurski štit i sl.

Аврам Гојић

ja sam skontao da je fajront oko 3. oktobra, kada sam iz prve ruke intenzivno pratio desavanja sa kopova, nazalost nisam bio tamo.

salerokada

Na kopovima postoji traka za ugalj. Užasno zajebana stvar. Ako te povuče, gotov si. Ima više slučajeva da su ljudi poginuli kada ih je povukla ta traka.Kako je tada bio protest, traka je bila zaustavljena. Poznanik, sa još nekim ljudima sedi na traci i nešto pričaju. Dotrčava neki lik i viče im: "Silazite odatle, RTS javio da kreće proizvodnja, pokreću se trake!" :)

Dr Arslanagić

Sa drugarima otprilike kod ulaza u IMS. Kada je bačen suzavac, povukli se prema Terazijama i zaboli u neki ulaz , blizu Meka. Sledećih par sat sedeli na stepeništu između 3. i 4. sprata i pili vinjak.

Braća Strugacki

ja sam rutinski išao na sve žive demontracije, nije me interesovalo ni ko ih ni kako organizuje, samo dok su protiv režimate tako bi i tadpriznajem jeo sam govna, bio sam slep pored očiju itd

assück

prvo u pionirskom parku, pa onda izmedju fontane i doma sindikata, pa onda usli u zgradu do, popeli se par spratova, video neki bilijarski sto, neka zena nam dala fon da se javimo kuci da smo zivi-zdravi, blejao tu jos malo pa onda do ortaka u Durmitorskoj uvece, uz strepnju da se ne probudimo a ono Slobo preokrenuo.

Аврам Гојић

@zugurosh:ja ne priznajem.1) nema rata, ni u Srbiji ni van nje2) nema politickih ubistava3) rade osnovne funkcije drzave, kako-tako4) izlazak iz zemlje se obavlja putem lupanja pecata u pasos i onda mozes da putujes do Arktika neometano5) Milosevic je krepao u zatvoru, a i Mladic je na istom tuznom putu.opet bih isao, znajuci sve sto sada znam.

Edited by Marko M. Dabovic

salerokada

6. Nema bonova za benzin7. Nema restrikcija struje8. Rafovi u prodavnicama su puni9. Nema policijske torture prema opoziciji

Braća Strugacki
@zugurosh:ja ne priznajem.1) nema rata, ni u Srbiji ni van nje2) nema politickih ubistava3) rade osnovne funkcije drzave, kako-tako4) izlazak iz zemlje se obavlja putem lupanja pecata u pasos i onda mozes da putujes do Arktika neometano5) Milosevic je krepao u zatvoru, a i Mladic je na istom tuznom putu.opet bih isao, znajuci sve sto sada znam.
ja ne bi, mislim da sam pogrešio što me je to sve lično interesovaloja i dalje moram da radim, a ovi što su tada/pre/posle krali ne moraju

Аврам Гојић

Sve tacno. Zivimo u sranju, ali ne prihvatam i nikada necu prihvatiti da je obaranje Milosevica bilo uzaludan posao.

Takeshi
opet bih isao, znajuci sve sto sada znam.
+1

MayDay

Ma daj, pa naravno da je to bila ispravna stvar. Ali borba nije gotova.