Jump to content
Sign in to follow this  
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

Прслин

...

Edited by Прслин

le petit nicolas

Само пет шест поуста на данашњи дан - ето илустрације значаја датума после 14 година и добре праксе настављача

14 godina. Jezivo ocajno.

Kao one bube sto zive u temeljima kuca, septickim jamama i nikad dana ne vide. Ako i zabasaju napolje, brzo ih zgaze, zaprase.

Poz

J-♣

Na današnji dan 06.10. pre 14 godina, negde u ovo doba dana, sam se spremao da obiđem AEG fakultet. Sva tri fakulteta u toj zgradi su od maja te godine bila pod opsadom Teodosićevih* kerova koji u zgradu nisu puštali bez indeksa ili posebnih propusnica, a u kasne popodnevne sate katkad nikoga. Stretoh nekoliko kolega koji isto kao i ja sa radošću posetili faks, prepričavali šta je ko radio dan ranije, najviše se zadržali na parkingu kod bočnog ulaza, jedan doneo tekilu, drugi nabaviše pivo....

Četiri meseca od one majske noći kad su mirini/slobini kerberi sa maskama na licu upali, prebili i izbacili studente na ulicu pa do 06.10 su me asocirala na 1941-1945 kad je tu zgradu okupirao i koristio gestapo (skladištili zalihe bojnih otrova u podrumima).

* Vlada Teodosić - tadašnji dekan ETF-a, okoreli radikal, gori od svih svojih čelnih glavonja iz stranke.

Hella

došao pred sup stoji kordon kerova ja pitam ds glavonju e a kad ćemo da ih ubijamo iju ostrašćeni ekstremisto u kom si ti fazonu mi bi miran prevrat bez revanšizma okej srećno vam bilo upalio auto otišao kući prespavao popodne uveče usto vidim gori skupština a sutradan me isti onaj zvao u ds i ja mu reko mrš izdajniče javi se kad ih postreljate i nikad se više nije javio :fantom:

iDemo

kojim žrtvama?

Procitashe danas na radiju - neka devojka/zena i neki lik "preminuo od povreda" ili vec nesto slicno...

fritifrut

devojka je pala iz prikolice, ali je valjda mislio na ceo opus devedesetih

uz radio, bio kuci

Time Crisis

Radno, istovarao kuruz

April

Ne bi mi palo na pamet da uđem u Skupštinu, iako sam, pod pritiskom mase, bila na par metara od nje (kad su nas zalili suzavcem i sve krenulo da se talasa).

Evo par dana razmišljam šta bi bilo da smo 9.marta, umesto gandijanja, uleteli u republičku skupštinu - a mogli smo, sad znamo da smo mogli. Kapiram da bi bilo mrtvih, ali kapiram i da bi ta cena bila hiljadu puta manja od cene koju smo platili kasnijim ratovima. Argument kako bi Sloba opet dobio izbore više ne stoji, jer je potonja istorija pokazala da Srbi ionako glasaju za vlast koju im preporuči drugi dnevnik, a servira državna bezbednost. Čak bi i samo usporavanje ratne mašinerije devedesetih bilo puj spas za hiljade izbeglih i ubogaljenih. Ali, šbbkbb...

Zato sam siguran da je paljenje Skupštine i, naročito, upad u Aberdarevu, bilo i simbolički prelaz preko crvene linije iza koje je Srbija shvatila da ima novu vlast, policija shvatila da ima novu vlast, vojska shvatila da ima nove gazde, a službe bezbednosti počele sa uništavanjem dokaza. Tako vreo Peti oktobar doveo je do apsolutne pobede u januaru 2001. Od pevanja pred Skupštinom bi se stvar još jednom razvodnila, posebno imajući u vidu realni odnos poslanika u Saveznoj skupštini.

Milogled Bluff

Evo par dana razmišljam šta bi bilo da smo 9.marta, umesto gandijanja, uleteli u republičku skupštinu - a mogli smo, sad znamo da smo mogli. 

Vuk hteo, Giska nije dao :fantom:

Кристофер Лумумбо

Obzirom da su se izbori održavali 24. septembra, biće da je to bilo malo više dan pre 5.10.

Da, da, to je verovatno bilio 3 dana pre izbora. Kasnije su krenulu strajkovi i bojkotovanje nastave. Secam se da je direktor pozvao policiju zato sto sam smo mu rekli da do daljnjeg ne dolazimo u skolu, ali profesorka matematike je oterala u kurac i njega i policiju tako da su nas ostavili ma miru .

@ milogled

Kako ti se pojavi osmeh na licu kada govoris o cestitom sepeou.

Edited by Кристофер Лумумбо

Verterdegete

Evo par dana razmišljam šta bi bilo da smo 9.marta, umesto gandijanja, uleteli u republičku skupštinu - a mogli smo, sad znamo da smo mogli. Kapiram da bi bilo mrtvih, ali kapiram i da bi ta cena bila hiljadu puta manja od cene koju smo platili kasnijim ratovima.

Sloba iz 91. i Sloba  iz 2000. nisu isto.

iDemo

Sloba iz 91. i Sloba  iz 2000. nisu isto.

Kome makar ovo nije jasno i treba opet (i opet i opet) da kreci.. I nikad nece da okreci. Nazalost. 

Iza opozicije i ostalih 1991ve nije stajao niko. 2000te je bilo sve drugacije. Bez posledica al' opet - vredno da se pomene.

iDemo

Ja sam, inace, i 9ti i 5ti preskocio - iz sasvim razlicitih razloga. 9tog sam bio kod kuce a 5og sam bio van kuce jedan vrlo dug period vremena.