Jump to content
Sign in to follow this  
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

steins
39 minutes ago, Leia said:

Umesto da smo zakrpili taj Kaligulin camac kad smo se jednom u njega popeli, tj. sproveli lustraciju i stvarno izasli iz septicke jame, nastavili smo da veslamo u nadi da ce se to vec nekako volsebno usput resiti.

I sad se ne treba cuditi, ovo sto sad imamo je sasvim logican razvoj dogadjaja.

+1

Zvanično objašnjenje za bilo kakvu akciju koja nije usledila 6og oktobra je bilo da je sve još klimavo, da ima mnogo opstrukcije, da ima još mnogo infiltracije™ SPS kadrova itd itd

U suštini je već 5og oktobra popodne počelka podela plena i svakog je bolela patka 6og ujutru da se cima dalje - odatle je današnjica sasvim logičan sled dogadjaja. 

stoka

Ali morate priznati da su žutima bile zavezane ruke. Beograd je goreo zbog mnogo manjih stvari koje je činila vlast nego što sadašnji režim čini. Zar se zaboravilo ko je koristio navijače koji su od Beograda povremeno pravili nekadašnji Bejrut, da li zbog Kosmeta, gej parade ...

Kao da žuti nisu mogli da privuku više stranih investicija, ali tada je sve bilo komplikovano, opozicija je jedva čekala da naprave neku greškicu u proceduri pri javnoj nabavci ili tenderu, pa da im skoče na grbaču. Danas se prodaje zemljište, prodaju se preduzeća, gradi se na svakom koraku, a niko pojma nema ko to radi, gde su papiri, gde je poštovanje procedure ...

Edited by stoka

Caligula
5 hours ago, aram said:

@kauboj

brt, toliko si dosadan da bi vučić trebalo da te zlatom plati i da ti da pola sata na pinku svako veče, oterao bi sve u bele listiće i crtače kurca

Bolje tebe da emituje uz pricu kako su zuti sve upropastili :fantom: kad je mantra nek je na nacionalnoj frekvenciji

@Leia slaba si sa metaforama, nisam to hteo da kazem. Nije camac potonuo nego Mile iskocio iz njega pravac u govna, zajedno sa razocaranom drugom Srbijom

Caligula
3 minutes ago, stoka said:

Ali morate priznati da su žutima bile zavezane ruke. Beograd je goreo zbog mnogo manjih stvari koje je činila vlast nego što sadašnji režim čini. Zar se zaboravilo ko je koristio navijače koji su od Beograda povremeno pravili nekadašnji Bejrut, da li zbog Kosmeta, gej parade ...

Kao da žuti nisu mogli da privuku više stranih investicija, ali tada je sve bilo komplikovano, opozicija je jedva čekala da naprave neku greškicu u proceduri pri javnoj nabavci ili tenderu, pa da im skoče na grbaču. Danas se prodaje zemljište, prodaju se preduzeća, gradi se na svakom koraku, a niko pojma nema ko to radi, gde su papiri, gde je poštovanje procedure ...

Dzaba pricas, nema usiju ovde da cuju fakte.

Ovaj topik je za pljuvanje Zutih i razocaranost ko takvu

Leia
34 minutes ago, Caligula said:

Bolje tebe da emituje uz pricu kako su zuti sve upropastili :fantom: kad je mantra nek je na nacionalnoj frekvenciji

@Leia slaba si sa metaforama, nisam to hteo da kazem. Nije camac potonuo nego Mile iskocio iz njega pravac u govna, zajedno sa razocaranom drugom Srbijom

A metafore su ti bas do bola, dal moze banalnije. Da je camcija napravio lustraciju ne bi ni bilo ideje da se iskace, koliko god ona bila iracionalna. Kako god okrenes, Mile moze biti glup i impulsivan ali pravi problem nije u tome.

Caligula

Kostunica nije dozvolio lustraciju, narod glasao Kostunicu a ne Djindjica. Djindjic je Srbe okupio samo na sahrani.

Nije Mile kriv itch.

Ispada da mi zapravo zivimo u njihovoj radikalskoj drzavi kao strano telo vec decenijama. Iz tog ugla 5 oktobar dobija jos vece znacenje, kao incident u Srbiji.

SNARC

I dan danas mi je neverovatno koliko se u narodu lako primila vest da je Djindjic '99 sa (bese slovenacke) televizije pozivao NATO da bombarduje Srbiju. 

Ako se ne varam, taj snimak ne postoji, niko ga nikad nije video ali njegovo ime je uvek vuklo taj teret na ledjima. Lako i uspesno plasirana informacija u plodno i neinformisano tlo..nesto kao kad su se svi sklanjali od pomracenja Sunca kao da ce kraj sveta.

Caligula

Postoji valjda tekst gde on kaze nesto sto uz poprilicnu upotrebu zlobe i maste moze da se protumaci na taj nacin. Trazio proslog marta to ali nisam pronasao.

Kao da kaze "bice kise" a RTS prevede "Djindjic Srbiji doneo poplave"

Curuvija docekao bombe fazon. Srbi naravno popili to da ne trepnu. Kao sto danas jedu sve servirano.

namenski
4 minutes ago, SNARC said:

I dan danas mi je neverovatno koliko se u narodu lako primila vest da je Djindjic '99 sa (bese slovenacke) televizije pozivao NATO da bombarduje Srbiju. 

Ako se ne varam, taj snimak ne postoji, niko ga nikad nije video ali njegovo ime je uvek vuklo taj teret na ledjima. Lako i uspesno plasirana informacija u plodno i neinformisano tlo..nesto kao kad su se svi sklanjali od pomracenja Sunca kao da ce kraj sveta.

Nije nikada bio problem plasiratitm (dez)informaciju: problem je kada nemas kriticnu masu konzumenata informacije osposobljenih da je kriticki obrade, procesuiraju.

Na stranu kvalitetnije pa cak i ideologijom usmeravano informisanje u preddemokratsko doba, ali ondasnja vestina citanja izmedju redova u partijskim i dirigovanim drzavnim medijima danas izgleda kao intelektualna stratosfera u odnosu na primitivizam i bahatost kojima se informacije plasiraju pod maskom one cuvene sarene laze prodate Miletu pod parolom 'demokratija je da mozes da pricas sta hoces'.

Nije, sve dok ne podrazumeva odgovornost za napisano, elementarni intelektualni i eticki integritet onih koji pisu i informisu, a ko voli moze da uporedi kvalitet pisanja u ona vremena i danas.

Uostalom, i ako se laze - treba znati i imati minimum respekta prema inteligenciji onoga koga bi da lazes.

Leia
29 minutes ago, Caligula said:

Kostunica nije dozvolio lustraciju, narod glasao Kostunicu a ne Djindjica. Djindjic je Srbe okupio samo na sahrani.

Nije Mile kriv itch.

Ispada da mi zapravo zivimo u njihovoj radikalskoj drzavi kao strano telo vec decenijama. Iz tog ugla 5 oktobar dobija jos vece znacenje, kao incident u Srbiji.

Ma ti imas neku totalno utopisticku viziju da je svako ljudsko bice jednako sposobno da misli i rasudjuje pa treba da snosi istu odgovornost. Nije Mile nikad bio bolji nego sto je danas nego su  samo oni pametniji imali bolji damage control. 

Kostunicu je trebalo prosto skrajnuti kad je posluzio svrsi, a ne udovoljavati njegovim autisticnim hirovima. Dati mu nesto da se zabavlja a pravi posao obavljati efikasno i pragmaticno.

Nego je posle 5.okt umesto da uhvati zamah taj talas promena poceo da splasnjava i da se razvodnjuje.

Nema pravih promena bez odlucnih rezova, pa nek kosta sta kosta.

Uostalom ko ti garantuje da nemacki narod ne bi 1957. opet izglasao naciste samo da im je pruzena sansa, da je neko mudro rekao da nema revansizma, sad cemo svi zajedno da gradimo svetlu buducnost.

Mislim da i dalje vecini kod nas to nije jasno, koliki je tragicni idiotluk tim pomirljivim stavom pocinjen. Jedino Velja Ilic sto bogoradi kad se narolja pa mu se otvore chakre

Edited by Leia

namenski
10 hours ago, steins said:

+1

Zvanično objašnjenje za bilo kakvu akciju koja nije usledila 6og oktobra je bilo da je sve još klimavo, da ima mnogo opstrukcije, da ima još mnogo infiltracije™ SPS kadrova itd itd

U suštini je već 5og oktobra popodne počelka podela plena i svakog je bolela patka 6og ujutru da se cima dalje - odatle je današnjica sasvim logičan sled dogadjaja. 

Naravno da je 6. oktobra svakog bolela patka, ali ukljucujuci i Mileta koji je, sasvim opravdano, poceo da razmislja: 'juce, 5. oktobra ste me iscimali i zajebali da gutam suzavac, a danas ste poceli da delite mesta po ambasadama, upravnim odborima i ministarstvima i da se talite sa onima od 4. oktobra...'

Sto ce reci: 'Dakle da vidimo koliko sam ja, Mile, tu dobar i zasto bih ja bio manja gnjida od raznih Vesni, Protica i ostale bagre koja me je zaboravila na ulici, onig momenta kada se dokopala vlasti i skupstinskog restorana....'

Uostalom, ne gnjida, to je prejaka rec, radi se naprosto o narativu, duhu vremena... :fantom:

JozoMujica
1 hour ago, Caligula said:

Ispada da mi zapravo zivimo u njihovoj radikalskoj drzavi kao strano telo vec decenijama. 

Ne ispada, tako je.

mozzer
8 hours ago, stoka said:

Pa naravno... i to je tragedija sto, kako je gore vec napisano, se ovde lako prime lazi... ja sam sada samo u dilemi da li ovaj narod uopste moze da evoluira... valjda moze... za 20-50 godina... nadam se...

Leia
19 minutes ago, mozzer said:

Pa naravno... i to je tragedija sto, kako je gore vec napisano, se ovde lako prime lazi... ja sam sada samo u dilemi da li ovaj narod uopste moze da evoluira... valjda moze... za 20-50 godina... nadam se...

Narodi generalno evoluiraju samo pod kvalitetnim i odlucnim vodjstvom, nece se sigurno Mile emancipovati sam od sebe. Sto naravno u nasem slucaju nije dobra vest, ali je jos gore sto uopste nije moralo biti ovako

mozzer
8 minutes ago, Leia said:

Narodi generalno evoluiraju samo pod kvalitetnim i odlucnim vodjstvom, nece se sigurno Mile emancipovati sam od sebe. Sto naravno u nasem slucaju nije dobra vest, ali je jos gore sto uopste nije moralo biti ovako

Slazem se ali mora da se pokaze makar neka inicijalna zelja za evolucijom, napretkom... pa tako je i kod najosnovnijih cestica na ovoj planeti...

Bice za 20-50 godina kad dodju ovi mladji ljudi.... i kinezi... i ostali... valjda... nadam se....