Jump to content
Sign in to follow this  
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

Caligula
1 minute ago, hazard said:

Zbog izneverenih očekivanja i lopovluka DOSovske vlasti se o tom 5. oktobru mnogo kenja, a realno to je bio tada najsvetliji trenutak srpske istorije još od novembra 1918.

+ milion

Ne znam kako smo uopste dosli do toga da se ovo stavlja u znak pitanja, da se uopste govori o poslepetooktobarskoj Srbiji kao o periodu nazadovanja. Objektivno, subjektivno, kako god - to je bas tesko omasivanje fuzbala.

Na stranu ovo nasilno revidiranje istorije, vracanje fotelja u skupstinu - tek je to signal svakome ko ima vise od dve mozdane celije gde je istina zapravo.

Caligula
Just now, Milošica said:

Mislim,zamisli kažeš detetu:"Nema veze što nisi uspeo da završiš srednju školu,komšijin mali je nije ni upisao." To opravdavanje je u tom rangu.

Objektivno taj period je bio podizanje Srbije iz blata u koje su je uvaljali desnicari devedesetih. Objektivno.

Ocekivati od novih vlasti (a u nedostatku korektiva u vidu zdravog pravosudja, koje nece biti zdravo jos par desetina godina sigurno) neko postenje i moral je vrlo naivno.

Sada cu da im kenjam po glavi e zato sto se nisu ponasali kao sto se niko nikada u ljudskoj istoriji nije ponasao u slucnoj situaciji. Idi begaj.

ToniAdams

Pa to, nisu oni krivi što su prodali.

Jeremija

Uvodjenje veronauke u škole i nasilna revizija istorije (čitaj: rehabilitacija raznih zločinaca) nas je baš izdigla iz blata.

Caligula

5. oktobar...

Dan kada su mi, pre 18 godina, "žuti" & Co. (je l' te?) prekinuli osećanja najveće sreće u životu!
Sad vi trljate oči, prosto ne verujući da sam ja to izrekao i u pisanu reč pretvorio, je l' da?
Pa, kad sam već zakuvao, red je i da pojasnim moju gornju konstataciju...
Dakle, uprkos stalnom insistiranju aktuelnih skotova na vlasti na vremenu isključivo od 2000-te na ovamo, ja (jeb'o me ćaća!) pamtim i ono vreme pre toga. Posebno period 1990. - 2000. Vreme kada sam shvatao kakve izlive sreće je znao da mi priušti Sloba i njegovi satrapi, koji avanzovaše toliko da nam i danas kroje sudbinu. Tu sreću koju sam tada doživljavao, to nikad u istoriji evropske civilizacije niko ne bi mogao da shvati! I dalje nije jasno? Pa evo, idemo redom...
Sankcije, ratovi, nestašica svega...
Ali znate li vi kolika sreća se tu krila?
Npr., mobilizacija...
Kad te ne pozovu srećan si, jer te nisu pozvali.
Kad te pozovu srećan si, jer ideš da braniš ne-znam-ni-ja-šta.
Kad tamo dočekaš jutro srećan si, jer si ga dočekao.
Kad te rane srećan si, jer si mogao i poginuti.
Kad ostaneš invalid srećan si, jer ti deca nisu ostala siročići.
Ako ipak pogineš srećan si ako nisi poginuo od svojih, jer bezbroj puta nije se znalo ko na koga puca...
Ako te ipak ucmekaju tvoji srećan si ako te predstave kao žrtvu i junaka kojeg je ubio neprijateljski metak...
Možete li poimati svu tu i toliku sreću?
Ako si od onih srećkovića koji se živi vrate kući srećan si ako imaš posao, jer "toliki ga nemaju". Na stranu što je plata 2DEM...
Ako nemaš posao opet si srećan, jer imaš vremena da se nečim drugim baviš. Npr., da valjaš neku robu i pokušaš da izdržavaš porodicu...
Shvatate li svu tu sreću?
Pa onda restrikcije struje...
Ono kad, samo što si izašao iz lifta, struja nestane! Shvatate li kolika je to sreća kad ne moraš da se suočavaš sa klaustrofobijom 4 ili 6h do ponovnog uključenja struje?
Pa onda lekovi...
Ono kad, od neophodnih 6 injekcija za dete, pribaviš čak 4! Srećan si, kako ne bi bio, jer moglo se desiti da nijednu ne nabaviš, a imaš 4 dana fore da se nekako snađeš i za one dve preostale! Tu sreću teško je opisati...
Bonovi za kafu, gorivo...
Ono kad lokalac iz opštine deli bonove za po 200g kafe, pa ti kaže da to tebi ne treba, jer imaš familiju u inostranstvu. I ti shvatiš koliko si zbog toga srećan!
Odeš u SUP da uzmeš bon za 20l goriva. Posle tri i po sata čekanja, sav srećan (a kakav drugačije?) izlaziš napolje i mašeš njime kao da ti je dobitni listić na lotou!
Sipanje goriva je sledeći, viši, nivo sreće, jer su pumpe suve kao Sahara! A onda ugledaš cisternu i red vozila u koji se munjevito ubacuješ, sav srećan, jer si samo 800m od pumpe! Mic po mic, dolaziš do pumpe, a radnik drugom vozilu iza tebe stavlja tablu da nema više goriva!? Tu već tvoja sreća poprima dimenzije eksplozivnog orgazma!
U prodavnicu stigne zejtin. Ti to čuješ pre ostalih, pa pre njih uzmeš svoje, maksimalno, dve litre! Kakva sreća što si ih zezn'o!
I tako sve do 1999. i "čari" NATO agresije i "splavarenja" preko Dunava, kad si srećan kad pređeš na drugu stranu. Da ne govorimo o konačnom epilogu i neizmernoj sreći zbog "pobede" nad tim istim NATO paktom...
To što nam je, u međuvremenu, nestala komplet ušteđevina, što su penzije kasnile po 16 - 17 meseci, a i što su dovedene na nivo ispod svakog biološkog opstanka, nije bilo mnogo važno, jer i tu se verovatno krila neka sreća...
A onda, pre 18 godina, na vlast dođoše "žuti lopovi" (je l' te?) i sjebaše nam svu tu sreću!
Ukinuše nam sankcije. Uskratiše nam i sreću kad dobiješ vizu za, npr., Nemačku. U mesarama se ponovo moglo videti meso, a ne samo mesar. Gorivo se ponovo počelo točiti na pumpama a, začudo, nisu nam trebali više ni bonovi! Kafu ponovo počesmo da pijemo i natenane srčemo iz velike šolje, a ne samo dva gutljaja pola kafe, a pola cikorije...
Penzioneri počeše da dobijaju penziju dostojnu čoveka, i to još i na vreme! Kad su shvatili da je to normalno, prestaše da joj se raduju...
Vratiše nam i deviznu, tzv. "staru", štednju. Onu što je neko drugi opljačkao... E, majku im lopovsku, tim "žutima"!
I tako je taj omraženi DOS u nama ubio osećanje sreće...
Ali, eto, 18 godina kasnije, "sreća" nam se vratila na velika vrata dok nas hrane sendvičima, poje svetom vodicom sa Gazivoda, a kulturno uzdižu Zadrugama i Farmama...
Blago nama sa njima ovako poštenima!

Ponovo nam vraćaju onu sreću što nam je "žuti" & Co. tako bezočno ukradoše...

Edited by Caligula

hazard
6 minutes ago, Milošica said:

Mislim,zamisli kažeš detetu:"Nema veze što nisi uspeo da završiš srednju školu,komšijin mali je nije ni upisao." To opravdavanje je u tom rangu.

@hazard

Mešaš neke stvari.

1) Peti oktobar je izneverio očekivanja, DOS ekipa je bila puna lopava, sjebali su ovo i ono

i

2) Postpetooktobarska Srbija je ogroman korak na bolje u odnosu na Miloševićevsku (a i bogami gledano sveukupno, na onu pre njega socijalističku - i mislim na ceo period socijalizma sa svim svojim usponima i padovima, nemoj sad da mi neko to poredi sa 5 godina vrhunca prosperiteta SFRJ)

su dve odvojene stvari, koje su obe tačne i nisu u koliziji jedna sa drugom.

Kao kad kažeš 1) super je što su 1944. oterani nacisti, okupatori, fašisti i kolaboratorska ekipa i 2) sranje je što su 1944. došli komunisti na vlast i zaveli diktaturu - obe tvrdnje su istinite.

ToniAdams

Objektivno odlično su radili. Objektivno.

Caligula

Objektivno, dupe bi sada dala druga Srbija da se ovi vrate.

Dupe.

Milošica
1 minute ago, hazard said:

Mešaš neke stvari.

1) Peti oktobar je izneverio očekivanja, DOS ekipa je bila puna lopava, sjebali su ovo i ono

i

2) Postpetooktobarska Srbija je ogroman korak na bolje u odnosu na Miloševićevsku (a i bogami gledano sveukupno, na onu pre njega socijalističku - i mislim na ceo period socijalizma sa svim svojim usponima i padovima, nemoj sad da mi neko to poredi sa 5 godina vrhunca prosperiteta SFRJ)

su dve odvojene stvari, koje su obe tačne i nisu u koliziji jedna sa drugom.

Kao kad kažeš 1) super je što su 1944. oterani nacisti, okupatori, fašisti i kolaboratorska ekipa i 2) sranje je što su 1944. došli komunisti na vlast i zaveli diktaturu - obe tvrdnje su istinite.

Pa dobro,onda se slažemo.Super je što je oteran Sloba,sranje je što je DOS propustio istorijsku priliku da napravi od Srbije normalnu državu.

ToniAdams

Ovaj, pa tu su već, u značajnom broju.

Caligula
9 minutes ago, Milošica said:

sranje je što je DOS propustio istorijsku priliku da napravi od Srbije normalnu državu.

Oce to u dvanaest godina pod bremenom Kosovskog cvora u razorenoj drzavi, Feniks izrasta dok si reko Kostunica, patike za Kosovo, upali Dzamiju, zapali americku ambasadu, nastavi niz. Ko je (zapravo?) drzao poluge moci i u kojoj meri od 2000te do 2012te? 

Jel zapaljena neka ambasada posle toga, prebijen neko na paradi ponosa, zapaljena dzamija?

A za pre i posle DOSa znamo ko je imao/ima 100% poluga vlasti, DB (he he) i desnicari.

Ajmo malo o istoriji sveta, gde je to zdrava normalna drzava napravljena za 12 godina, i to u ovakvim uslovima?

Edited by Caligula

Milošica
1 minute ago, Caligula said:

Oce to u dvanaest godina pod bremenom Kosovskog cvora u razorenoj drzavi, Feniks izrasta dok si reko Kostunica, patike za Kosovo, upali Dzamiju, zapali americku ambasadu, nastavi niz. Ko je (zapravo?) drzao poluge moci i u kojoj meri od 2000te do 2012te? 

Za pre i posle toga znamo, DB i desnicari.

Ajmo malo o istoriji sveta, gde je to drzava napravljena za 12 godina, i to u ovakvim uslovima?

Naravno da nije mogla da se napravi Švajcarska,ali ne znam da li si svestan koliko se kralo,nameštalo poslova,koliko je ljudi izgubilo posao...Nikakve veze to sa Kosovom nema,sve su im to opravdanja.2012. je moglo biti mnogo,mnogo bolje.

Ništa ovi sada nisu bolji,da se razumemo,ali niko ovde i nema lepo mišljenje o njma,pa nema potrebe za tom diskusijom.

Tutankamon
14 minutes ago, Caligula said:

Objektivno, dupe bi sada dala druga Srbija da se ovi vrate.

Dupe.

Šta je to druga Srbija!? Pusti te fore onih debila

villiem

5 oktobar je posle 44-te prvi od dva dana kada je ova zemlja bili istinski slobodna, kao onomad kada smo isterali fasisticki sljam napolje, drugi dan je 13 mart, ne izgleda verovatno da ce doci neki treci dan