Jump to content
Sign in to follow this  
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

ToniAdams

zato sto je nemoguce odbraniti bilo sta od par stotina hiljada ljudi.

makar ne bez gradjanskog rata.

pre bih verovao da su pojedini panduri otkazali poslusnost jer su se usrali do grla kad su videli da ce izginuti, nego da je direktiva bila da se ne brani.

nista mi ogavnije nije bilo nego kad se plebs krenuo grliti sa istim tim kerovima koji su ih do juce pendrecili.

Edited by ToniAdams

Аврам Гојић

nista mi ogavnije nije bilo nego kad se plebs krenuo grliti sa istim tim kerovima koji su ih do juce pendrecili.

o, da.

Прслин

Тога није било у Мајке Јевросиме. Au contraire, my dear Watson. :fantom:

Notorious

Iznošenje stvari iz skupštine mi je ipak bilo za nijansu ogavnije, to je jedini trenutak u kome sam se zapitala šta ja radim ovde

edit: Grljenje sa pandurima ne bih praktikovala ni u snu, ali sam ga doživela kao izraz olakšanja kod ljudi koji su to radili, mnogo je napetosti bilo u vazduhu. 

Edited by Notorious

Verterdegete

pre bih verovao da su pojedini panduri otkazali poslusnost jer su se usrali do grla kad su videli da ce izginuti, nego da je direktiva bila da se ne brani.

Direktivatm je i bila da se brani.

ToniAdams

pa jasno

nego, sto su nebranili?

jer vole narod, il da spasu sopstvene guzice?

Budja

Diktator je sklonjen 24. septembra. Peti oktobar je bitan kao simbolicki datum, no ako zaboravimo 24. septembar zaboravljamo zasto je 5. oktobar drugaciji u odnosu na raznorazne druge skorasnje revolucije.

namenski

+1

a za boldovano +10000000000000000000

Diktator je sklonjen 24. septembra. Peti oktobar je bitan kao simbolicki datum, no ako zaboravimo 24. septembar zaboravljamo zasto je 5. oktobar drugaciji u odnosu na raznorazne druge skorasnje revolucije.

Jos 1 knjigovodja
Em nije tacno.
Edited by namenski

Verterdegete

pa jasno

nego, sto su nebranili?

jer vole narod, il da spasu sopstvene guzice?

Cekaj, ti mislis da vojska i policija, da to stvarno zele, ne mogu da iskontrolisu onolike mase? Egipat je sve rekao na tu temu.

I jebote, da li ti stvarno verujes da su oni bli nesto iznenadjeni oko petog oktobra. Secam se ko juce, da su dva dana pre toga moj matori i kolega mu pricali kako ce u cetvrtak biti zajebano i koliki je haos medju njima zbog toga.

ToniAdams

ne znam odakle izvlacis te zakljucke, al nema ni veze.

JozoMujica

bio sma klinja pa mi je to kada sada razmislim vise bila avantura, adrenalinska voznja, stalno rizik da popijem zestoke batine. na srecu, izbegao sam ih smao zato sto sam plakate i nalepnice otpora uvek krio medju plakatima cestitog sepeoa. kad murija vidi da nosimo to onda nije bilo problema, samo ne sme dos i otpor. moji drugovi su drutalno bili prebijeni zato sto su lepili plakate dosa i nosili majicu sa natpisom posteno. ustavri, nisu bili samo prebijeni vec satima muceni od strane lokalnih inspektora koji su se pijani vratili sa proslave koju je organizovao lokalni sps. na kraju, cetrvtak, predizborna cutnja, mi oblepili ceo grad u 5 do 12, tada je dozvoljeno, a posle ponoci gmazovi iz sps-a prelepili. onda na scenu stupa pokojni slobodan janjic cerca, veliki car i bivsi poslanik srs-a, pa zajedno uz prisustvo policije skidamo sve sps-ove plakate, cak lepimo i preko izloga radnji koje su bile u vlasnistvu drzavnih preduzeca. cerca juri lokalne sps-ovce i tra policiju u kurac a nama kaze da se popnemo na krvo njegovog dzipa i da sve prelepljujemo. fenomenalan dan.

smao sto je to bilo 3 dana pre 5. oktobra, tad sam se napio i ne secam se gde sam bio, negde u gradu.

Obzirom da su se izbori održavali 24. septembra, biće da je to bilo malo više dan pre 5.10.

ToniAdams

imaj na umu da u to vreme jos nije smeo sam preko ulice :fantom:

Budja

Jos 1 knjigovodja
Em nije tacno.

Sta nije tacno?

Notorious

Cekaj, ti mislis da vojska i policija, da to stvarno zele, ne mogu da iskontrolisu onolike mase? Egipat je sve rekao na tu temu.

I jebote, da li ti stvarno verujes da su oni bli nesto iznenadjeni oko petog oktobra. Secam se ko juce, da su dva dana pre toga moj matori i kolega mu pricali kako ce u cetvrtak biti zajebano i koliki je haos medju njima zbog toga.

Po koju cenu, imajući u vidu da se ljudi, posle višegodišnjeg mrcvarenja, sigurno ne bi mirno povukli pred vodenim topovima ili gumenim mecima? 

JozoMujica

imaj na umu da u to vreme jos nije smeo sam preko ulice :fantom:

Vodio ga čika Cerca za ruku i nosio mu kanticu sa lepkom. :fantom: