Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

Frank Pembleton

Ja proveo radno...

Ali nije da nisam i učestvovao...

Šta znam nikad se neću stideti, ali da ima gorčine sa ove distance ima.Ali nismo ni prvi a ni poslednji koji su doživeli onu njegoševu o žuči i medu...

Poslato sa WC šolje by BVK

ToniAdams

Ja proveo radno...

Ali nije da nisam i učestvovao...

Šta znam nikad se neću stideti, ali da ima gorčine sa ove distance ima.Ali nismo ni prvi a ni poslednji koji su doživeli onu njegoševu o žuči i medu...

Poslato sa WC šolje by BVK

pandur?

udba?

wall

Predsednik Socijalisticke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da su reforme ključne za budućnost te stranke, ali i cele zemlje i da je 5. oktobar propuštena prilika.

Ja sam zahvalan ovima koji su izveli peti oktobar, jer da njih nije bilo, SPS se ne bi promenio, a ni građani Srbije ne bi videli kakvi su ovi koji su došli - rekao je Dačić za RTS.

Više na www.blic.rs

El sad ide ono pišaj po sirotinji?

Braća Strugacki

kojim žrtvama?

ne mislim na 5.10. samo, nego ceo put do njega

Frank Pembleton

pandur?

udba?

Pa to smo već apsolvirali ranije:

Oba ta...

pacey defender

Peti oktobar je bitan dan za istoriju Srbije i drago mi je da sam bio na pravoj strani. Mnogi nisu. 

Neki od takvih u međuvremenu su jeli  govna i spočitavali učešće u antimiloševićevskim protestima, po principu, koje ste vi budale bile, evo gde su vas dovele dosmanlije. Znao sam ja da je to prevara, taj rad. 

E sad su se stvari okrenule. Ti su svojim glasovima doveli Vučića na vlast pa je došlo vreme da im na jednak način stavimo do znanja kakve su budale ispale. Tako da, na slavama i drugim svetkovinama gde se okuplja takav svet, predlažem sledeći repertoar:

"haha, ladno ste glasali za Vučića koji vam je rekao da neće smanjivati penzije a onda ih smanjio". 

"a ona mihajlovićka vam obećala smanjenje cene struje, vi pametni poverovali i glasali, a sada treba da se šutamo u dupe ako struja ne poskupi do marta." 

"oterali ste tadića jer se svima izvinjavao a toma i vučić se prodaše još više nego tadić"

naravno, mora se raditi na teatralnosti, drugovi petooktobraši, treba taj prst zabiti duboko u oko, treba da drmne isti onaj živac koji su oni uspešno pogađali. 

Edited by pacey defender

Turnbull

Peti oktobar je bitan dan za istoriju Srbije i drago mi je da sam bio na pravoj strani. Mnogi nisu. 

Neki od takvih u međuvremenu su jeli  govna i spočitavali učešće u antimiloševićevskim protestima, po principu, koje ste vi budale bile, evo gde su vas dovele dosmanlije. Znao sam ja da je to prevara, taj rad. 

E sad su se stvari okrenule. Ti su svojim glasovima doveli Vučića na vlast pa je došlo vreme da im na jednak način stavimo do znanja kakve su budale ispale. Tako da, na slavama i drugim svetkovinama gde se okuplja takav svet, predlažem sledeći repertoar:

"haha, ladno ste glasali za Vučića koji vam je rekao da neće smanjivati penzije a onda ih smanjio". 

"a ona mihajlovićka vam obećala smanjenje cene struje, vi pametni poverovali i glasali, a sada treba da se šutamo u dupe ako struja ne poskupi do marta." 

naravno, mora se raditi na teatralnosti, drugovi petooktobraši, treba taj prst zabiti duboko u oko, treba da drmne isti onaj živac koji su oni uspešno pogađali. 

Meni je iz tog anti-petooktobarskog repertoara najbolji moj komšija, SPS-ov funckioner  i odbornik, koji negde 2003-4. zajebava drugog komšiju, učesnika protesta i otpuštenog inženjera EI - "Šta je bilo? Nema posla? E, pa duvali ste u pištaljke, lupali ste u šerpe...". Ja bejah u iskušenju da kažem - trebalo je da lupamo glave, ali oćutah.

Mislim da nije glasao za SNS, niti ga politika više naročito interesuje. Uostalom, slutim da će SPS uskoro postati jedina prava opozicija SNS-u (iz prostog razloga što jedini imaju dovoljno izvora prihoda da prežive down cycle).

Drugim rečima, kao i sa svim tim osvetama i vraćanjima tante za kukuriku, i u ovom će se najverovatnije promašiti.

pacey defender

promašaj je u oku posmatrača :fantom:

Mil@n

Može da priča ko šta hoće, taj peti oktobar je nešto najbolje što je Srbin uradio u poslednjih ko zna koliko decenija. Izašao na ulicu i rekao diktatoru sad ćemo ti jebati mater, dosta je bilo. I to ne može da ukalja ni ovako ogavna peto oktobarska era gde su nas izjebali svi oni od kojih smo očekivali spasenje osim manje više Đinđića, jer je posle njegove smrti sve krenulo nezaustavljivo da klizi u utopiju iz koje se i dalje ne nazire kraj. 

namenski

Par godina posle 5. oktobra, drugar sa advokatom od imena ode u SUP da trazi uvid u neke papire, naidju na uobicajeno bahat i neljubazan prijem, padne koskanje sa sve advokatovim pitanjem da li prisutni supadzije znaju da to vise ne moze tako, da se u medjuvremenu se dogodio neki 5. oktobar i da se ipak nesto promenilo.

To vi mislite, bude odgovor.

@Glas RazumaN: +1, jebi ga.

Ayatollah

Nisam video temu prošle godine, pa hajde da se i ja upišem.

Bio sam sa kevom na uglu Bulevara i Kneza Miloša, na nekadašnjem parkingu, a sadašnjem nedovršenom gradilištu, pored nas Sergej Trifunović. I gledali smo kada je krenulo provaljivanje u Skupštinu, i kada su DB-ovci sa krova zgrade Pošte, a sada Ustavnog suda, krenuli da bacaju kanistere sa gasom, i želeo sam da poletim u tom trenutku na krov zgrade i pobacam ih na ulicu. Gas je otišao ka Terazijama (gde su mi bili ćale i sestra, i moja sadašnja žena, koju tada nisam poznavao), i tamo su ljudi prošli lošije od nas. Mi smo krenuli ka Televiziji, ali nismo mogli da prođemo, pa smo ostali tu još neko vreme, i onda ka Pravnom i kući.

A kada se sve završilo, bili smo srećni kao mala deca i uvereni da smo dobili rat protiv dekadentnog DB-ovskog sistema i da ćemo napraviti bolje mesto za život. Ustvari, dobili smo samo jednu bitku, a žilavi protivnik se vratio i izgleda jači nego ikada. Nema veze, biće još bitaka, sutra ili za 10 godina, pištaljka i bedževi su još uvek u fioci i spremni za upotrebu.

ToniAdams

bio na ulici, lagao da idem na faks, spicio se do cesme u knezu, a odatle sa ekipom do skupstine.

bio najsrecniji na svetu isto vece, iako mi je bilo ogavno sto razvlace namestaj iz skupstine.

nikad ni u jednom momentu svog zivota nisam zazalio sto sam isao, i opet bih sa ovom pamecu, da se vreme vrati.

iako je otreznjenje doslo vrlo brzo, za svega par dana, kad su zoran™ i cedomir posetili pink i izjavili da ce od njega napraviti srpski cnn.

April

bio najsrecniji na svetu isto vece, iako mi je bilo ogavno sto razvlace namestaj iz skupstine.

Nisam ukrao, oslobodiotm sam ga:

rol.JPG

Uostalom, neka ćera zna da joj je tata bio revolucionar...

Notorious

Bila sam ispred Pionirskog parka, u blizini raskrsnice Bulevara i Kneza Miloša, u prevelikoj džins košulji načičkanoj nalepnicama gotov je! preko celih leđa. 

Obezvređivanje značaja petog oktobra zbog svega što je usledilo je van svake pameti, mada može da bude korisno za gušenje entuzijazma glede budućih protesta. 

et April 

Moja ćera to zna i bez revolucionarnih suvenira.