Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

Аврам Гојић
Naravno, ko je zaboravio, miting se zvao "Miting protiv petokrake", nikakve to veze sa antiratnim mitingom nije imalo.
Dogadjaj po imenu "Miting protiv petokrake" bio je pocetkom juna 1991, a ne 9. marta. sad sam proverio, to je bilo 9. juna 1991, ne znam odakle sad po medijima ideja da se i ovaj zvao "Protiv petokrake". Edited by Marko M. Dabovic

aram

tako je, a na njemu je bilo mnogo manje ljudi nego na 9. martu.

fragand

ako je to ona petokraka sto je skidana sa krova u posedu je jednog poznanika, bar bilacini mi se ne cela

JozoMujica
Dogadjaj po imenu "Miting protiv petokrake" bio je pocetkom juna 1991, a ne 9. marta. sad sam proverio, to je bilo 9. juna 1991, ne znam odakle sad po medijima ideja da se i ovaj zvao "Protiv petokrake".
U pravu si, ja sam pogrešio.Ipak, i dalje kao savremenik događaja tvrdim da uopšte nije bio usmeren protiv rata, već protiv Miloševića, a isključivo u okviru političke borbe Vuka Draškovića i ekipe oko njega za vlast.Ne znam o kom se antiratnom delovanju ovde priča, kad je taj isti Drašković kasnije organizovao paravojne formacije i slao ih da ratuju donose belu tehniku.Ovo što beowl pominje za studentski protest i terazijski parlament ne znam, ne govorim o tome, već o 9. martu.

aram

9. mart nisu samo dogadjaji toga dana, bar za mene. cakstavise™ meni je ono sto je usledilo bilo mnogo vaznije.

Filipenko
ako je to ona petokraka sto je skidana sa krova u posedu je jednog poznanika, bar bilacini mi se ne cela
Tvoj ortak se zove Muzej I. Jugoslavije, a srednje ime mu je Istorije?djindjuvazvezda.jpgNe smemo zaboraviti da je za ovo zaslužan dr. Zoran Đinđić. Nikada.

fragand

cini mi se da je bilo nesto izlomljeno i nisam siguran da je bila takvabilo je to davnoda li bese sa skupstine beograda, samo koja godina ne bih se mogao setitinego odakle muzeju, bese zvezda pala nocu, radnici muzeja bili spremni i pokupili jeili je mozda neko doneo kasnije u muzej

Miralem
Možda je moj pogrešan utisak od tada, ali bih pre rekao da je običan čovek došao na trg da galami protiv komunista i Hrvata, da bi od mobilizacije pobegao jer je tradicionalno jak na rečima.
hrvati uopste nisu bili tema, a za komuniste si u pravu utoliko sto je sloba bio smatran za komunistu. sto i nije toliko cudno, sobzirom da je ujedinio sks sa samim sobom i nazvao ga sps-om.cinjenica je da je celokupna opozicija (ukljucujuci i onu laznu, seseljevu) propustila momenat kada je sloba sahranio komunizam i narodu ponudio populisticku nacionalpapazjaniju. u njihovim glavama borili su se protiv ideologije koje odavno nije bilo sve do 5og otkobra, a neki su to i dalje nastavili. time su masili ceo fudbal, a jedini koji ih u tome sustizu su novolevicari koji ih optuzuju za desna skretanja. nisu oni tada bili nikakvi reakcionari, jedino su pokusavali da rade sve suprotno od realnog, a pored njega i imaginarnog neprijatelja. na "slobinog" tita se islo drazom.

Anduril

Citam ove vesti o privodjenju Dinkica i Jesica pa pokusavam da mislim pozitivno:- glavni problem sa 5. Oktobrom je bilo nepisano pravilo da se ne hapse i ne zatvaraju tzv. politicki neistomisljenici, tj. da nece biti lustracije ili tzv. politicke osvete-rezultat toga nije samo prezivljavanje politickih kriminalaca iz devedesetihm, nego i dalji porast korupcije u okviru cele politicko-mafijaske klase- novi autokrata Vucic ocigledno krece u akciju, gazi to nepisano pravilo mafijaskog sistema ako pocne da hapsi i politicare pa se nadam da ce cela ova pre- i postoktobaraska mafijaska zgadija, ukljucujuci i njega, konacno da oseti benefite takvog razvoja.- nadam se da je mafijaski shoot-out je poceo, da ce poce a kao sto znamo, tesko je predvideti kako se zavrsavaju...

Edited by Anduril

Аврам Гојић

kako je saslusanje Jesica mafijaski shoot-out?

Anonymous
cini mi se da je bilo nesto izlomljeno i nisam siguran da je bila takvabilo je to davnoda li bese sa skupstine beograda, samo koja godina ne bih se mogao setitinego odakle muzeju, bese zvezda pala nocu, radnici muzeja bili spremni i pokupili jeili je mozda neko doneo kasnije u muzej
Bila je iskrivljena, a miting se održavao na trgu (tadašnjem Trgu Slobode). Video sam tada lika sa transparentom 'Da te nije Draškoviću Vuče, ni bi znali šta je bilo juče.'

kapetanm

Pamtim ceo mart i april nakon mitinga po svađama sa ćaletom i tastom, starim komunjarama, gde su oni treskali vratima i odlazili iz kuće "da nikad više ne uđu" pa se ipak vraćali da odgledaju dnevnik i vesti o hordama zla i izdajniku narkomanu VukuMislim da je to bio jedini trenutak kad se Sloba ozbiljno usrao i od onda je uvek imao zent od Vuka, i posle kad to realno nije bilo potrebno

Блок_64
Не знам да ли капираш да си после толико година цитирао истог тог Бору.
Да на жалост.

Anduril
kako je saslusanje Jesica mafijaski shoot-out?
Pa nije jos, ali ako pocnu hapsenja politicara - Jesica, Dinkica, Djilasa, itd. gledacemo zapravo najvecu promenu pravila igre od osamdesetih. Kod klasicnih mafijasa ulicara to je shoot-out, kod ovih umivenih u odelima metodologija je naravno nesto drugacija ali sustina nije.

*edited by mod

Isao do narodne da iskopam clanak a posto cuvaju novine po mesecima onda sam imao priliku da gledam taj famozni prelaz sa 2-3eg oktobra na 5-6ti.I ima svakavih naslov:"Jezda vraca pare novoj vlasti da ih ulozi u privredu. Oko 36 miliona maraka""Beograd je srce Srbije!"Putin prvo trazio da se postuje volja gradjana i ide u drugi krug. Onda trazio da se postuje volja gradjana i prizna pobeda Kostunice. Takodje obecao nastavak saradnje izmedj dva prijateljska naroda.Velja koji prica kako je iz Cacka krenuo za Beograd u pratnjih svojih SAJevaca, SDBovaca, karatista i jos nekih momaka sa pistoljima i pancirima.Marka pala za 50 odsto u jednom danu.Ivan Stambolic je ziv i negde zatvoren!Onda glorifikujuci clanak sa sve slikom o heroju demonstracija koji je uleteo u RTS, oteo mikrofon, opalio samar i pljunuo Spomenku Jovic iako je tu bila cela muska ekipa, ali njih nije dirao jer su mu navodno delovali otuzno i slomljeno pa se eto na njoj junacio.Vanja Bokan ubijen, a Hag ne veruje da je Arkan mrtav.EK tvrdi da Milsoevic u Hagu nije uslov za Jugoslaviju u EU.SRS trazi da i SPO udje u novu VladuI jedan all time classic"Robert De Niro u mladosti brao paradajz u selu Cokot i cestita starina ga pozdravlja preko novina i poziva da opet dodje kod njega."