Jump to content
stoka

Gde ste bili 5. oktobra 2000. godine?

Recommended Posts

Ryan Franco
Bio je lep sunčan dan, miholjsko leto ...
Ne baš. Bilo je oblačno i prohladno.Sunčano je bilo prethodnih dana. Najlepše i najtoplije je bilo u večeri 24. septembra. Stajali smo u Kolarčevoj i po prvi put sam osetio da je stvarno gotov. Bilo je naznaka tokom leta ali ovo je bilo konkretno. Npr komšija u selu (učesnik kontramitinga 96 je izjavio da će glasati za Koštunicu). Zatim u povratku sa Tare početkom septembra smo sa nekog traktora pocepali SPSove plakate uz odobravanje lokalnog konduktera i nespremnost traktordžja da nas izlome što su realno mogli upotrebom jedne ruke. Onaj momak Ivan Nekako iz Leskovca (čini mi se) koji je bio proganjan što je pustio spisak poginulih umesto košarkaške blamaže je takođe bio vesnik Slobodanovog političkog kraja. Pa zašto ne pomenuti i Bogoljuba Makija u istom kontekstu. Zastave Otpora u Liježu. B92 na internetu. Recimo da sam sznao da je bio gotov samo nisam očekivao da će tako brzo da sklizne.Nažalost, došli smo kasnije jerbo gsp iz borče uveliko nije funkciionisao pa smo glavninu zbivanja ispratili sa ugla Dragoslava Jovanovića i Bulevara Revolucije. Bio sam jako oduševljen probojem mase. Ubrzo je suzavac stigao do nas i nakon 15 minuta sam počeo da povraćam. Povukli smo se iza Gradske skupštine te sam propustio Legijino pojavljivanje kao i pucanje u Takovskoj (btw jesam li ovde na forumu pročitao da murija nije pucala?). Dok smo smi stigli tamo ostala je samo magla od dima i jedan nesrećni policajac koji je iz ulaza zgrade u Kosovskoj probao da pobegne negde pa ga ja masa sustigla i izgazila. Malo smo se iscimali da objasnimo ljudima da to ne treba tako ali količina gneva je bila prevelika. Tada još nisam znao da je bilo pucnjave ali bez obzira na sve mislim da možemo da budemo ponosni što se nismo uključili u linč već smo se usprotivili tome. Nakon toga smo se i mi nakon kraćeg bazanja uštekali u neki od ulaza.Ekipa koja je bila prisutna nije bila ekipa koja je prethodne 3-4 godine išl na demonstracije i to me je u neku ruku radovalo ali i brinulo. Do kraja večeri je bilo maksimalno dosadno, sve vreme se pominjao neki kontraudar ali je bilo jasno da je priča završena. Od lidera sam video Perišieća koji je izgledao kao da je vodio ljubav sa buretom šljivovice i Mićuna koji je imao gorilu ispred sebe da se rukuje sa okupljenim narodom dok se probija kroz masu. Uopšte se ne sećam ni kako ni kad smo se vratili.Ja sam inače taj dan bio jako sjeban jer sam bio jako zaljubljen u jednu I. koja se baš tog dana povatala sa neki smradom, bitangom i tatinim sinom ali sam stoički i racionalno zaključio da postadolescentska loženja i odbrana zemlje od tiranije ne idu ruku pod ruku pa sam se (neuspešno razume se) potrudio da zaboravim celu stvar. 2009 smo se čak i povatali kad me je pozvala da prespavam kod nje ali me u tom momentu već odavno nije zanimala ni uzbuđivala. Mislim da ovde mogu da izvučem neku analogiju sa temom topika.Ipak, izašao bih i sutra pod istim okolnostima. Svakako. Edited by McCabe

Аврам Гојић

Bilo je delimicno oblacno, i duvala je snazna kosava, sto je pomoglo u rasipanju suzavca.edit: meteoroloska arhiva tvrdi da je bilo vedro tokom celog dana, uz pojacani istocni vetar i temperaturu od 16-19 stepeni i dew point od 11-13 stepeni, sto je otprilike idealno.sta ti je internet, uskracuje nam lazna secanja

Edited by Marko M. Dabovic

dùda

moje sećanje mi kaže da je bilo oblačnoi da, oni neki raniji dani su bili baš topli.isto se jako dobro sećam tog 24-og uveče kada smo blejali kod albanije i čekali šta će da jave (o kretanju rezultata, naravno) sa balkona ds-a

Аврам Гојић

posto me vrlo zanima fenomen secanja, jako mi je zanimljivo ovo sa oblacima (bez ironije ikakve)...fotke kazu da je bilo vedro.25929_vest_5-oktobar.jpgizvinite, necu vise, ovo su neke privatne opsesije

Ryan Franco

izvinjavam se gdinu Stoci na osporavanju njegovog sećanja. eo sad i ja gledam svoje fotke i da. nije ovako saturisano ali jeste vedro. :lol:jbm li ga, moguće je da se tokom dana razvedrilo. ali svakako da ima materijala za 1 psihoanalizu.

Eraserhead
...Ja sam inače taj dan bio jako sjeban jer sam bio jako zaljubljen u jednu I. koja se baš tog dana povatala sa neki smradom, bitangom i tatinim sinom...
Hmmmm....BTW, ja bio u Pittsburghu na Carnegiu. Spremao Calculus tog dana.

Аврам Гојић

ma fora je sto imam vec dugo asocijaciju da je vreme bilo slicno kao 9. marta 1991.

stoka
izvinjavam se gdinu Stoci na osporavanju njegovog sećanja.eo sad i ja gledam svoje fotke i da. nije ovako saturisano ali jeste vedro. :lol:jbm li ga, moguće je da se tokom dana razvedrilo. ali svakako da ima materijala za 1 psihoanalizu.
U redu je. Može se reći da je pre podne bilo oblačno, ali da se tokom dana razvedrilo ... Edited by stoka

tazza
kući, nisu mi dali mama i tata da idem za bg
meni isto nisu davali neposredno pre 5-og da idem bez njih u šetnje, ali sam petog otišla sa tatom do skupštine tek toliko da se nagutamo suzavca i nekako provučemo nazad do zgrade madere u kojoj smo živeli. tu je bilo nešto slično ovome
stan bio štab za predah i umivanje od suzavca za veliku grupu prijatelja i poznanika.
prošlo ih je bar 30-ak tog dana kroz stan, mada je većina njih uglavnom sve vreme tukla rakiju, pričala abrove i povremeno slušala javljanja reportera. glavni govornik je bio tada budući prvi čovek AR iz DSS koji je kada su ga zvali sa lokalnog radija izašao na balkon i proturio telefon pa pokupi svu buku sa bulevara uz komentare kako je situacija kritična.te noći smo tata i ja prošetali do rts-a da vidimo kako gori, tražila sam neki suvenir ali ništa mi nije bilo dovoljno simbolično. sutradan sam ustala rano i obrnula šetnju po bulevaru da onjušim situaciju i proverim dal se oseća da je drugačije. delom je bilo filmski da odglumim osećanje "i vazduh je drugačiji" a delom sam se tako i osećala.a, da, setih se sad da smo znali da je gotovo kada je ujak koji je živeo sa druge strane parka javio da se vojska pozdravlja sa ljudima, dok smo mi još uvek zlokobno posmatrali one stacionirane u parku i na bulevaru.

mammy two shoes

pre podne je bilo oblačno. počelo je da se razvedrava pko 15-16 sati. prethodnih dana je bilo sunčano i toplo.

Њујоркер

Dogegao sam se u beograd u autobusu valjevskog dssa. Ni tada, a ni danas, nisam bio nacisto da li to sto sam radio je bilo dobro. Razum bi nalagao pozitivan odgovor, posle tolikih batina na protestima od 92 naovamo u pokusajima da se vozdrma fasisticki rezim, sad kada je konacno pao, ja umesto da se radujem ko malo dete, u dssovom autobusu sam se osecao kao neko koga voze na pogubljenje. Nigde radosti, nigde srece zbog izvesnog konacnog obracuna sa Milosevicem, samo neki tmurni oblaci i mucnina, i pitanje sta ja uopste radim ovde, i je li to moja bitka. Kad je djubrad zapalila Narodnu skupstinu, gorko sam se pokajao. Ali, sta je tu je, kad sam vec bio tamo, uzeh ucesca u samom mitingu. Secam se da sam ranije tokom dana naleteo na svoju bivsu, inace clanicu DS, pa smo zajedno nastavili da mitingujemo, ona onako razdragano, a ja sav uvosten... Kad je krenula policija da bije i da gadja suzavcem, nasli smo utociste u crkvi Svetog Marka. Na taj dogadjaj mi ostala prevratnicka Politika od 6. oktobra da me podseca gde sam bio i sta sam radio. Za dobro, ili lose...

Аврам Гојић

sta ja znam, meni se taj plamen dopao. bio je lepo simbolican. a jebe mi se za sluzbene zgrade.

ultra plasticni

Niko nije dekr`o toke iz Keve Jevrosime dva keca?

Edited by ultra plasticni

Frank Pembleton
murija, a? :naughty:bio sam u hanu na protestima, bio je bas lep dan.
Ma da još mi dali buđavu masku koja ne dihtuje.Ko bi reko da ću da doguram do cyber-pozornika i da drukam neke likove na forumu...Poslato sa WC šolje by BVK