Jump to content
IGNORED

ABA 2013/14


Apollo Creed

Recommended Posts

Ne vidim temu za ABA-u 2013/14!?Izasle propozicije, "jasno" definisano da samo finalisti F4 idu u EL, prvoplasirani tim na kraju ligaskog takmicenja ima prvenstvo organizacije F4. Buducnost, Solnok i MZT imaju zagarantovano mesto i 2014/15, za Hrv, Srb i Slo ostaje sistem bodovanja....Gledao malo rostere-uglavnom deluju prilicno suludo :mellow: ZA F4-onako, na prvu loptu, sem nas i grobara, Cedevita bi trebala na F4. Za cetvrto mesto otprilike mogu svi ostali. Olimpija ima zabavan roster i moze da bude prilicno dobra, ali i raspad. Buducnost i Igokea mi deluju najozbijnije od ostatka. Zadar ne bi trebalo da ima problema oko opstanka kao prosle sezone, a za Cibonu nemam pojma sta da mislim, licno mi se ne svidja kako to izgleda so far...I naravno, tu je i Muta od koga niko ne zna sta moze da ocekuje.A,da, Široki ima 2 ili tri debla igrača od preko 2,15 :ohmy: - pravi match up za Bobija u prvom kolu...

Link to comment
  • Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Töölönlahti

    46

  • Feindouno

    34

  • Timmy

    30

  • Кристофер Лумумбо

    25

Propuštam kvalitet Cedevite, može neko pojašnjenje?
Imaju ozbiljnog trenera, mladu i atletski potentnu ekipu. Reklo bi se da su počeli da prepisuju od Partizana, pošto koncept preplaćivanja prosečnih nije dao rezultate.
Link to comment
Ne vidim temu za ABA-u 2013/14!?Izasle propozicije, "jasno" definisano da samo finalisti F4 idu u EL, prvoplasirani tim na kraju ligaskog takmicenja ima prvenstvo organizacije F4. Buducnost, Solnok i MZT imaju zagarantovano mesto i 2014/15, za Hrv, Srb i Slo ostaje sistem bodovanja....Gledao malo rostere-uglavnom deluju prilicno suludo :mellow: ZA F4-onako, na prvu loptu, sem nas i grobara, Cedevita bi trebala na F4. Za cetvrto mesto otprilike mogu svi ostali. Olimpija ima zabavan roster i moze da bude prilicno dobra, ali i raspad. Buducnost i Igokea mi deluju najozbijnije od ostatka. Zadar ne bi trebalo da ima problema oko opstanka kao prosle sezone, a za Cibonu nemam pojma sta da mislim, licno mi se ne svidja kako to izgleda so far...I naravno, tu je i Muta od koga niko ne zna sta moze da ocekuje.A,da, Široki ima 2 ili tri debla igrača od preko 2,15 :ohmy: - pravi match up za Bobija u prvom kolu...
Za Zadar je upitno hoćem li za mjesec dana uopće postojati. U tom slučaju se stvarno neće morati brinuti oko opstanka. Edited by Mister No
Link to comment

Objavljena pravila za evrokupove:IV. PRAVO IGRANJA U EUROLIGI, KVALIFIKACIJAMA ZA EUROLIGU, EUROCUPU I ABA LIGI U SEZONI 2014/15Članak 6. Pravo igranja u Euroligi 6.1.Pravo igranja u natjecanju Eurolige u sezoni 2014/15 ostvarit će dva (2) kluba i to finalisti Final Foura.6.2. Pravo igranja u Euroligi u sezoni 2014/15 mogu ostvariti klubovi ABA lige kojiispunjavaju mimimalne uvjete po pravilima Eurolige.Članak 7. Pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu7.1. U Kvalifikacijama za igranje u Euroligi u sezoni 2014/15 pravo igranja ostvariti će jedan (1) klub iz ABA lige, i to trećeplasirani klub na osnovu konačnogplasmana u ABA ligi.7.2. Pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu u sezoni 2014/15 neće moći ostvariti klub iz zemlje gdje dva (2) kluba igraju u natjecanju Eurolige.7.3. U tom slučaju pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu u sezoni 2014/15 ostvariti će sljedeće plasirani klub na osnovu konačnog plasmana u ABA ligi.7.4. Pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu u sezoni 2014/15 mogu ostvariti klubovi ABA lige koji ispunjavaju standarde i kriterije propisane od ECA-e Članak 8. Pravo igranja u Eurocupu8.1. Pravo igranja u natjecanju Eurocupa u sezoni 2014/15 ostvariti će klub(ovi) na osnovu konačnog plasmana ABA lige, a temeljem odluke nadležnih institucija ECA-e, a ista će biti objavljena u anexu Propozicija ABA lige.8.2. Pravo igranja u Eurocupu u sezoni 2014/15 mogu ostvariti klubovi ABA lige kojiispunjavaju standarde i kriterije propisane od ECA-e

Link to comment

Olimpija upravo osvojila superkup pobedivsi Krku. Negledljiva kosarka. Olimpiji je falio povredjeni plej Jackson koji je na danasnjem treningu povredio stomacne misice.Dzikic se na kraju pokacio sa navijacima Krke, a mogu reci da je konacno presao granicu od 150 kila.

Link to comment
7.2. Pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu u sezoni 2014/15 neće moći ostvariti klub iz zemlje gdje dva (2) kluba igraju u natjecanju Eurolige.7.3. U tom slučaju pravo igranja u kvalifikacijama za Euroligu u sezoni 2014/15 ostvariti će sljedeće plasirani klub na osnovu konačnog plasmana u ABA ligi.
opa, evo ga i tzv. 'srpsko pravilo'. kada ce lisac i kompanija prekinuti da podrivaju integritet takmicenja ovim idiotskim propozicijama ?
Link to comment
Sta bi sa onim igracem Krke sto je imao onaj stravican prelom na utakmici sa Partizanom, mislim da je bilo pre 2 godine? Zaboravio sam kako se zove.
Simon Petrov.Wiki kaže da je trener u Slovanu.
Link to comment
Olimpija upravo osvojila superkup pobedivsi Krku. Negledljiva kosarka. Olimpiji je falio povredjeni plej Jackson koji je na danasnjem treningu povredio stomacne misice.Dzikic se na kraju pokacio sa navijacima Krke, a mogu reci da je konacno presao granicu od 150 kila.
DZile je 150 presao jos dok je bio u Partizanu... sada je lagano na 170+inace, ima naznaka da bi mogla(konacno) biti krstena liga.... deluje da su Partizan, Zvezda, Cibona i Cedevita sigurica, ali Radnicki, Olimpija i Buducnost imaju vrlo vrlo jebene timove.
Link to comment

pa prosle sezone je bila krstenija™ mozda.pored tih koje si naveo, mora se dodati i igokea, nije ipak cela prosla sezona puka slucajnost. isto i mzt moze kuci da dobije bukvalno svaku ekipu iz lige.zadar, mega, solnok i siroki vidno slabiji od ostalih. jeste da misko prognozira lagani opstanak, mene ne bi cudilo da mega ipak zauzme poslednju ili pretposlednju poziciju.

Edited by Psihodelija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...