Jump to content
IGNORED

Aldi™ kvalitet


Indy

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • aram

    11

  • wall

    8

  • halloween

    7

Top Posters In This Topic

Ubit če vas.elem, ovdašnja institucija koja se zove Stiftung Warentest, ili da pojednostaviomo, udruženje za zaštitu potrošača, redovno ispituje sve i svašta. proizvodi iz Aldija, Lidla i sl. redovno dobijaju odlične ocene, često čak i mnogo bolje od višestruko skupljih proizvoda. u glavi mi je primer šampanjca koje se u Aldiju prodaje za oko 15€, a ocenjen je kao neki koji koštaju oko 50€, zatim neki kozji sir iz Aldija, ...ima toga još puno, samo treba redovno pratiti njihovu stranicu.

Link to comment
ja sam tu akciju prvi put videla u CH neke 2000te i mislila da se "popust, sniženje" na francuskom kaže "akcija"kad ono nešto kasnije vidim i u Srbiji (a i šire) sve akcija do akcije
pa sad, ne znam da li su prekopirali, ali po našem zakonu kada se napiše "popust od x %" prodavac je dužan da odredi kalendarsko trajanje popusta i da tržišnoj inspekciji dokaže da je cena zaista snižena (a ne da npr napiše "akcija" sa cenom kao i pre a da iznad doda lažnu veću... time što je napisao akcija ne mora ništa dokazuje)
Link to comment
Ubit če vas.
Jeste, ja sam 1 baba roga. Doci ce i kvalitet na tapet. Kad kupis nesto jeftino (snizeno), onda doneses kuci i vidis sta si dobio... pa se zapitas, da li sam ja dovoljno bogat da kupujem jeftino? Ima proizvoda gde su, da bi spustili cenu, kvalitet toliko sasekli da je to na rubu neupotrebljivosti. Nisu retki slucajevi da se takav proizvod u celosti translatorno pomeri u kantu za djubre.Nije ni sve u Aldiju jeftino. Recimo, ja tamo kupujem kozji sir koji je negde 36 dol/kilo. Sto nije nikako jeftino, medjutim fini sirevi su ovde neretko 3x skuplji.
Link to comment

Jedenje proizvoda u vlasništvu mlekarske mafije sam redukovao na minimum. Snalazim se. Pre svega sam redukovao potrošnju mlečnih proizvoda generalno, a kada ih konzumiram, veoma se trudim da kupim od onih koji nisu učestovali u prevari. Uglavnom mi uspeva. Takođe, drastično sam redukovao delikates™; samo komad mesa dolazi u obzir. E sad, što se tiče Indijevih pitanja, pa recimo da je Delhaize mahom bolji od ostalih robnih marki u istom cenovnom rangu. Postoje i neki skriveni dragulji, poput konzervirane ribe "Rijeka Crnojevića". Suprotno tome, prodavnica u podrumu Beograđanke, iako fensi izgleda, prodaje avokado po nepopularnoj ceni od 700 dinara a đumbir od 500 dinara. Ali neka, lepo složene flaše osrednjih vina, i to što se ne prodaje pivo na kauciju mora da ima cenu, zar ne?!.

Link to comment

meni zao sto kod nas nema lidla, jer se na bb temama na cro forumima zaklinju u milbonu, sir kojim se proteini na jednostavan nacin tovare u telo. da sam pre par godina naletela na ovu temu, mislila bih da mogu da doprinesem. ali, pre par godina otisla moja prijateljica u moskvu, vratila se, prica utiske, pitam ja jel skupo, a ona: jeste, jbte, hermes kais koji sam u parizu tu i tu platila 550 eura u moskvi tu i tu je 670.ja ostanem zabezeknuta, po ko zna koji put u zivotu, shvatim da svako meru svetu uzima svojim merilima, moja mera skupoce je cena kafe i piva u obicnoj kafani, njena je hermes kais (za koji do tad nisam ni znala da postoji, ni da uopste postoji kais od 500 eura, a kamoli da osoba iz srbije koju ja poznajem da 500 eura za kais, i jos ruzan kais, mislim, kais ko kais, nego kopca...)otad nisam pametna u toj oblasti.ali mogu da podelim aldi savet za kroejsu kad su vina u pitanju. kafane&restorancici&konobe nude domaca (organik :D) vina po povoljnoj ceni od 50 do 80 kuna za litar i ta vina su sasvim korektna. za normalne ljude ne treba nista bolje. za ove s hermes kaisevima i indijeve prijatelje koji kolutaju ocima nisam sigurna.

Link to comment
Pojava PL-a u Srbiji je u startu krenulo pogrešnim putem.Užasan kvalitet, sumnjivi proizvođači...
šta je PL ?moja iskustva sa lidlom su odličnajedino što se svode na 1x godišnje kada sam u grčkojuvek dovučem dosta alve, pirinča, maslinovog ulja, sve iz lidla, nekih čokoladado sada se ni u jednom proizvodu nisam prevarilaranije u grčkom lidlu nije bilo nekih poznatih brendova (recimo za fetu) ali sada se i to promenilo, imaju skoro sve što i u ostalim radnjama, ali jeftinijenemaju samo one neke najfensije proizvode, ali to ako hoću, ima gde imašto se srbije tiče, nemam pojma, nadam se da će i ovde lidl doći uskoro, nešto se pričaloed.zapravo, složila bih se oko onih deleze proizvoda, reklo bi se da su ok, a za normalne parenisu preskupi ni njihovi proizvodi sa ''bio'' policeimaju sokove, neka povrća u staklenkama, pahuljice, paradajz pastu i sl. Edited by duda
Link to comment
Pojava PL-a u Srbiji je u startu krenulo pogrešnim putem.Užasan kvalitet, sumnjivi proizvođači...
A koje privatne trgovačke marke uopšte postoje?Voršipujem Delhaise slično kao Dabović, ono malo Merkatorovog brenda što sam kupovao mi je delovalo solidno i povoljno...Računam da ove dve firme vode računo o konstantnom nivou kvaliteta robe što prodaju pod svojim imenom, pa zato radije posežem za njihovim proizvodima (naročito ako su generički).Čega još ima ili je bilo? Premia i šta još?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...