Jump to content
IGNORED

Aldi™ kvalitet


Indy

Recommended Posts

A koje privatne trgovačke marke uopšte postoje?Voršipujem Delhaise slično kao Dabović, ono malo Merkatorovog brenda što sam kupovao mi je delovalo solidno i povoljno...Računam da ove dve firme vode računo o konstantnom nivou kvaliteta robe što prodaju pod svojim imenom, pa zato radije posežem za njihovim proizvodima (naročito ako su generički).Čega još ima ili je bilo? Premia i šta još?
Maxi ima više linija zavisi od robe: Premia, Fedela, Adut. Idea ima K plus (od cro Konzuma)... Nisam koristio Merkatorove ali ovi gore su bili neprihvatljivo loši.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • aram

    11

  • wall

    8

  • halloween

    7

Top Posters In This Topic

ništa od aduta nisam probala, premiu i fedelu izbegavamjednom se zaletela i kupila neku premiinu čokoladu za kuvanjemenaž je A klasa (keksi oprosti zbog bobohuljernja :D ) za to đubre, a koje je neznatno jeftinijedoduše lažem, kupila skoro tu novu premiinu fetu, jeste skupa ali jedina od naših ''feta'' liči na fetu

Link to comment

Ja sam daaaavno uzeo neki premia keks, nisam ni znao da su krenuli sa svojom robnom markom.Jbt imalo je ukus hrastove kore potopljene u omekšivač za veš.Proizvođač... Recimo s.z.r. Uspeh iz Bujanovca. :D

Link to comment
Ja sam čula prodavca na odeljenju mesare u Maxiju kako više za sebe komentariše "akciju" tj. sniženje ćurećih prsa Gran podere.
Mesare u Maksiju treba izbegavati, meni se desavalo i bez "akcije" da nabasam na hranu kojoj je istekao rok trajanja. Tesko sranje je pocesto i Matiljevic, u sustini uvek je najbolje kupovati kod nekog lokalnog mesara. A sad nastavite ovu temu, skupljam podatke i spremam se da dodjem.
Link to comment
Ja ne znam šta je kvalitet u ovom slučaju.
Da se vratim na ovo. Dakle, sta je "kvalitet"? (To nije zdravstvena ispravnost hrane (ili drugog proizvoda), ona se valjda podrazumeva. Ili, trebalo bi.)Kvalitet je marketinska kategorija. Jedan od osnovnih alata za pozicioniranje proizvoda (prema Kotleru). Nivo kvaliteta i konzistentnost kvaliteta su (Ibid.) 2 osnovne dimenzije kvaliteta. Marketer bira onaj nivo kvaliteta (za proizvod) koji ce podrzati pozicioniranje doticnog proizvoda na ciljanom trzistu. Znaci, nivo kvaliteta je sposobnost proizvoda da ispolji odredjene funkcije (u slucaju hrane, atribute). Neki od ovih atributa se mogu meriti objektivno, premda je ovde presudna percepcija kupca.Ovo je bitno: proizvodjaci retko teze da ponude najvisi moguci nivo kvaliteta. Malo musterija moze priustiti Rols Rojs ili Roleks. Umesto toga, oni se trude da ponude kvalitet koji se poklapa sa potrebama ciljanog trzista (kao i sa onim sto nudi kompetitor).Konzistentni kvalitet znaci davati taj nivo kvaliteta konzumentima na konzistentnoj bazi (drugim recima, kvalitetan proizvod pokazuje odsustvo varijacije.)
Link to comment
Jedenje proizvoda u vlasništvu mlekarske mafije sam redukovao na minimum. Snalazim se. Pre svega sam redukovao potrošnju mlečnih proizvoda generalno, a kada ih konzumiram, veoma se trudim da kupim od onih koji nisu učestovali u prevari. Uglavnom mi uspeva.Takođe, drastično sam redukovao delikates™; samo komad mesa dolazi u obzir.E sad, što se tiče Indijevih pitanja, pa recimo da je Delhaize mahom bolji od ostalih robnih marki u istom cenovnom rangu. Postoje i neki skriveni dragulji, poput konzervirane ribe "Rijeka Crnojevića".Suprotno tome, prodavnica u podrumu Beograđanke, iako fensi izgleda, prodaje avokado po nepopularnoj ceni od 700 dinara a đumbir od 500 dinara. Ali neka, lepo složene flaše osrednjih vina, i to što se ne prodaje pivo na kauciju mora da ima cenu, zar ne?!.
bas deru za avokadu, misli mda je u onim maksi pijacama bio oko 500kinti zadnji put kada sam ga kupovao. mada ima tamo stvari da se probere, i nekih proizvoda koji postoje samo tamo.
Link to comment
pa sad, ne znam da li su prekopirali, ali po našem zakonu kada se napiše "popust od x %" prodavac je dužan da odredi kalendarsko trajanje popusta i da tržišnoj inspekciji dokaže da je cena zaista snižena (a ne da npr napiše "akcija" sa cenom kao i pre a da iznad doda lažnu veću... time što je napisao akcija ne mora ništa dokazuje)
To mi je rekao jedan trzisni inspektor kad sam ja nesto njanjao oki svih tih akcija....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...