Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

kakav je ovaj plasmon u odnosu na našu plazmu?(izvinjavam se ako ste to već razjasnili.)u svakom slučaju, ova slika je vrlo ružan način da se sazna da plazma keks nije "naša".otpade još jedan razlog za patriotizam <_<

Link to comment
kakav je ovaj plasmon u odnosu na našu plazmu?(izvinjavam se ako ste to već razjasnili.)u svakom slučaju, ova slika je vrlo ružan način da se sazna da plazma keks nije "naša".otpade još jedan razlog za patriotizam <_<
pricao vec keksi pricu nadugacko i nasiroko http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=88&st=735&do=findComment&comment=2287776imas na prvoj strani njegov post sa linkovima prema njegovim svim postovima i pricama,mogli bi malo bolje da pratite na casu i malo postovanja za keksov trudna ovaj topik se ne dolazi na 10tu stranu,molicu lepo -_- kad vam kaze jedna koja ne jede slatkise vec skoro 2god -_-
Link to comment

Imam pitanje za Keksija: šta je pošlo naopako s čokoladom (proizvodnja-skladištenje) te je ona nekako pretvrda i "suva" (ne znam kako da opišem drugačije) a nije pobelela što se ponekad dešava s čokoladama. Konkretno volim one nestle čokolade od 200 gr s bademima i stalno ih kupujem i uvek su istog kvaliteta bile... a sad naleteh na jednu koja me iznenadila?8410100039831_NESTLE_TAMNA_cOKOLADA_200G_(1).png

Link to comment
а која је прича сато ми је омиљени 'домаћи' кекс, није ваљда и то копија?
Normalno da je kopija...Krasuljci i Krasotice su direktna imitacija Grisbi keksova koje proizvodi italijanski Vicenzi...samo sto su italijanski daleko kvalitetniji i imaju oko desetak razlicitih kombinacija ukusa...
Imam pitanje za Keksija: šta je pošlo naopako s čokoladom (proizvodnja-skladištenje) te je ona nekako pretvrda i "suva" (ne znam kako da opišem drugačije) a nije pobelela što se ponekad dešava s čokoladama. Konkretno volim one nestle čokolade od 200 gr s bademima i stalno ih kupujem i uvek su istog kvaliteta bile... a sad naleteh na jednu koja me iznenadila?
Jel si proverio rok trajanja, ukoliko je istekao ili je ostalo nekih dva-tri meseca, onda je to u pitanju...ne verujem da je problem u proizvodnji jer takva cokolada onda nikada ne bi prosla testove u fabrici kojima podlezu svi proizvodi pre nego sto krenu da se pakuju...postoji verovatnoca da je problem nastao u skladistenju, ukoliko se cokolada cuvala na manjoj temperaturi od 15 stepeni ili na visoj od 24 stepena, a takodje i ako je bila na mestu gde je prevelika vlaznost vazduha...to sto nije pobelela znaci da kristali secera nisu izbili na povrsinu, ali ipak postoji mogucnost da je doslo do odredjenog pomeranja masti ili secera u samoj cokoladi...
još jedno pitanje.keksi, jel ovo prava bajadera:fiat
Nije...prava bajadera su Cremini kockice koje pravi Pernigotti...mada i te kockice koje pravi Majani su sasvim solidne, definitivno bolje nego hrvatska bajadera...
moj omiljeni keks je cuor di mela i mnogo bi me razočaralo da sad i njemu nešto fali, mada vidim da je keksi pohvalio proizvođača.inače, je l' pisao keksi o sladoledima?
Mulino Bianco je sigurno medju 5 najboljih proizvodjaca keksova na svetu, tako da nista ne fali tvom omiljenom Cuor di Mela keksu :)Sto se tice sladoleda mislim da nista nisam pisao, osim sto sam Kojotu preporucio koji sladoled jednostavno mora da proba dok je u Svajcarskoj :DNajbolji je italijanski sladoled, dobro poznati gelato...glavna razlika u odnosu na standardan sladoled je u tome sto sadrzi manje mlecne masti i gotovo da nema vazduha u njemu, a to dovodi do intenzivnije arome i mnogo bolje teksture...e sad, problem je sto se rec "gelato" zloupotrebljava van Italije i onda u mnogim zemljama razni proizvodjaci svojim sladoledima daju to ime, a ne pridrzavaju se pravila proizvodnje i njihov krajnji proizvod u vecini slucajeva nije onakav kakav treba da bude da bi nosio to ime...u Italiji 70% trzista drze specijalizovane gelato prodavnice, ima ih ukupno oko 5000 (a u celom svetu oko 15000), a najbolji su svakako mali lokalni proizvodjaci koji vec generacijama prave gelato i koji nisu podlegli globalizaciji i smanjili kvalitet svojih proizvoda, vec su i dan danas porodicne firme...Italija je raj kada je u pitanju sladoled...Odmah uz gelato, vredi istaci specijalizovane radnje za sladolede, obicno ih nazivaju Ice Cream Parlour...tu se prodaje vise vrsta (standardan sladoled, gelato, sorbet, smrznuti jogurt) i ima mali milion odlicnih radnji sirom svetu, mada recimo da Amerika dominira u tom segmentu...mogao bih da nabrojim desetak mesta gde sam jeo najbolji sladoled u zivotu, ali ovo je zasnovano samo na licnom iskustvu i mom subjektivnom misljenju...u Italiji najvise su mi se svideli Perchè No! (Firenca), Antico Caffè Spinnato (Palermo), Bar Gelateria Ercole (Pico Kalabro)...u Francuskoj jedino mogu da izdvojim Fenocchio (Nica) i to je to sto se tice Evrope...kad je u pitanju Amerika, jedino mogu da pricam o Njujorku jer sam tamo najduze vremena proveo, a siguran sam da i u ostalim mestima ima gomila dobrih radnji sa sladoledima (narocito u Kaliforniji), ali sto se tice samog Njujorka tu izdvajam The Original Chinatown Ice Cream Factory, Big Gay Ice Cream, Stellina, OddFellows, Max & Mina’s, Eddie’s Sweet Shop...ovo je sve krajnje subjektivno i iz licnog primera...Sad na red dolazi industrijski sladoled, namerno sam prvo pisao o specijalizovanim radnjama jer su one daleko iznad bilo kog sladoleda koji se moze kupiti u supermarketima...sto se tice industrijskog sladoleda tu dominiraju dve kompanije koje drze gotove sve popularnije brendove...Nestlé je vlasnik brendova kao sto su Häagen-Dazs, Dreyer's, Mövenpick, Maxibon, Extrême, Parlour, Mega, Drumstick, Kimy, itd...s druge strane, Unilever je vlasnik brendova kao sto su Ben & Jerry's, Klondike, Breyers, Popsicle, Carte D'Or, Magnum, Viennetta, Twister, Cornetto, Solero, itd...svi ovi sladoledi su pribliznog kvaliteta i sadrze gomilu precica u svojoj proizvodnji kako bi im cena proizvodnje bila niza, tako da je jedina razlika u kombinaciji ukusa i bilo kakvo ocenjivanje ovih proizvoda uvek bi bilo bazirano samo na licnoj percepciji svakog kupca, mali izuzetak je Mövenpick sladoled jer ne sadrzi vestacke aditive i boje (zato sam ga i preporucio Kojotu)...od ostalih malu prednost imaju Carte D'Or i Breyers, a ostali su gotovo ujednaceni, bar od tih poznatih...Ovi navedeni industrijski sladoledi se uglavnom smatraju najboljima, ali ponavljam da je to vise stvar percepcije krajnjeg kupca jer je kvalitet na istom nivou...sladoledi sa ex-yu prostora su nizeg kvaliteta, ali nije u pitanju neka drasticna razlika (kao kod cokolada i keksova)...i kod nas su znatno bolji sladoledi koji se mogu kupiti u specijalizovanim radnjama, nego u supermarketima, mada daleko od toga da ne moze nekad nesto interesantno da se nadje i u prodavnicama...to je to sto se tice sladoleda, jedino da napomenem da dosta proizvodjaca vrhunskih cokolada takodje pravi razne sladolede, ali njihova distribucija je mnogo limitirana... Edited by keksi krem
Link to comment
Normalno da je kopija...Krasuljci i Krasotice su direktna imitacija Grisbi keksova koje proizvodi italijanski Vicenzi...samo sto su italijanski daleko kvalitetniji i imaju oko desetak razlicitih kombinacija ukusa...
jese ja dobro secam da je u jednom periodu parmalat bio vlasnik grisbija?!kad uporedim sastav hagendazovog djelata i ajskrima , birala bih ovo drugo, koji ce mi pektin i korn sirup.otkako sam pocela da citam etikete, prestala sam da jedem industrijski sladoled. sve je sranje. verovatno su takvi i sladoledi po malim poslasticarnicama, dehidrirano sranje umesano s vodom.gadjam da su u beogradu sladoledi moric i evenutalno pelivan. al ne bih bas u opkladi ponudila desnu ruku. Edited by darling
Link to comment

Ne samo sladoled, nego su im i kolači odlični. Radi se o firmi HomeMade Company koja se bavi proizvodnjom torti, kolača, sladoleda... Neko vreme sam radio direktno sa njima pa su me nutkali sa svim i svačim, a meni sve nešto neprijatno :) Oduševio me je Home Roshe kolač.Keksi, ne znam da li si imao prilike da probaš njihove proizvode, ima ih u Ušću (CoffeRoom), i na još par mesta u gradu. http://www.hmc.rs/s/

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...