Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

nije mi odgovorio za belu cokoladu :(
Eno na pocetku 7. strane imas odgovor...naravno da sam odgovorio, a jedan forumas (nezvanova) je to lepo izdvojio :)
Keksi, šta se desilo sa Snickers cruncherom, ne viđam ga mesecima?
Sad mu je promenjeno ime u Snickers Munch, uskoro bi trebao ponovo da dodje na ove prostore...u okruzenju ga jedino jos ima u Bosni i Rumuniji, ali to je i dalje stara Cruncher verzija...
ja isto. + kit kat, to mi je ljubav iz detinjstva.da li sam ja to sanjala, ili se kod nas kit kat nekad zvao ovo kat?
ovo kat = takovo
Indy lepo odgovorio...to je bila nasa domaca imitacija KitKat cokoladica sa veoma bizarnim imenom...razumem da su mnogi bili u zabludi da je KitKat dobio ime od reci Taktik, ali mi je neverovatno kako je Takovo bio toliko naivan i naseo na istu foru i dao svojoj imitaciji tako retardirano ime (OvoKat, najgore ime u univerzumu)...kada je KitKat dosao na nase prostore, brzo je OvoKat nestao...KitKat se originalno zvao Rowntree's Chocolate Crisp...tek je pre Prvog svetskog rata kompanija Rowntree resila da mu da malo zvucnije ime pa je izbor pao Kit-Kat, tako su se zvale cuvene pite koje su se prodavale elitnom politickom klubu Kit-Cat u Londonu...oba imena su bila registrovana (Kit-Kat i Kit-Cat), pa je mala vafel cokoladica dobila ime Kit-Kat, a standardna cokolada je nazvana Kit-Cat...posle je ta standarna cokolada promenila ime u Black Magic, a vafel cokoladica je ostala Kit-Kat...znaci nikakav Taktik i citanje otpozadi nemaju veze sa ovim proizvodom...Posle je Nestle kupio Rowntree kompaniju, a Kit-Kat je promenio ime u KitKat, dok je Black Magic ostao isti (moze se i danas kupiti)...
Keksi, daj neki info za Raffaello kuglice.edit: Dodatno pitanje - Postoji li neki, nazovimo, cokoladni bonton/kodeks (zvanicni/nezvanicni/utemeljeni)? Npr. kad se koji slatkis poklanja i u kojim prilikama i sta recimo koji slatkis kaze, kao gest?
Raffaello se proizvodi od 1998. godine...ima veoma dobar sastav (23,5% suseni kokos, %8 badem), ali nije u pitanju spektakularan proizvod...sve sto Ferrero proizvodi je pristojnog kvaliteta, ali je bukvalno sve namenjeno deci i svaki proizvod koji je lansiran je prilagodjen ukusu maloletnih osoba...ja licno volim sve njihove proizvode, ali ni ja ni ti nismo njihova ciljna grupa, tako da njih ne zanima nase misljenje :DA ovo za bonton/kodeks, pa ne postoji nista (ne)zvanicno u vezi toga...jedino ako mislis na marketinsku stranu poslu gde sve kompanije prave posebne verzije svojih proizvoda za Dan zaljubljenih, Uskrs, Bozic, Novu Godinu, rodjendane, itd...svaku osobu ces oboriti s nogu dobrom cokoladom, a sto je kvalitetniji proizvod to su i tvoje namere ociglednije...darling i beowl lepo objasnili :lol:
Keksi, sram te bilo što si uopšte spominjao čokolade A klase!Razboleh se kad pročitah,stalno sanjam sad o njima,bolje da čitao nisam.Dok prosečna plata ne bude bar 700 evra, ima da pričaš samo francuski!
Je suis vraiment désolé...vous pouvez oublier de grande classe, c'est surfait...gardez votre argent, il ya des choses beaucoup mieux que le chocolat...mais je ne les connais pas :)
ispada da je od Pernigotiija sve baaš ono dobro?
Odlicni su...svi zivi ih kopiraju, ali niko im nije ravan kad su u pitanju razni italijanski cokoladni klasici...
A gde imaju "veci" uspeh? Uopste, kao neko sa takvih jakih skola, bilo bi za ocekivati da malo jasnije definises te trzisne segmente o kojima se ovde prica. Pomalo je (ne znam koji termin da upotrebim, a da te ne ozlojedim) pricati o cokoladama o 8 eu/100 g na forumu koji je na jeziku zemlje gde je prosecna plata (300/400 eu?)
Cena prefinjenih cokolada u Americi je veoma pristupacna...tamo sam zavrsio srednju skolu (LFNY) i pre nego sto sam krenuo da se bavim ovim sto trenutno radim, imao sam prilike i na licnom primeru da vidim kako se ponasaju amerikanci kada se radi o cokoladi...Godiva je bila tek za nijansu skuplja od Hershey cokolada, a posto je u skoli bilo skoro 2/3 stranaca svi smo uglavnom nju jeli, dok su amerikanci stalno sa sobom vukli neki od Mars ili Hershey proizvoda...non-stop smo se svadjali koje su cokolade bolje, a u to vreme ja licno nisam tako dobro poznavao materiju, ali mi je uvek Godiva bila neuporedivo ukusnija...Kasnije kada mi je cokolada postala zanimanje i kada sam poceo time ozbiljno da se bavim, shvatio sam zasto su svi moji tadasnji americki drugari i drugarice izbegavali lepu evropsku cokoladu i iskljucivo kupovali svoje domace proizvode...jednostavno naviknuti su na taj zasecereni proizvod koji je siromasniji kakao delovima i njihova percepcija slatkisa je mnogo drukcija nego sto je to slucaj sa nama...amerciko trziste je daleko najprofitabilnije, pisao sam vec o tome, sve kompanije zele da bude uspesne tamo, ali samo mali procenat njih time moze da se pohvali...cak i odlicne americke cokolade ne mogu tamo da prodju...da Lindt nije otkupio Ghirardelli, sada te cokolade ne bi vise postojale...isto tako su Scharffen Berger i Dagoba bili na rubu bankrota, ali ih je Hershey u zadnjem trenutku spasio propasti...Pitas gde te prefinjene cokolade imaju veci uspeh...Belgija, Francuska, Svajcarska i Italija su zemlje gde se vecinom jedu te bolje cokolade...3/4 trzista u tim zemljama cine cokolade A i B klase...a cene su obicno vise nego u Americi, ali cak ni prisupacna cena nije dovoljan razlog prosecnom amerikacu da makar proba neku od tih jacih cokolada...sto se njih tice, Snicker i Butterfinger su najbolji proizvodi svih vremena...Ne znam zasto je sad odjednom lose pricati o tim skupljim cokoladama...cena nije svugde ista, mnogo veci problem je dostupnost jer sta vredi ako neko odavde i zeli da proba kvalitetniju cokoladu, ako ne moze nigde da je kupi...kapiram da moje pisanje zvuci zesce snobovski, ali stvarno ne znam kako drukcije da formulisem, nije mi namera da propagiram kako ljudi trebaju jesti samo odredjene proizvode koji su uglavnom bezobrazno skupi, vec samo pricam o cokoladi u globalu...kada bi u Srbiji bio izbor cokolada kao u Americi i kada bi cena bila tako pristupacna u odnosu na prosecnu platu, nasi ljudi bi odmah prepoznali kvalitet... Edited by keksi krem
Link to comment
Indy lepo odgovorio...to je bila nasa domaca imitacija KitKat cokoladica sa veoma bizarnim imenom...razumem da su mnogi bili u zabludi da je KitKat dobio ime od reci Taktik, ali mi je neverovatno kako je Takovo bio toliko naivan i naseo na istu foru i dao svojoj imitaciji tako retardirano ime (OvoKat, najgore ime u univerzumu)...kada je KitKat dosao na nase prostore, brzo je OvoKat nestao...
ih, briga me mnogo je l' ime bizarno, kad mene vraća u postire na braču, rekreativna nastava, drugi osnovne.
Link to comment
Ostao sam bez posla i sudski izvršitelji su mi zaplenili gajbu, a možda te samo mrzim iz dna duše:ovde spadaju proizvodjaci koji svoje cokolade uglavnom prodaju na domacem trzistu i samim tim ne moraju da dostave detaljnu specifikaciju...
:lolol:'mozda te mrzim iz dna duse' treba da budu one turske cokolade od 100 grama sto se kupuju po opskurnim lokalnim radnjama i kostaju tipa 38 dinara. Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Dobio drugar čokoladu sa Dear...Gracias...Love... posvetom od Selme Hajek prilikom ove njene nedavne, kratke i uspešne posete našoj zemlji.Da ne kačim sad tuđe intimne slike ... u pitanju je mlečna Marie Bouvero 37% kakaaDragi Keksi, interesuje me da li ga zbilja voli?

Link to comment

Ja sam se "lately" navukao na napolitanke, pogotovu ove bambijeve Yo D'Oro pa ih tamanim kao blesav. Nisu sad bas dobre kao sto su bile kad sam ih izvalio (to je moja paranoja, jer sam ih jeo bez ovog sadasnjeg fency pakovanja) al recimo kad bih hteo da pojedem dobre napolitanke koje da pojurim?

Link to comment
Ja sam se "lately" navukao na napolitanke, pogotovu ove bambijeve Yo D'Oro pa ih tamanim kao blesav. Nisu sad bas dobre kao sto su bile kad sam ih izvalio (to je moja paranoja, jer sam ih jeo bez ovog sadasnjeg fency pakovanja) al recimo kad bih hteo da pojedem dobre napolitanke koje da pojurim?
Pojuri "Torta Napolitana", proizvodi Karolina, ex Sloboda OsijekПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
Link to comment
Dobio drugar čokoladu sa Dear...Gracias...Love... posvetom od Selme Hajek prilikom ove njene nedavne, kratke i uspešne posete našoj zemlji.Da ne kačim sad tuđe intimne slike ... u pitanju je mlečna Marie Bouvero 37% kakaaDragi Keksi, interesuje me da li ga zbilja voli?
Voli ga samo tako...prava pravcata haute couture cokolada u bukvalnom smislu...ubedljivo jedne od najlepsih cokolada kada su u pitanju omoti, a kvalitet je A klasa...
Ja sam se "lately" navukao na napolitanke, pogotovu ove bambijeve Yo D'Oro pa ih tamanim kao blesav. Nisu sad bas dobre kao sto su bile kad sam ih izvalio (to je moja paranoja, jer sam ih jeo bez ovog sadasnjeg fency pakovanja) al recimo kad bih hteo da pojedem dobre napolitanke koje da pojurim?
Kao sto je darling napisala, ako zelis dobre napolitanke onda je Loacker uvek prva opcija...imaju oni mnogo razlicitih ukusa, kod nas se mogu naci Napolitaner, Coconut, Creme Noisette, Fondente Nocciolato...U tom rangu su i Manner napolitanke (nekima se vise svidjaju, ali recimo da dele prvo mesto)...od njihovih ukusa kod nas dolazi Neapolitaner, Mignon Hazelnut Wafers, Napoli Milch-Haselnuss-Schnitte...
Keksi, a šta da mislim o Vosges čokoladama? Ja prošli put donela sekretaricama iz US jer je kutija bila ko kuća za barbike, ali nisam ih probala.
Super, donela si jedne od najboljih cokolada na svetu, a nisi ih ni probala :DVosges je medju najboljim americkim cokoladama...A klasa samo takva...imaju kombinacije boli glava, sa slaninom, sampanjcem, absintom, pivom, meksickim cilijem, madjarskom paprikom, i jos gomila ukusa...Sledeci put budi sebicna i ostavi sebi malo, to su jedne od najegzoticnijih cokolada :) Edited by keksi krem
Link to comment
ni lin isla s keksijem u skolu :D
Kakav je carski komentar dala :0.6:
keksi kreme samo reci trcacemo kao meci20131004_150905.jpgplasmon je odlican, bas kao i sladoled.
Kakvu si lepu kombinaciju napravio :wub:Probaj neki od Kambly keksova, najbolji su u Svajcarskoj...osim njih vredi istaci Läckerli Huus i Kägi proizvode...ako volis da jedes wafer rolls, obavezno probaj neki od Gottlieber proizvoda...Od cokolada obrati paznju na Teuscher, Chocolaterie Du Rhône, Pascoët, Favarger, Läderach, Micheli, Rohr, Confiserie Zurcher, Arve, Christian Constant, Bonbonnière, Stettler...bilo sta od toga...
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...