Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Dobro je, sve osim ESSEC-a prihvatam...mada ne znam ko koga salje po kafu...niste losi, ali nemate taj potrebni snobizam i elitizam koji uz HEC i X jedino jos ENA studenti imaju :lol:Drustvo na veceri ce ti praviti Hege, Solnik, Vedie, Marois, Henrotte, Foucault, Hyafil, Calvet i Allaz (bar koje ja znam)...stalno pricaju o Pinault familiji, bar ovi koji su meni predavali (Vedie, Marois, Hege i Solnik)...Gledaj da bar jednom pomenes kako je François-Henri Pinault sjajan covek i jos bolji biznismen koji je nadmasio i svog slavnog oca...da veceras sa nekom od profesorki sa marketinga, tu bih ti i ja pomogao :D
Keksi bio si neprezan i sad si zakoračio u dark side PPPa i to ne preko čokolade , ovde ide jedan drugi smajlov - :naughty:Inače jel se tebi nekad smuči čokolada i dodje ti , onako , da baciš sve zalihe i uzorke kojima te zatrpavaju. Ako se to ikad desi , javi , organizovaću udarnu forumašku brigadu da te rastosiljamo bede . A prijavljuem se i za neku test grupu, mora da toga ima u koditorskoj industriji kao i kod lekova , tipa- merenja ushićenosti nekom vrstom čokolde ili , izaziva li ova vrsta alergije a ona druga ne ...tako, rada bih da budem pokusni kunić za neko testiranje na čokoladne poslastice grupe A jer drugačije nemrem stići do njih. Može i B , zapravo :wub:
Link to comment

I koga/šta je Štark kopirao svojim čuvenim brendom™ Cherry?Edit: i ako te ne mrzi, Keksi, isto pitanje za Krašov "Kolumbo". Imam drugara ovde koji radi za Ferrero, čovek se kleo da Nestle ima neke ultra stroge patente na oblik Toblerona, u fazonu niko drugi ne sme ni da pomisli da pravi nešto trouglasto... Morao sam da mu dovlačim Kolumbo iz Hrvatske a on je na to rekao da nema drugog objašnjenja nego da imaju neku vrstu licence ili ugovora.I u koju klasu uopšte ulaze Toblerone? Jesu li makar "B"? :cry:

Edited by beowl
Link to comment
I u koju klasu uopšte ulaze Toblerone? Jesu li makar "B"? :cry:
Ovo umem i ja da ti odgovorim posto sam procitao post o klasifikaciji cokolada i bolelo me isto kao i tebe (imas na prvoj strani ove teme post sa linkovima ka bitnijim postovima o slatkisima u drugim temama)
A klasa: Callebaut, Valrhona, Amadei, Cluizel, Godiva, Dolfin, Green & Black's, Domori, Vivani, Divine, Pernigotti, Neuhaus, Leonidas, Hotel Chocolat,itd...B klasa: Lindt, Guylian, Cote d'Or, Ghirardelli, Scharffen Berger, Hachez, Camille Bloch, Baci, Munz, Newtree, Belcolade, Auer, Thortons, Madecasse, itd...C klasa: Milka, Nestle, Toblerone, Hershey's, Cadburry, Ritter Sport, Schogetten, Kinder, Mars, Frey, Villars, Maestrani, Witor's, Storck, Heidi, Dorina, itd...D klasa: ovde spadaju proizvodjaci koji svoje cokolade uglavnom prodaju na domacem trzistu i samim tim ne moraju da dostave detaljnu specifikaciju...
Edited by Singer
Link to comment

Ja sam ko klinac tamanio Galeb cokoladu kao lud! (ne mogu da nadjem sliku old school ambalaze da postavim)Secam se da sam gotivio kako mi nepce ostane nadrazeno posle cele table, cenim da to uopste nije pohvalno al' sta zna dete sta je 100g Galeb cokolade -_- edit: A hocu da pitam Keksija jos i ovo... Sta je sa cokoladama s' rizom? Kako one stoje i dal' su opste popularne u svetu kao sto su kod nas bile u vreme bratstva i jedinstva (ili je to moja haludza iz mladosti?)

Edited by Singer
Link to comment
I koga/šta je Štark kopirao svojim čuvenim brendom™ Cherry?
Ja se sećam Krašovih Griota*, pa onda nakon što je ispalo sve kako je ispalo su se pojavile Štarkove.* inače moje prvo napijanje u životu :blush: Edited by Amelija
Link to comment

A, da, i Kraš ima višnju u alkoholu, ali nisam znao da je starija od Štarkove...Pa onda i Bajadera, čim je toliki hajp oko nje kao nacionalnog brenda, mora da je kopija nečeg stranog. I ledene kocke isto tako. Je l' makar Životinjsko carstvo bilo originalan koncept?

Link to comment
Dobro je, sve osim ESSEC-a prihvatam...mada ne znam ko koga salje po kafu...niste losi, ali nemate taj potrebni snobizam i elitizam koji uz HEC i X jedino jos ENA studenti imaju :lol:Drustvo na veceri ce ti praviti Hege, Solnik, Vedie, Marois, Henrotte, Foucault, Hyafil, Calvet i Allaz (bar koje ja znam)...stalno pricaju o Pinault familiji, bar ovi koji su meni predavali (Vedie, Marois, Hege i Solnik)...Gledaj da bar jednom pomenes kako je François-Henri Pinault sjajan covek i jos bolji biznismen koji je nadmasio i svog slavnog oca...da veceras sa nekom od profesorki sa marketinga, tu bih ti i ja pomogao :D
Mi nismo snobovi ni malo. -_- Bruno Solnik je sada u HK. A ovo su ti manje više sve ljudi koji više nisu tu, osim Terija Fukoa koji će biti tamo.Anyways, javi se keksi kreme kad budeš navraćao.
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...