Jump to content
Sign in to follow this  
MangupIzCivilstva

Fantasy ex-yu team i Evropsko...

Recommended Posts

MayDay

Iskreno, ne bih ja menjala naš tim iz devedesetih zaključno sa 2002 ni za kakav SFRJ aranžman.S druge strane u fudbalu Srbe da brane i Hrvate da napadaju + Džeko bih najradije volela da vidim.

Edited by MayDay

harper
Iskreno, ne bih ja menjala naš tim iz devedesetih zaključno sa 2002 ni za kakav SFRJ aranžman.S druge strane u fudbalu Srbe da brane i Hrvate da napadaju + Džeko bih najradije volela da vidim.
SFRJ reprezentacija 1989/90 po meni je najbolji kosarkaski tim van SAD ikada.

MayDay

Pa jeste, ali sam ja bila mala da bih se emotivno vezala. Zaista nastupam sa vrlo neobjektivne pozicije. :D

Dr Arslanagić
SFRJ reprezentacija 1989/90 po meni je najbolji kosarkaski tim van SAD ikada.
+1tad smo mi drugima radili ono što su Španci nama pre neki dan... i još gore.

Timmi
ponovo ne bi mogli da sastavimo jaci tim od spanaca. jedan pau menja sve :)
upravo tako. kosarka je jednostavna igra, obicno pobjedjuje onaj tim ciji su najbolji igraci bolji. te dubine i sirine su bitne da se neokrznut dodje do zavrsnice, ali kad dodje ono bitno najbolji igraci presudjuju. dovoljno je vidjeti parkera poslednje dvije utakmice. ex-yu tim ne bi imao igraca ekstra klase kao sto su braca gasol i navaro, sem mozda pekovica. to sto bi klupa pod antetovom™ guzicom bila toplija od one pod xavirayovom™ je savrseno nebitno.

freakns
ponovo ne bi mogli da sastavimo jaci tim od spanaca. jedan pau menja sve :)
i jedan Pero menja sve.teorijski, petorka Teo, Bojan Bogdanovic, Nachbar, Pero, Pekovic meni zvuci itekako ozbiljno. pogotovo sto bi sada Teo mogao da igra svoju "odbranu" dok Pero bije u reketu. tesko da je ona Rusija npr jaca od ex YU tima, pa su opet dobili Spaniju

darkonet

ja u ovim vasim timovima ne vidim nijednog "radnika"...jel Divac lepo jednom rekao - mi smo na terenu imali Zdovca koji je jedini igrao i kidao u odbrani dok smo se mi ostali n aterenu zajebavali :P

kim_philby
+1tad smo mi drugima radili ono što su Španci nama pre neki dan... i još gore.
samo su nas svi tada voleli. ovi brate idu ko plava divizija po ukrajinskim selima. kod nas je to bio vise shaft momenat. onako work of love a ne silovanje.

MocaVukotic
samo su nas svi tada voleli.
hm... nešto baš i nisam siguran u to. španci, grci, italijani, pa i sovjeti, uvek su mi delovali kao da nas mrze iz dna duše, onako košarkaški.

kim_philby
hm... nešto baš i nisam siguran u to. španci, grci, italijani, pa i sovjeti, uvek su mi delovali kao da nas mrze iz dna duše, onako košarkaški.
naravno da ne. secam se kako je izgledala talijanska (by vlada) stampa nakon sto smo ih odrali u finalu. svima je bilo zao sto se ta i takva ekipa raspada. da ne govorim kako je ta generacija inspirisala pola argentinske repke da se profesionalno bave tim sportom.btw, kojote, da je ostala SFRJ spanci i ostali bi samo mogli da sanjaju evropsko zlato.

MocaVukotic

ok, ovo moje je krajnje površan utisak.

Dr Arslanagić
"Taj Kićanović igra toliko veličanstveno da ne mogu da ga mrzim iako mi zagorčava život. Da nema takvih majstora, sport ne bi imao tolike privrženike. Šta mogu, ostalo mi je samo da mu se divim i da žalim što nije rođen pod italijanskim nebom".- Giancarlo Primo, 1978.EDIThttp://youtu.be/ulPqNi6nP2Ešpanski pop bend Edited by Arbeitmann

Kampokei

Jugoplastika je i danas veliko ime u Barseloni i mozda glavna asocijacija na jugoslovensku kosarku medj plebsom. Sto i ne cudi, jer je FCB dva puta izgubila u finalu od njih, i onda nakon te dve propustene sanse jos skoro 15 godina cekala na prvu titulu u Evroligi.

Sign in to follow this  

• Create New...