Jump to content
IGNORED

Before Sunrise/Sunset/Midnight


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    30

  • Amos

    15

  • Singer

    7

  • Alis

    6

Top Posters In This Topic

Meni zanimljivo da ovde uglavnom muskarci pokrecu teme od nekim bljuzgavim filmovima :P@ Syme, verujem da su dobri filmovi, generalno volim filmove koji se bave realnoscu ali retko na ove teme. Nekako mi se zalomilo da ceo zivot gledam/slusam/budem objekt u takvim pricama te mi nije zanimljivo jos da gledam i filmove na tu temu.

Link to comment
:lolol:
Simoviću, ne znam da li mi više ličiš na Frejzera, ili na njegovog brata. Ali, od te si sorte, skroz (ovo je, naravno, kompliment). EDIT. Osim heavy metala, naravno. :D Edited by Indy
Link to comment
Simoviću, ne znam da li mi više ličiš na Frejzera, ili na njegovog brata. Ali, od te si sorte, skroz (ovo je, naravno, kompliment). EDIT. Osim heavy metala, naravno. :D
E, pazi foru, odavno se već spremam da stavim Najlsa kao avatar, pa nikako da stigne na red :)Inače obožavam seriju, gledao sam je bar tri puta od početka do kraja.Edit: Mada, when it comes to wine, ti si definitivno bliže braći Krejn :) Edited by Syme
Link to comment
E, pazi foru, odavno se već spremam da stavim Najlsa kao avatar, pa nikako da stigne na red :)Inače obožavam seriju, gledao sam je bar tri puta od početka do kraja.
:heart:- Dad, he finally put Niles in his avatar!anigif_enhanced-buzz-12805-1379367543-10.gif Edited by Blueberry
Link to comment
Meni zanimljivo da ovde uglavnom muskarci pokrecu teme od nekim bljuzgavim filmovima :P@ Syme, verujem da su dobri filmovi, generalno volim filmove koji se bave realnoscu ali retko na ove teme. Nekako mi se zalomilo da ceo zivot gledam/slusam/budem objekt u takvim pricama te mi nije zanimljivo jos da gledam i filmove na tu temu.
Pa čuj, svim nam se zalomilo, ne razumem baš kakav je to argument. Filmovi, kako god realistični bili, nisu prosto reprodukovanje stvarnosti, nego i njeno promišljanje. Neće film ponoviti ono što ti se dešava u stvarnosti, nego će ga osvetliti iz malo drugačijeg ugla.
Link to comment
Pa čuj, svim nam se zalomilo, ne razumem baš kakav je to argument. Filmovi, kako god realistični bili, nisu prosto reprodukovanje stvarnosti, nego i njeno promišljanje. Neće film ponoviti ono što ti se dešava u stvarnosti, nego će ga osvetliti iz malo drugačijeg ugla.
Bas tako kako si rekao, samo se meni zalomilo da ceo zivot promisljam tudje realnosti jer sam okolnostima primorana da prisustvujem/slusam/ucestvujem. I da, nije argument po sebi, samo mi realnost dovoljno uvida daje u ovakvu tematiku, naravno ovo je subjektivni osecaj. ;)Sad kad citam temu, mislim da sam prvi film gledala, to jest, sigurna sam da jesam, ali me se nije dojmio ocigledno, posto se ne bih setila da niste prepricali film.
Link to comment
...Sad kad citam temu, mislim da sam prvi film gledala, to jest, sigurna sam da jesam, ali me se nije dojmio ocigledno, posto se ne bih setila da niste prepricali film.
Pa koji si se q. onda uopšte uključivala u polemiku oko trilogije uopšte? :isuse: I ostatak posta ti je briljirajući. Ja nisam neki poseban ljubitelj trilinga, posebno zbog Houka koga jednostavno ne mogu da podnesem (osim u Gataki), a i partnerka mu je jedna od najvećih guski francuskog glumišta, tako da nisam objektivan, uprkos izvesnim briljantnim momentima scenarija (posebno u prvom filmu). Ali zaista ne mogu da shvatim da neko polemiše o nečemu što nije gledao, i pritom još deli neke ontološke kvazipacke.
Link to comment

//spoilers ahead za drugi deoZavrsnicu tek treba da pogledam i malo je reci da jedva cekam, ali razmisljam da mi se mozda drugi deo - Sunset - i vise svideo iako sam poodavno gledala i zaboravila detalje...Najvise to skrivanje iza ~intelektualnih razgovora o dnevnim ekoloskim temama - ispod te fasade emocije kljucaju i ocekujemo imploziju svakog momenta da bi onda sama kulminacija bila spokojna kao rano jutro posle kise; oni sede, pijuckaju caj(?vino?) i slusaju muziku. Mozda zato sto sam iskustvo slicno tom imala i sama pa znam osecaj.//spoilers offDruga stvar koja me je kupila je sam tok filma: pocinje kad se njih dvoje srecu i sve vreme ih ne pusta iz kadra pravo do kraja - koliko su oni tu, tu je film. Nema uvoda, nema pauze u sredini, nema na kraju neceg sto mi ne vidimo da jedan od njih dvoje radi. Savrseno.U prvom delu mi je bio super momenat kada sretnu one likove Austrijance iz pozorista i pitaju za pomoc pocevsi naravno sa "Da li pricate engleski?", a ovaj jedan kaze "Da li, za promenu, pricate nemacki?" ;DJulie Delpy meni inace nije privlacna i imam utisak da po filmovima uvek nesto pametuje a sigurno tu jos ide i to sto sam je prvi put gledala u "Tri boje: belo" u kom sam naravno bila "na strani" presimpaticnog Karola :)//Prvo sam gledala drugi deo pa prvi, neretka stvar kod mene da slucajno obrnem..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...