Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

vicevi o ciganima su daleko i neuporedivo gadniji jer predstavljaju odredjeno normiranje socijalne podredjenosti, njeno prevodjenje u nesto normalno.
Mnogo si mi simpatičan ponekad. Samo ponekad.
Link to comment
narocito ne o srbima i njihovom navodnom primitivizmu (kako imputira lujo).
Ne, ostavi Srbe i "turkoviće" po strani. Ne laskaj si, tvoja građanska existencija je za srpstvo beznačajna. Govorim o tvom, g-a-z-z-a-1, primitivizmu očitovanom bezrazložnim prebacivanjem diskusije na etnički nivo, gdje bi ti valjda reprezentirao vaskoliko duhovito srpstvo, a ja glupog "turkovića".
Link to comment

O, bre... Meni su gurbeti iz razreda u osnovnoj kičmu pomerali vicem™ koji je tada harao u blokovima i glasi: "Šta je rekao Mance kada se zakucao u banderu? Opet stativa..." pa ih ni ja ni bilo ko drugi nije slao pred sud časti zbog toga. Ta debilna dosetka svakako nikada neće biti objavljena u novinama ili nekom zborniku viceva, ali isto tako neće biti objavljeno ni: "Šta je princezi od Velsa poslednje proletelo kroz glavu kada se njen mercedes zakucao u stub? Akumulator..." pa ga ljudi u UK ipak pričaju jedni drugima po pabovima i tako sam ga i ja čuo. A internet forumi su ništa drugo nego virtuelni pabovi/kafane, pa ko smatra da je dovoljno dokon da upada u kafane i tamo uteruje ljudima manire, samo napred.Inače, potpuno je promašeno positovećivati taj vic sa vicevima o cigama™. Ovi drugi su deo rasističkog trenda u okviru kojeg postoji nezvanično takmičenje za izmišljanje što otrovnijeg "vica" a da za to ne postoji bilo kakav istorijski ili društveni povod. Mance i Lady D su jednokratni iskoraci u zabranjenu zonu, inspirisani konkretnim društveno-istorijskim okolnostima a ne svesno izmišljenim rasističkim predrasudama.

Edited by beowl
Link to comment

inace da dodam da mi je mance ban uzasno bizaran. kao neki edikt sa dvora ludog cara rudolfa drugog. toliko je bizarno da zapravo ne mogu da se prema tome odredim.zato bih viceve o tome kako cigani smrde brisao bez milosti. ipak je ovo neki trg ili kafana gde se time ne vredjaju samo pojedinci i grupe vec se krnji ionako krhko zdanje neke javne pristojnosti i komunikacijskog minimuma. idiokratija.btw, ima odlicnih viceva o ciganima koji nisu rasisticki. naprotiv.

Edited by kim_philby
Link to comment
zasto nema viceva o madjarima, kad smrde podjednako kao cigani?
Ima ali ih ne bi svi razumeli, ja imam banatsku familiju pa mi smešno. Meni je najdraži, kreči pijani Mađar, izvlači borduru duž plafona, a ona ide ukrivo, zahvata plafon, zidove... - Ali vidite li, Tibore, na šta ovo liči, sve je krivo! - Ne brini gospođa, kad osuši zategne!
Link to comment
Ima ali ih ne bi svi razumeli, ja imam banatsku familiju pa mi smešno.Meni je najdraži, kreči pijani Mađar, izvlači borduru duž plafona, a ona ide ukrivo, zahvata plafon, zidove...- Ali vidite li, Tibore, na šta ovo liči, sve je krivo!- Ne brini gospođa, kad osuši zategne!
ali ja na primer ne mislim da je ovaj vic neprihvatljiv. da li gresim?ovde je pijani madjar neko ko je vickast i s kim je moguce identifikovati se.
Link to comment
Ne, ostavi Srbe i "turkoviće" po strani. Ne laskaj si, tvoja građanska existencija je za srpstvo beznačajna. Govorim o tvom, g-a-z-z-a-1, primitivizmu očitovanom bezrazložnim prebacivanjem diskusije na etnički nivo, gdje bi ti valjda reprezentirao vaskoliko duhovito srpstvo, a ja glupog "turkovića".
voleo bii ti jarane ali jbga, ja se samo obracam tvom totalnom odsustvu senzibiliteta za razumevanje onoga o cemu se ovde pise. evo ti gore drugara kojima verujes, isto su ti nacrtali kao i ja. aj vozdra sad.
Link to comment
A internet forumi su ništa drugo nego virtuelni pabovi/kafane, pa ko smatra da je dovoljno dokon da tamo uteruje ljudima manire, samo napred.
Šepavo ti je poređenje, Radilo bi ako bi u kafani svaki gost govorio sve svima, ili na forumu učesnik samo svome društvu da ostali ne vide. Da se u kafani gost izdere o smrđenju sve u 16, a na to pola birtije gruhne u smijeh, ili bih se pobio, ili otišao da više nikad ne uđem.
Link to comment
Dobro, jel ti zbilja ne vidiš razliku između pajtonovskih skečeva i smrdljivih cigana? Da vidiš na tv skeč o ciganu koji na olimpijadi smrdi za medalju, to bi ti bilo normalno? Razgovaraju u studiju dva srpska zabavljača, pa jedan kaže, al si me zeznuo ko Mance banderu? Mislim vidio sam i čuo i gorih stvari, pa bilo je i poduže vrijeme kad je fašizam na balkanskim televizijama bio norma. Ali zbilja ne kapiram, kakvo je od toga dobro? Koji je smisao što mi izmiče?
Prvo, od tog vica ne moze da se napravi TV skec.Drugo, naravno da ima razlike. Kao sto ima razlike i u vicevima o Romima, od vica do vica. Neki su neumesni, neki su neukusni, neki su odvratni, neki su skroz OK, u nekima su Romi zajebali druge ili su stariji Romi zajebali mladje Rome i tako to. Meni licno je predmetni vic o "ciganima koji smrde za medalju ili kao zmajevi" prosto glup i neduhovit ali ne vidim zasto se od toga ovde pravi tolika dreka. Pardon, znam zasto ti konkretno pravis dreku ali to ima veze samo s tobom, ne nuzno i sa onim oko cega poslovicno dizes dreku s vremena na vreme.Ovo za Mancea ne vredi arcenja tastature. U pitanju je klasican crnjak kakvi se izmisljaju o javnim licnostima svuda na svetu. Samo o Dzemalu Bjedicu i njegovom spucavanju avionom u brdo sam cuo bar pet viceva.U to ime, sta dobijete kad okupate Norvezanina? Prljavu vodu i cistog Svedjanina. Ovaj vic mi je isprican u Oslu. Edited by harper lee
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...