Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

Cinjenica da je nesto smesno uopste ne znaci da je i ideoloski ispravno. Sto se mene tice, humor uvek ima prednost, bez obzira da li ismeva Rome ili, sta ja znam, pravoslavne popove. Kontekst u kome se koristi je takodje bitan i tu dolazimo do interneta, na kome dugo vremena nista nije bilo stvarno, samim tim ni ozbiljno. Koliko ima mimova (memea, ako cemo pogresno) koje se sprdaju sa samoubistvima tinejdzera, na primer. Onog trenutka kada se iz stvarnosti ljudi i dogadjaji izmeste u lazni, virtuelni svet, etika se prekomponuje a dobija se sloboda koja je izmedju ostalog napravila i Besku. Ljudi bez maste ili smisla za humor nisu u stanju da iskorace iz svojih svakodnevnih okvira a tu uvek pobedjuje realizam, odnosno malogradjanstina.
nije netačno. ali nije ni kompletno. gazza je u pravu, jasno da nije svako ko priča rasistički vic rasist, samo to nije uvek pristojno. u sredini koja je nedvosmisleno rasistička prema romima to i nije najzabavnije, pa nekako izostaje taj katarzički efekat humora o kom ti pričaš.psne znam vic o manceu. hoću li umreti ako ga saznam?
Link to comment
  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

Ima ali ih ne bi svi razumeli, ja imam banatsku familiju pa mi smešno. Meni je najdraži, kreči pijani Mađar, izvlači borduru duž plafona, a ona ide ukrivo, zahvata plafon, zidove... - Ali vidite li, Tibore, na šta ovo liči, sve je krivo! - Ne brini gospođa, kad osuši zategne!
dobar! btw, bila su bar 2 mnogo smesna nakon ubistva stambolica. ja se, jadan, smejao, a nisam ni bio svestan da sam time postao legijin epigon :(
Link to comment
ako se na srpskom meme kaže "mim", onda bi sledstveno tome reč "gen" trebalo da se izgovara "džin".
Па и не баш. Ген је изведен из грчког "генетикос", а мим је кованица Ричарда Докинса и мислим да је као "мим" и преведена у српском издању "Себичног гена". Уосталом, твојом логиком би требало да се зове "мем", а не "меме", за шта је иначе заслужан Вук Караџић и хорде необразованих тинејџера. Edited by Праслин
Link to comment
ali ja na primer ne mislim da je ovaj vic neprihvatljiv. da li gresim?ovde je pijani madjar neko ko je vickast i s kim je moguce identifikovati se.
pa, da. imaš stereotip o pijanom vickastom Mađaru koji se snađe i zadrži dostojanstvo u nepriličnoj situaciji, K und K stil. nisu svi stereotipovi uvredljivi.ovaj ću kapsom, da bi se razumeo.IDE PIJANI MAĐAR ULICOM I PADNE. - GOSPODINE, VI STE PALI? - NISAM, JA SAM NEMEČEK.
Link to comment
Šepavo ti je poređenje, Radilo bi ako bi u kafani svaki gost govorio sve svima, ili na forumu učesnik samo svome društvu da ostali ne vide.Da se u kafani gost izdere o smrđenju sve u 16, a na to pola birtije gruhne u smijeh, ili bih se pobio, ili otišao da više nikad ne uđem.
Moje poređenje sa kafanom se odnosi na bizaran vic u kojem učestvuje Dragan Mance. O "smrdenju za medalju" i sličnim niskostima sam jasno rekao šta mislim.
Link to comment
Moje poređenje sa kafanom se odnosi na bizaran vic u kojem učestvuje Dragan Mance. O "smrdenju za medalju" i sličnim niskostima sam jasno rekao šta mislim.
pa dobro, to je ta poznata diskusija sa lujom. uvek se nadje kukavicje jaje da ti se podmetne. deja vu....
Link to comment
voleo bii ti jarane ali jbga, ja se samo obracam tvom totalnom odsustvu senzibiliteta za razumevanje onoga o cemu se ovde pise. evo ti gore drugara kojima verujes, isto su ti nacrtali kao i ja. aj vozdra sad.
Ne, dok se obraćaš mom totalnom odsustvu senzibiliteta, sve je ok. Problem je što si s odsustvom senzibiliteta krenuo dobrano nakon odbrane srpstva od "turkovića", što je gadan prostakluk bez ikakve veze s mojim nedostatkom pameti, smisla za humor i senzibiliteta. Al dobro, za mene si samo nick s foruma. Drago mi je da te ne poznajem.
Link to comment
Da, do jaja su pametni. Sedne neki tinejdžer Rom na internet i preplavi ga osamsto hiljada onih demotivation postera o smrdljivim i prljavim Ciganima kojima keve gaje zoološki vrt u vagini i koji su svi disleksični. Kako na fejsu, tako ih i ovde ovi intelektualci potkače na forumu.
Kako ih potkače? Jedno su jasna i konkretna rasna vređanja, ako neko ispriča vic ne znači da mrzi i prezire one koji se u njemu spominju, to je jebeni vic.
Link to comment
Ali Nemeček nije mađarsko prezime :unsure:
Haha u pravu si jbt, ceo život sam mislio da je to mađarsko prezime, izem ti "Dečake Pavlove ulice". Šta uopšte Česi traže u Budimpešti kog đavola.Glase, ne postoji tako nešto kao "samo vic", pričanje jedne određene vrste viceva nije (samo) simptom rasizma već i njegovo prevozno sredstvo od čoveka do čoveka. Pod ovim mislim na baš one najodvratnije viceve kao što je "smrdi za medalju". Da bi ti to bilo smešno, moraš da budeš bar malo rasista. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nije netačno. ali nije ni kompletno. gazza je u pravu, jasno da nije svako ko priča rasistički vic rasist, samo to nije uvek pristojno. u sredini koja je nedvosmisleno rasistička prema romima to i nije najzabavnije, pa nekako izostaje taj katarzički efekat humora o kom ti pričaš.
ППП није средина која је недвосмислено расистичка према било коме, зато и јесте забавно.
psne znam vic o manceu. hoću li umreti ako ga saznam?
Од мене га нећеш сазнати. Имам другара гробара који је након несреће ишао да узме део аутомобила као реликвију и који би ме дан-данас развалио песнајом да му пипнем у Манцеа. :isuse:
Link to comment
Ne, dok se obraćaš mom totalnom odsustvu senzibiliteta, sve je ok. Problem je što si s odsustvom senzibiliteta krenuo dobrano nakon odbrane srpstva od "turkovića", što je gadan prostakluk bez ikakve veze s mojim nedostatkom pameti, smisla za humor i senzibiliteta. Al dobro, za mene si samo nick s foruma. Drago mi je da te ne poznajem.
likewise, ne znam sta te onda goni da mi se obracas?jos jednom, za kraj: nema tu srpstva jaro, da ti ponovim, ima odsustva smisla da skapiras jednu sabansku foru staru 30 godina, kakvih u ovom gradu ima (i bice) mali milion.
Link to comment
Moje poređenje sa kafanom se odnosi na bizaran vic u kojem učestvuje Dragan Mance. O "smrdenju za medalju" i sličnim niskostima sam jasno rekao šta mislim.
U kafani pričaš vic svome društvu, ne cijeloj kafani i ne tako da ostane zapisano u softverskoj memoriji. To je bitna razlika. I je li forum novina, oglasna tabla, kafana ili teferič, pa nije ništa od toga. Ima svoj format i norme ne prepisujemo, nego ih stvaramo po obrazu svojemu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...