Jump to content
IGNORED

Srbija - Crna Gora, 09.09. u 21:00

Timmi

Poolll™: Srbija - Crna Gora  

36 members have voted

1. 1. Ko dobija?

Recommended Posts

Ja bih u reprezentacije pre video nekog stranca koji je dosao ovde da igra za neki klub, ostao nekoliko godina i dobio pasos - nego Srbina koji se rodio u nekoj Nemackoj, koji natuca srpski kao kralj mu i koji je par puta preko leta isao do dedinog rodnog sela. Al cjenim da masa ne bi imala dilemu i da bi uveg izabrala ovog sto ima poznata krvna zrnca.
Da. Samo što bi ovaj drugi možda i odabrao da igra za Srbiju, a ovaj prvi bi to uradio zato što ga za svoju reprezentaciju niko ne zove i zato što ima neku drugu vrstu (nesportskog) interesa. Koji će kurac Amerikancu srpski pasoš? Da bi ga iz budžeta plaćalo da igra za reprezentaciju.Mada priznajem da sam ovde malo romantičarski nastrojen. Ko nije igrao za reprezentaciju ne poznaje taj u dobroj meri iracionalan, u nekoj možda i primitivan Poseban Naboj.tm
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• henrik larsson

19

• harper

18

• kralj

17

• SleeperSleep

16

Top Posters In This Topic

pa i ne bi moglo drugacije.uglavnom, bio bih za. reguarno ispunio uslov za drzavljanstvo, ovde postao igrac. to je po meni sasvim u redu. u redu mi je i da se naturalizuje neko ko je etnicki srbin ako i nije igrao ovde, ako ima zelju (kuzmic na primer).
+1
Mada priznajem da sam ovde malo romantičarski nastrojen. Ko nije igrao za reprezentaciju ne poznaje taj u dobroj meri iracionalan, u nekoj možda i primitivan Poseban Naboj.tm
Ja nisam ni romantičarski nastrojen, boli me kurac za himnu, zastavu i krvna zrnca, ali bih opet pre tog iz nemačke selendre koji je Srbin nego stranca koji je ovde stekao pravo na državljanstvo. Sve iz već 100 puta navedenih razloga, državljanstva se menjaju, a meni u glavi stoji onaj stari koncept reprezentativnog sporta na koji sam navikao. U suprotnom, postoji milion pravnih mehanizama i začkoljica koje se mogu koristiti, a biće ih sve više.
uglavnom, bio bih za. reguarno ispunio uslov za drzavljanstvo, ovde postao igrac. to je po meni sasvim u redu. u redu mi je i da se naturalizuje neko ko je etnicki srbin ako i nije igrao ovde, ako ima zelju (kuzmic na primer).
+1
Igranje za klub može da bude stvar opredeljenja, igranje za reprezentaciju je stvar rođenja, a igrač može da se opredeli samo da li će za svoju reprezentaciju da igra ili ne.
Složio bih se ja sa ovim stavom da nije utopistički. Ako neko ispunjava uslove za pasoš u toj zemlji, onda je ok da igra za tu reprezentaciju. Naravno mislim da u tom slučaju ne treba da postoje "košarkaški zakoni" koji tako nešto ubrzavaju, već kako za sve tako i za košarkaše i sportiste. Posebno mi je suludo reći nekom azilantu, političkom emigrantu, izbeglici, ili nekom ko je doveden kao dete da ne može da igra za rep. svoje nove zemlje.
+1Složio bih se ja sa ovim stavom da nije utopistički. Ako neko ispunjava uslove za pasoš u toj zemlji, onda je ok da igra za tu reprezentaciju. Naravno mislim da u tom slučaju ne treba da postoje "košarkaški zakoni" koji tako nešto ubrzavaju, već kako za sve tako i za košarkaše i sportiste. Posebno mi je suludo reći nekom azilantu, političkom emigrantu, izbeglici, ili nekom ko je doveden kao dete da ne može da igra za rep. svoje nove zemlje.
bas tako. jednostavno ne intervenisati da neko dobije sosku samo da bi ostvario pravo na kosarkasko drzavljanstvo koje mu je oportuno u datom momentu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
  • Create New...