Jump to content
IGNORED

Najbolji drugi album


Indy

Recommended Posts

naravno. i beatles, floyd, purple... uglavnom stariji, mada ima toga i među mlađim bendovima. pulp npr, ili black keys i el camino.
Uh... ne znam za ovo poslednje. Moj utisak je suprotan. Od izuzetnog garaznog benda devoluirali su u Franz Ferdinand v2. A ni za Floyd se mnogi ne bi slozili (ne racunam tu nuzno sebe).
Link to comment
Uh... ne znam za ovo poslednje. Moj utisak je suprotan. Od izuzetnog garaznog benda devoluirali su u Franz Ferdinand v2. A ni za Floyd se mnogi ne bi slozili (ne racunam tu nuzno sebe).
prvo da ti kažem, ja sam slabo šta znao o black keys do el camina i lonely boy, od koga odjednom nije moglo da se živi. floyd gledam po sebi, a znam da se mnogi ne slažu, ali meni je nabolji deo dark side do animals (kao apsolutni vrh). a recimo pomenuo sam beatles jer znam da većina misli da su najbolji kasniji radovi, iako ja više volim one prve.
Link to comment

Naravno da ima izuzetaka, ali ne bih se bas skroz slozio da je sindrom drugog albuma samo stvar dokonih kriticara (mada, mozda sam i ja pomalo dokoni kriticar, tako da mi ne treba narocito verovati).Wikipedia ima izraz "sophomore slump" za to... Ovde ima neka lista losih drugih albuma... A i ovde. Gazzini mezimci se visoko kotiraju. evilsmile.gif

Link to comment
Naravno da ima izuzetaka, ali ne bih se bas skroz slozio da je sindrom drugog albuma samo stvar dokonih kriticara
Rekoh već, to važi za bendove koji su pod lupom medija (doduše, ranije su svi bili). Izdaš dobar prvi album, i onda ti šakali sednu na kičmu i naprave hajp "o, a da li će naslednik biti tako dobar, baš da vidimo".Npr, sad baš prevrćem bitne bendove koji su u svoje doba bili težak ili relativan underground, i tu taj problem ne postoji, dobri drugi albumi samo piče, ali njima niko nije hajpovao ni prvi u to doba. Edited by henrik larsson
Link to comment

Pa, jeste, hajpovanje je medvedja usluga. Ali, uopste neki "preveliki" komercijalni uspeh. Ima tamo na onoj listi dobar primer - Frankie Goes to Hollywood. "Relax" im je bio sto se ono kaze poisoned chalice.

Link to comment
MI0002346897.jpg?partner=allrovi.comIznenađujuće dobar i žestok album posle limunadice od prvenca. Puno pank i klasičnih metal uticaja, sve spakovano vrlo moderno. Ali nije im pomoglo da ih gradž ne zbriše zajedno sa svim ostalim hair metal bendovima. Posle snimili još neki album koji niko nije ni slušao (ja svakako nisam) i onda se potikali, tako da je ovo verovatno najbolje što su ikad snimili.http://www.youtube.com/watch?v=zo6MuOgz7aI Edited by Syme
Link to comment
neko je gore stavio led zepp II, u fazonu "beat that", a meni je to najslabiji njihov album. po meni težak pad u odnosu na keca.
E, najslabiji.Cepelini nemaju najslabiji album.Mis'im, Led Zeppelin II je k'o Terminator 2.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...