Jump to content
IGNORED

Srbija - Makedonija, 06.09. u 21:00

Timmi

Poolll™: Srbija - Makedonija  

45 members have voted

1. 1. Ko dobija?

Recommended Posts

Ovo nije ekipa koja može na individualni kvalitet da stiže veliku razliku.Bruka je kako smo otvorili utakmicu, odbrana, igra u reketu, Krstić je bio kriminalan pa i Bjelica, Pero ih rasturio.Posle kad su stekli 10+ normalno da sve krenulo da im ulazi...i nama bi.Umesto da probamo da ih razbijemo unutra kad imaju dva ipo krštena centra mi smo utripovali da smo litvanija i prangijali a iz partizanove škole se zna da imamo spoljne igrače bacače krompira.Makedonija igra sa 8 igrača od kojih su neki debelo u 30-tim.Pitanje je koliko će moći u ovom tempu.
evo, upravo gledam reprizu. bukvalno svaki napad, a da nije bila tranzicija, smo spustali loptu na krstica koga su stalno udvajali. ne znam sta ocekujes, da pokusa protiv dvojice?!
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• freakns

17

• Frank Pembleton

17

• Кристофер Лумумбо

16

• henrik larsson

12

evo, upravo gledam reprizu. bukvalno svaki napad, a da nije bila tranzicija, smo spustali loptu na krstica koga su stalno udvajali. ne znam sta ocekujes, da pokusa protiv dvojice?!
Pa bolje i da proba preko dvojice da iznudi faul, bilo šta drugo sem povratna pa krompir za 3.Ko da govorimo o Šeku i Dvajtu Hauvardu a ne jebenom Samardžiskom i Todoru od 36 leta.Mi nismo šuterska ekipa a igrali smo jednodimenzionalno,spor protok lopte a ne verujem da Makedonci igraju baš toliko bolju odbranu od Litvanije pa da je to bio problem.

Makedonci igraju dobru timsku odbranu. Kada redukuješ priču na to da su im u rotaciji Antić, Gečevski i Samardžiski to deluje kao da Krstić, Gagić i Katić lagano mogu da im pariraju igrom 1na1 ali fora je u tome što se Makedonci skroz dobro razumeju i disciplinovani su i kapiraju da je košarka kolektivna igra. Plus su vrhunski odradili skauting.

Moj utisak je da su nas prebili muski a da smo bili suvise mekani da uzvratimo. Mislim da je to generalno problem nase ekipe, pokazalo se i u duelu sa Bosnom kad smo izgubili 15 razlike - kad nas stisnu i krenu da biju bezimo od kontakta i akcije zavrsavamo sutem iz daljine, sto je pogesno. Imamo dva beka koja mogu lagano da probiju 1na1, treba ih tada iskoristiti da prodju do kosa i iznude faul, ili ostvare saradnju sa centrom. Ali njih dvojica su ocigledno jos uvek nedovoljno kvalitetni/iskusni da bi mogli to da rade. Sem toga, Makedonci odigrali sjajno, ubacivali kad treba, nasi bedno, ziceri i trojke nam izlazile iz obruca. I nadskakali su nas, 12 skokova vise, kad vidim da izginemo za odbranu i ne uvatimo skok i ona Bo ubaci trojku iz drugog napada dodje mi da se upucam.

Treba nam više rešenja u napadu, lopta često kruži bez plana oko trojke i sve deluje do zla boga jalovo i bezopasno, spušta se na Krstića ili centar dođe na pik pa šta bude. Opcija u napadu verovatno ima, ali na momente delujemo kao da ne možemo kršten napad da odigramo sve da se igra 4x50 minuta. Jako malo izrađenih pozicija za šut, uglavnom su to isilovani pokušaji kao npr onaj Anđušića iz polukontre kada ga je Krstić napušio rečima "da li si normalan?!" :D

ako Makedonija ispadne iz top3, brise se i ovaj rezultat i tako mi prenosimo maksimalan broj bodova uz naredne dve pobede.ta valjda mogu da ih Bosanci ili Letonci kidnu.

Treba nam više rešenja u napadu, lopta često kruži bez plana oko trojke i sve deluje do zla boga jalovo i bezopasno, spušta se na Krstića ili centar dođe na pik pa šta bude.Opcija u napadu verovatno ima, ali na momente delujemo kao da ne možemo kršten napad da odigramo sve da se igra 4x50 minuta. Jako malo izrađenih pozicija za šut, uglavnom su to isilovani pokušaji kao npr onaj Anđušića iz polukontre kada ga je Krstić napušio rečima "da li si normalan?!" :D
daj ne zajebavaj razumeninaravno da prvo probas da spustis loptu dole a ako ne ide ide pas levo desno ili na kraju neko 1 na 1.vidi se kod nas taj tok.realan.e sad sto smo negde limitirani to duda sakriva.i umorni da se ne zaboravi.nema panike kod nas,nema je.ali mrtvi smo bili i to se videlo.ne bez motiva nego cist umor i jos jedno, mi svodimo igracke limite na minimum.i iskustvo i tehniku i taktiku.ovo sinoc je fizicko oduzimanje i protivnik visoko motivisan.nista se krupno nije desilo. Edited by bradilko

Zato sam se i posrao po sudijama. Od pocetka se nije znalo ko pije, a ko placa. Pa su do kraja prve cetvrtine razvukli kriterijum do pucanja. Ovim ne omalovazavam makedonsku pobedu niti tvrdim da ne bi ionako izgubili. Ali brate reci da li se sme tuci pa tako sudi i jednima i drugima.

Pero nas je sahranio vec u prvom poluvremenu i treba mu cestitati na tome... i ne samo na tome, vec uopste na igri u ovoj utakmici. Nije da se nije znalo da covek bije ko Sveti Ilija, niti da je jedan od najboljih defanzivaca na prvenstvu. Opet, nije da je iko mogao da ocekuje da prodjemo kroz grupu tek tako. Treba sada dobiti ove dve utakmice i zaboraviti na ovaj poraz

evo, upravo gledam reprizu. bukvalno svaki napad, a da nije bila tranzicija, smo spustali loptu na krstica koga su stalno udvajali.
I to nije prvi put. Očekivao sam da Raško malo otvori broj opcija u napadu, ali zasad toga nema dovoljno.

necu vise, sad smo ispali i definitivno u fudbalu tako da sam 100% uz Dudino day care pozoristance.inace, gledo sam nesto malo snimak i cini mi se da nam je nedostajao mangulica da podvikne na sudije i dobije tehnicku :D

• Create New...