Jump to content
IGNORED

Najpotcenjeniji albumi


April

Recommended Posts

Naravno da nije poznatija kad su se raspali u trenucima kad su se ovi maltene probijali u komercijalu. Tom logikom, potcenjen je svaki album koji je manje poznat od random mejnstrim albuma.

Link to comment

@ Tsai: promašio si temu.Teško je reći da su Nestvarne stvari zapostavljena ploča. Čak naprotiv, fokus na tu ploču traje već trideset godina, na Egzitu pre desetak godina su hiljade ljudi došli da je čuju ponovo.Ovde se diskutuje o albumima koji su izašli iz fokusa ili nikad nisu ni ušli u njega.

Link to comment
The Brian Jonestown Massacre - Take it From the Man! (Bomp! Records, 1996)Brian%20Jonestown%20Massacre%20-%20Take%20It%20From%20The%20Man_0.jpg?itok=WZqMeuAyljubav na prvo slušanje.bend iz san francisca, sa union jack zastavom na omotu. dovoljno da me zainteresuje u startu. počeli su kao shoegazeri početkom 90-ih, a onda sledi zaokret, i posle prva dva skoro hermetična shoegaze albuma, u 1996-oj izdaju čak tri albuma, take it from the man!, their satanic majesties' second request i thank god for mental illness. oni retki ljubitelji kažu da se ne zna koji je bolji, ali ja bih ipak izdvojio take it from the man! okreću se tu onome što im najbolje leži, a to je taj neki psychedelic rock sa jakim mirisom garaže. snažan uticaj beatlesa i stonesa (videti naziv benda i naziv drugog albuma iz ovog 1996 tria), with a little touch of dylan, ali opet samo svoji i vrlo originalni. ovde imamo 18 dragulja koji nas vode up and down kroz haos kasnih 60-ih, ali tako da zvuči kao da se 60-e dešavaju upravo sada. neprikosnoveni vođa, anton newcombe, ima nebeski songwriterski dar, ima sjajan glas, piše odlične, a vrlo lične, stihove. koriste mnoštvo egzotičnih instrumenata, upotreba backing vokala im je skoro na nivou beatlesa, imaju zarazne melodije, a sve to uglavnom preko r'n'b osnove. dosta se oslanjaju na ritam i groove, a tu su prosto neodoljivi. produkcija skoro pa kućna, a takva je i zvučna atmosfera. kao da su posedali svi u krug i uhvatili đitre da se malo zezaju. međutim, to je taj dobitni štih koji povezuje sve stvari u jednu prelepu zvučnu sliku. uvlače te na prvo slušanje već uvodnom vacuum boots, zatim te vozaju kroz gomilu trominutnih komada sve do grande finalea, jedanaestominutne straight up and down. oseća se ljubav i posvećenost do koske. zaštitni znak - daire! 69 minuta prođe čas posla, i samo bi hteo još i još i još... imaju pun kurac albuma, ali su nesposobni, tj. previše divlji za mejnstrim (za razliku od njihovih parnjaka, dandy warholsa). mislim da nisu nikad snimili ni jedan spot. ovaj album je remek delo svoje vrste, da me prosto fizički boli što su toliko zapostavljeni. otud i ovaj post.http://www.youtube.com/watch?v=MHO_YnL4J7s
priznaj da te moj post na temi o rifovima podsetio :) jesu snimali spotove, a anton njukomb je ludak, težak za saradnju, tako da šta očekivati od benda koji vodi i vrti se oko stvarno lude osobe, take it... je ustvari posvećen stonesima i tako i zvuči cela straight up and down, baš skoro slušala celi album...kladim se da su mnogi dok gledaju špicu boardwalk empire ubeđeni da su stonesi Edited by ants
Link to comment
priznaj da te moj post na temi o rifovima podsetio :)jesu snimali spotove, a anton njukomb je ludak, težak za saradnju, tako da šta očekivati od benda koji vodi i vrti se oko stvarno lude osobe, take it... je ustvari posvećen stonesima i tako i zvuči cela straight up and down, baš skoro slušala celi album...kladim se da su mnogi dok gledaju špicu boardwalk empire ubeđeni da su stonesi
ne priznajem :fantom: , puštam ih stalno na yutube radio topiku, godinama unazad. jebemu ja ne znam da imaju i jedan jedini spot, onaj oficijelni, ne računam fanovi što prave. stoji sve što kažeš, vole stonese, ali ne kopiraju, to je bitno.
Link to comment

meni ovaj:220px-ShakespearsSisterSacredHeartalbumcover.jpgsiobhan, ta prelepa zena prepoznatljivog glasa, cini se da nikada naskroz nije izasla iz senke 'all-female group with the most chart entries in the world'. pored you're history koji se ispostavi hitcinom, nepravedno behu zanemarene jedna 'heroine', te 'run silent', 'break my heart' itede.u svakom slucaju, jedan od omiljenih mi lpija tog doba (1989)

Link to comment
@ Tsai: promašio si temu.Teško je reći da su Nestvarne stvari zapostavljena ploča. Čak naprotiv, fokus na tu ploču traje već trideset godina, na Egzitu pre desetak godina su hiljade ljudi došli da je čuju ponovo.Ovde se diskutuje o albumima koji su izašli iz fokusa ili nikad nisu ni ušli u njega.
OKAli nisu bile hiljade ljudi na exitu...
Link to comment
U odnosu na tretman sledbenika, itekako potcenjeni mračni prvenacDead_Can_Dance_album.jpg(isti slučaj i sa ranim Cocteau Twins)
meni ovaj:220px-ShakespearsSisterSacredHeartalbumcover.jpgsiobhan, ta prelepa zena prepoznatljivog glasa, cini se da nikada naskroz nije izasla iz senke 'all-female group with the most chart entries in the world'. pored you're history koji se ispostavi hitcinom, nepravedno behu zanemarene jedna 'heroine', te 'run silent', 'break my heart' itede.u svakom slucaju, jedan od omiljenih mi lpija tog doba (1989)
Link to comment
U odnosu na tretman sledbenika, itekako potcenjeni mračni prvenacDead_Can_Dance_album.jpg(isti slučaj i sa ranim Cocteau Twins)
Nije samo sledbenika - i allmusic kotira taj album samo 3 zvezdice, sto je nebuloza (inace se cesto slazem sa allmusic rangiranjem, ali ovde su zabludeli debelo).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...