Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

ne volim kada sam gladan, tj. kada su mi oci vece nego stomak. cesto i kukam kako ce mi biti malo, a uvek se zavrsi tako sto se prezderem... jako losa osobina. nisam voleo kevin kelj, ali kada je jedan stariji covek napravio, polizao sam prste.

Link to comment
Iznutrice; bilo šta iz vode. Zapravo, bilo šta životinjskog porekla što nije mišić (srce se ne računa :yucky: ) sisara ili ptice.
Срце је мишић. Бубрези нису, ал' мени може и то, нарочито паприкаш од срца и бубрега.Пратим вариво од мркве (исто траума из обданишта, цирка 1961... јбт, које сте ви годиште кад су и вас тим мучили? Колико година су форсирали ту тиранију?) и дижем за сутлијаш (траума 2, водњикаво, кувано у млеку од млека у праху, са мноого више воде нег' што пише на џаку) који нисам подносио до војске... а онда је један Македонац скувао неко чудо, шест пута је додавао млека, и коначно ме убедио да то може да буде добро, ако се уради људски.
Link to comment

da, cesto dinstana sangarepa™ izaziva blagi osecaj mucnine kod mnogih. ne mogu da se setim iz vrtica, ali moja keva pravi cesto kao prilog, i bas uzivam, tj. volim. takodje u detinjstvu sam voleo.

Link to comment
...дижем за сутлијаш (траума 2, водњикаво, кувано у млеку од млека у праху, са мноого више воде нег' што пише на џаку) који нисам подносио до војске... а онда је један Македонац скувао неко чудо, шест пута је додавао млека, и коначно ме убедио да то може да буде добро, ако се уради људски.
offtopic:ja sutlijaš kuvam samo na mleku.pirinač u mleko pa na tihu vatru dok se ne ukuva.sladim pred kraj.ontopic:švargla. what d fak iz det šit?liči na pingvina koga su sa sve perjem stavili u crevo, zalili kitovom mašću i stavili pod kamen da prezimi.ili sam to pomešao sa nekim eskimskim tradicionalnim jelom.
Link to comment
na zemunskoj pijaci 90-100% sarana su tovljeni, tako da ako nemas alasa od poverenja koji ce ti doneti ribu iz reke ova prica i nema smisla,to sto je riba ljuskava i nije debela ne garantuje da nije ribnjacka, naprotiv..ed..zapravo, najlepsi saran kojeg sam jeo je golac od 7 kg koga sam licno izvadio iz jezera u erdeviku, na pijaci ga verovatno ne bi ni pogledao, a nije imao ni grama sala i meso belo ko sanpjer.
nisi u pravu za zemunsku pijacu, verovatno zavisi od sezone ali ja sam tamo kupovao fantasticne divljake - meso nidje veze ni sa cim sto je u ribnjak prismrdelo, jarko crveno meso, bez trunke masti, pritom sam ga jeo kao sashimi jer sam bio siguran da je to najsvezije sto se moze kupiti u srbiji od ribe. mogu i da se prisetim kada je to bilo, recimo neki kraj aprila, bio sam se tek vratio iz japana gde sam probao sashimi od njihovog sarana pa sam hteo da vidim da li moze i od dunavskog. realno taj divljak ima vise veze sa skadarskim krapom nego sa golacima.
Link to comment

od svakog mesa može da mi se sloši ako dopustim mašti da radi (jedem leš koji se raspada još od trenutka kada je crkao - otprilike u tom smeru ide moja mašta, ili u smeru perja, kljunova i slično) ili ako sam ga videla pre termičke obrade. priprema mesa za dete je jedan od jačih izazova roditeljstva. isto tako, može da me ubije maštanje o tome ko je i kako spremio neku hranu.onda, mleko (osim u kafi i to ne posle jela) i sve od mleka osim sira i jogurta. sve te iznutrice i slično. jegulje. rečna riba kao takva. še-ćer-na vuna (da li je to hrana uopšte?). mast.

Link to comment
nisi u pravu za zemunsku pijacu, verovatno zavisi od sezone ali ja sam tamo kupovao fantasticne divljake - meso nidje veze ni sa cim sto je u ribnjak prismrdelo, jarko crveno meso, bez trunke masti, pritom sam ga jeo kao sashimi jer sam bio siguran da je to najsvezije sto se moze kupiti u srbiji od ribe. mogu i da se prisetim kada je to bilo, recimo neki kraj aprila, bio sam se tek vratio iz japana gde sam probao sashimi od njihovog sarana pa sam hteo da vidim da li moze i od dunavskog. realno taj divljak ima vise veze sa skadarskim krapom nego sa golacima.
ok, ja sam tamo retko video divljaka, valjda sam uvek nailazio kad ih nema :)
Link to comment
nisi u pravu za zemunsku pijacu, verovatno zavisi od sezone ali ja sam tamo kupovao fantasticne divljake - meso nidje veze ni sa cim sto je u ribnjak prismrdelo, jarko crveno meso, bez trunke masti, pritom sam ga jeo kao sashimi jer sam bio siguran da je to najsvezije sto se moze kupiti u srbiji od ribe. mogu i da se prisetim kada je to bilo, recimo neki kraj aprila, bio sam se tek vratio iz japana gde sam probao sashimi od njihovog sarana pa sam hteo da vidim da li moze i od dunavskog. realno taj divljak ima vise veze sa skadarskim krapom nego sa golacima.
aj pomozi. ja se ne razumem u sarane ali volim divljaka da jedem.reci ti meni nekoliko guidelines-ova za raspoznavanje divljaka.
Link to comment

za mene je divljak samo ovoimg1347iz.jpgili ovosl_saran_maraton_0809_01_b.jpgtelo mora biti vretenasto (barem u poredjenju sa ovim raznim golacima i utovljenim cudima iz ribnjaka i sa pijace)treba izbegavati one sa grbommeso divljaka je mnogo crvenije i intenzivnije boje od belicastog mesa tovljenika, o ukusu da ne govorimtrebalo bi da bude ocigledno kada naletis na divljaka, a mozemo i jednom zajedno da krenemo u zemun pa na licu mesta da vidimo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...