Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

ne podnosim gastrofobe.one koje koriste izraze: grozota, bljuvotina, splačina, prostakluk, bljak, fuj i slično u kontekstu hrane.iz takta me izvode seljačine koje prevrću očima, groze se i ufkaju nad ponuđenim, ni kad ih niko ne pita i ne nudi.koji imaju potrebu da ONI kažu kako je NJIMA nešto fuj.iritiraju me i oni koji su posle sutlijaša i pohovane krmenadle otkrili da postoji cezar salata, filadelfija sir i pizza burek pa se sad izdaju za gastronomske autoritete i ulaze u polemike o dijagonalama, morskoj hrani, jaretini, sušiju...a tek oni koji prebiraju po tuđim tanjirima i dovoljno su drski da svaki put opogane nečiji obrok svojim "mišljenjem"...inače sve drugo volim.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Ja kad kažem prostakluci mislim na izraženu karnalnost tih jela, a ne da je nešto tu prosto. Mislim, napraviti dobre pihtije ili kavurmu nije mačiji kašalj. Pridružujem tu i sve terrine sa iznutricama. Prosto mi je tu mač.

Link to comment
ne podnosim gastrofobe.one koje koriste izraze: grozota, bljuvotina, splačina, prostakluk, bljak, fuj i slično u kontekstu hrane.iz takta me izvode seljačine koje prevrću očima, groze se i ufkaju nad ponuđenim, ni kad ih niko ne pita i ne nudi.koji imaju potrebu da ONI kažu kako je NJIMA nešto fuj.iritiraju me i oni koji su posle sutlijaša i pohovane krmenadle otkrili da postoji cezar salata, filadelfija sir i pizza burek pa se sad izdaju za gastronomske autoritete i ulaze u polemike o dijagonalama, morskoj hrani, jaretini, sušiju...a tek oni koji prebiraju po tuđim tanjirima i dovoljno su drski da svaki put opogane nečiji obrok svojim "mišljenjem"...inače sve drugo volim.
Dobro, ovo je njihov™ topik. Sve dok ne zalaze na naše™ i tamo bljakću po pihtijama i iznutricama, meni ok.
Link to comment

jebeno sam preterao.malo sam široko zamahnuo, a nešto sam stvarno nadrndan u RL danasne hoteći nikog da uvredim.izistinski, pogotovo ne mau.enivej, da ja to skratim: ne volim gastrofobe, u životu uopšte.samo to.

Link to comment
ne podnosim gastrofobe.one koje koriste izraze: grozota, bljuvotina, splačina, prostakluk, bljak, fuj i slično u kontekstu hrane.iz takta me izvode seljačine koje prevrću očima, groze se i ufkaju nad ponuđenim, ni kad ih niko ne pita i ne nudi.koji imaju potrebu da ONI kažu kako je NJIMA nešto fuj.iritiraju me i oni koji su posle sutlijaša i pohovane krmenadle otkrili da postoji cezar salata, filadelfija sir i pizza burek pa se sad izdaju za gastronomske autoritete i ulaze u polemike o dijagonalama, morskoj hrani, jaretini, sušiju...a tek oni koji prebiraju po tuđim tanjirima i dovoljno su drski da svaki put opogane nečiji obrok svojim "mišljenjem"...inače sve drugo volim.
Englezi to vole da rade - ako mu/joj se nesto od hrane ne svidja, onda je to odmah disgusting... :twak:
Link to comment

Živo ne volim. Suši i krvavi stejk, živo testo, not my thing.Nekuvano, nepečeno, daklem uopšte termički neobrađeno kako treba, neslano tj. bljutavo. To je naravno uvek izvor polemike, zavisi od jela do jela, a i od ukusa, jedan čovek može živo meso da jede drugi voli ugljenisano, ja naginjem ka vrlo pečenom. Volim kad se prži da je reš, a kad se kuva da je skuvano optimalno, ne baš da se krčka satima i svi nutrijenti odu dođavola.

Link to comment
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...