Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

21 hours ago, mackenzie said:

 

Roknuše ga ko Jašarija, samo što Damask a ni Vašington nisu Beograd pa da organizuju izložbe o njemu.

 

Close enough

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • 3 months later...
21 hours ago, Redoran said:

Srpski spasilački tim izvukao 17-godišnju devojku iz ruševina.

 

.

 

OK, Turska je kako tako osvetljena, Sirija manje, znas li sta se desava u podrucju Sirije koje je pod turskom kontrolom, nesto sumnjam da imaju resurse za pruzanje pomoci  i tamo.

 

.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Pomoć u Siriju teško stiže zbog sankcija ? 

Taj vrli "zapad" ne zaslužuje da se zove civilizacijom.

Kometo,sprži nas sve  :ph34r:

Unicef pomaze i Siriji, imas link i uplati.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Pomoć u Siriju teško stiže zbog sankcija ? 

Taj vrli "zapad" ne zaslužuje da se zove civilizacijom.

Kometo,sprži nas sve  :ph34r:

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
15 hours ago, barba said:

 

.

 

OK, Turska je kako tako osvetljena, Sirija manje, znas li sta se desava u podrucju Sirije koje je pod turskom kontrolom, nesto sumnjam da imaju resurse za pruzanje pomoci  i tamo.

 

 

Pokušao sam da uhvatim nešto na TV ali mrka kapa. Pročitao sam da je Turska otvorila dodatne granične prelaze sa tim delom i da je relativno brzo uspostavila snabdevanje strujom za Idlib. A bila je i vest da je sirijska vlada otvorila najmanje jedan prolaz prema Idlibu kako bi nešto od pomoći koja stiže u Damask i Tartus bilo prosleđeno i tamo. Ali šta oni u Idlibu imaju od resursa, ljudstva i mehanizacije, to je veliko pitanje i mislim da su u katastrofalnoj situaciji. Može samo da bude još gore nego u delovima Sirije koje kontroliše vlast, a u tim delovima je deset puta crnje nego u Turskoj.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, djeneralche said:

Unicef pomaze i Siriji, imas link i uplati.

Dobro je da nešto funkcioniše.

 

Ali zar je tako teško dići sankcije, barem one koje bi omogućile dotur pomoći.

Juče sam čula da neka konkretna pomoć ne može da se isporuči zbog sankcija. Takođe je bio prilog gde radnica crvenog krsta ili neke druge organizacije za pomoć, zaboravih, moli da se dignu sankcije.

Poražavajuće je da je potrebno da se moli za to. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Dobro je da nešto funkcioniše.

 

Ali zar je tako teško dići sankcije, barem one koje bi omogućile dotur pomoći.

Juče sam čula da neka konkretna pomoć ne može da se isporuči zbog sankcija. Takođe je bio prilog gde radnica crvenog krsta ili neke druge organizacije za pomoć, zaboravih, moli da se dignu sankcije.

Poražavajuće je da je potrebno da se moli za to. 

Iskren da budem imam nula informacija kako funkcionisu sankcije u Siriji i zasto je usporena pomoc. Mislim da bi Unicef trebao da ima kanale dostavljanja pomoci bez obzira situaciju. Na kraju krajeva da hocu da koristim jednu ovakvu tragediju da  bacam besmislene rantove o zapadu, licemerju i slicnim besmislenim stvarima mogao bi da kazem da je zapad tek jedan sicusan deo planete te da sam siguran da ce Rusija, Iran, Kina i ostali nosioci humanitarizma na planeti sigurno pomoci tom napacenom narodu jer ih iste sankcije ne obavezuju.

  • +1 4
Link to comment

oh, pa izvini, nisam shvatila da je u tome problem

 

ja kada kažem ''zapad'' mislim nekako na sve nas,  zapadni kulturni (danas izgleda nekulturni) krug mi je u mislima, pre nego ekonomski, politički, vojni itede


 

Spoiler

ed.

a ti @djeneralche se ipak malo vrati na onaj post gde me lepo savetuješ šta da radim i razmisli koliko je pristojan

nije da to nisam razumela, ali sam vaspitana da po svaku cenu izbegavam svađe ''preko plota''

 

Edited by dùda
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...