Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

1 hour ago, Tutankamon said:

Po meni najveći zločinac 21 veka, doduše, cenim da je u poslednjih par godina samo marioneta i to i u sopstvenoj zemlji. Ne treba zaboraviti da je celo ovo sranje i počelo sa preteranom upotrebom sile i brutalnošću mudrog gospodina gore, a posle kad je video da ne može bolje, pustio je iz zatvora sve moguće džihadiste koji su hajdžakovali opravdani protest naroda i sad imamo šta imamo već godinama.

Mudrost nema neke veze s tim kakav je. Iskreno, ne znam mnogo o Siriji do trenutka kad je počelo sranje, otad pratim par medija kojim vjerujem i ljude sa terena (na advance.hr komentarisu nasi ljudi bas sa terena, nemam ideju u kom svojstvu su tamo), te sam procitao par sjajnih clanaka Zlatka Dizdarevica, bivseg ambasadora BiH u Siriji i covjeka koji savrseno poznaje Bliski istok. Kakva je bila Sirija prije sranja je poezija od drustva na Bliskom istoku, dokazao se za ovih 8 godina rata a gledajuci njegove intervjue djeluje sasvim pametan cova.

Link to comment
18 hours ago, Tutankamon said:

 Jedino je misterija ponašanje Rusije.

 

Opšti konsenzus - Trampara idiot, Putin mag geopolike sve nadmudrio. A što nastoji da udovolji svima za malo para i mira, i ne zameri se ni Izraelu ni Saudima a naročito Turcima koji etnički očistiše sever Sirije za čiji suverenitet& teritorijalni integritet Moskva garantuje nema veze. Ako mu je ovakav Erdogan prijatelj, neprijatelji mu ni ne trebaju.

 

Dogodine na Kavkazu.

Edited by dillinger
Link to comment

Gledam po netu, ozbiljni novinari potvrđuju da je autentično. Mislim da The Onion komotno može da zatvori radnju, nisu više potrebni.

 

Sad ozbiljno: ako je pismo autentično čova je upravo priznao da stoji iza prethodnog survavanja lire i sad ajde ti probaj da oboriš bilo koju teoriju zavere koja nailazi iza ovoga.

 

Ovo: "Mojne se glupiraš, zvaću te kasnije" jeste presmešno ali težina pisma nije u tome nego u onome što je rečeno napred. I ogromna je.

 

Uzgred, ako je suditi po datumu, sitna knjiga nije preterano impresionirala primaoca niti mu je promenila planove.

Link to comment

Ne znam zašto ste toliko zaprepašćeni, Trump će se učipiti u prekid hostilities na severu Sirije (koji mora kad-tad da usledi) baš kao što je uradio i kod Korejaca.

 

Čovek je u duši celebrity whore, vitlaće spasavanjem Kurda u izlivu najinfantilnijeg marketinga. Boleće ga uvo koliko to ima/nema veze sa realnošću, kao i za stanje turske lire.

Link to comment

Рекао бих да управо завршена конференција за медије (након састанка са Пенсом и Помпеом) иде директно у историју турске спољне политике. Укратко, Турска је добила бафер зону од 30 км и карт бланш да је очистиtm од терориста, и одмах је прогласила потпуну победу.

 

Чаушевићtm је издоминирао као никада пре. Отприлике овако:

 

- Добро сарађујемо са Русима а Американци су пристали да се комплетно повуку из бафер зоне

- Шта будемо морали да урадимо да очистимо зону - урадићемо

(после овога мук и неверица у сали, нико не проговара десетак секунди а онда неко промуца питање о чувеном писму)

- Ми смо на речи одговорили делима, узели смо шта смо хтели а онај ниво обраћања не приличи ниједном председнику.

 

 

Курди су, дакле, решени као млади мајмуни. Турска кренула, Америци наравно није било на крај памети да их брани од Турске, они брже-боље код Руса, Руси их елегантно упуте на Асада, Асад каже: "Е сад ћете да скинете ћега од Алепа до Ирака и дуж Еуфрата", они скину ћега, на крају им Америка из Анкаре поручи да се покупе на линију од 30 км и остану тамо да смрде. Кључне градове ће контролисати Дамаск, првих 30 км пустаре између градова контролисаће Анкара, Курдима остаје пустара после 30 км с тим да што се више иде у дубину то је територија више арапска а мање курдска. Какав неславан покушај играња Тексас Холдем покера са искусним чикама...

 

Link to comment

Ovo sto u kafani cuh (iz 20 grla) je zapravo primirje na 120sati da se Kurdi povuku iz ovih 30km? Sta ce biti nakon tog primirja, odnosno kako ce reagovati Asad sa sve tim Kurdima? Ukoliko se Turci zaista zadovolje sa ttih 30km, Putin, pa i Asad imaju razloga za zadovoljstvo, Tramp ce se busati izvojevanom pobjedom politike stapa i sargarepe, Evropa slaviti do kasno u noc i odahnuce cijeli Bliski istok. Osim sto to nece sve biti bas tako

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...