Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

BBC opet cudno izvestava.Prvih 10 minuta udarnih vestiju u 10 uvece koje traju 25 minuta o Meri Kolvin. Mislim, ok, kolega, solidarnost i tako to, ali ipak tu ginu i neki drugi ljudi o kojima se ne prica toliko. Meni je to bezveze.
Eh Budjo, kao da nisi primetio dosad da je vaznija vest pogibija 10 zapadnih turista nego 1000 tamo nekih kotepitacega u trecem svetu...nista neobicno. Edited by hazard
Link to comment
Eh Budjo, kao da nisi primetio dosad da je vaznija vest pogibija 10 zapadnih turista nego 1000 tamo nekih kotepitacega u trecem svetu...nista neobicno.
Auuuu, sad si nam ga zatero, trulim zapadnjacima, ma do dvanaesnika..! uuuuuuuu.... Uf!....kad crveni križ/polumjesec/UN broji tisuće (srpski: iljade) onda se tu neki zdravi srboskeptici smiju, ono, odakle im to? Jel to vade iz pupka? Ti ljudi, za razliku od Marie Colvin - nemaju imena, nemaju referenci. U prave ljude pretvarali su ih povremeno upravo ovi usmrćeni profesionalni svjedoci. Ali, zbog tvojeg PC megarfraziranja of the serbian third kind, ajmo ih prefarbati i zaboraviti, bavimo se bezimenim stotinama kojih se kao statistike vadi koznaodkud..A, ukurac sve voistinu, jer sve to služi ustvari samo prizivanju konjice, kak je drug đedajmaster gore naznačio..
Link to comment
Auuuu, sad si nam ga zatero, trulim zapadnjacima, ma do dvanaesnika..! uuuuuuuu.... Uf!....kad crveni križ/polumjesec/UN broji tisuće (srpski: iljade) onda se tu neki zdravi srboskeptici smiju, ono, odakle im to? Jel to vade iz pupka? Ti ljudi, za razliku od Marie Colvin - nemaju imena, nemaju referenci. U prave ljude pretvarali su ih povremeno upravo ovi usmrćeni profesionalni svjedoci. Ali, zbog tvojeg PC megarfraziranja of the serbian third kind, ajmo ih prefarbati i zaboraviti, bavimo se bezimenim stotinama kojih se kao statistike vadi koznaodkud..A, ukurac sve voistinu, jer sve to služi ustvari samo prizivanju konjice, kak je drug đedajmaster gore naznačio..
naravno da sluzi.Ako presenter pita Johna Simpsona da li se smrt Mari kolvin galvanizovati javno mnjenje kako drugacije da se tumaci?Dodao bih da su ratni novinari i ranije stradali pa nikada nije zabelezen ovakav publicitiet.I naravno da je lakse, onako intelektualno neobavezno, porediti Homs sa Srebrenicom, nego sa manje poznatim Vukovarom, recimo.
Link to comment

Pa većina medija vrlo slično izveštava o događajima dole (čak i Al Džazira), ne znam zašto je BBC poseban.EDIT. Pazi mene eurocentrika, meni to nije "dole", već "gore". :isuse:

Edited by Indy
Link to comment
Pa većina medija vrlo slično izveštava o događajima dole (čak i Al Džazira), ne znam zašto je BBC poseban.
Nije, Ali ne gledam ostale medije, to je poenta. :) A ako i ostali slicno izvestavaju, tim bolje, dovoljno je pratiti jedan medij i uopstavati. Ne moram da se mucim da gledam ostale. (Ako hocu nesto drugacije, ovde malo-malo pa se postavi neki komican klip sa Russia Today.)
Link to comment
Auuuu, sad si nam ga zatero, trulim zapadnjacima, ma do dvanaesnika..! uuuuuuuu.... Uf!....kad crveni križ/polumjesec/UN broji tisuće (srpski: iljade) onda se tu neki zdravi srboskeptici smiju, ono, odakle im to? Jel to vade iz pupka? Ti ljudi, za razliku od Marie Colvin - nemaju imena, nemaju referenci. U prave ljude pretvarali su ih povremeno upravo ovi usmrćeni profesionalni svjedoci. Ali, zbog tvojeg PC megarfraziranja of the serbian third kind, ajmo ih prefarbati i zaboraviti, bavimo se bezimenim stotinama kojih se kao statistike vadi koznaodkud..A, ukurac sve voistinu, jer sve to služi ustvari samo prizivanju konjice, kak je drug đedajmaster gore naznačio..
Al' si ti nakrivo ustao danas. Oladi malo.
Link to comment
Ovisi o lokaciji. Indiji su bombajske žrtve puno značajnije nego recimo npr. žrtve u Fort Hoodu.
naravno da sluzi.
A ja se naprotiv nadam da konjica nikada ne dođe (i vjerujem da neće) jer je za svjetski i za PPP diskurs apsolutno nužno da imamo državu u kojoj se sve dogodilo i završilo po rusko-kineskom receptu. Go Bashir Go, strike the rebel motherfackers dead!
Link to comment
Al' si ti nakrivo ustao danas. Oladi malo.
Nisam ja krivo ustao nimalo, svakome sa pol grama mozga bi trebalo ići na džigeru ovo prosipanje obavezne fraze 'dey don care 'bout the towelheads'. To ko da kažeš - vidi, Dianu su pokopali uz državne počasti i milijun ljudi na ulicama, a neku Budjinu pokojnu grannysusjedu u memljivo jutro sa četvoro žalujućih i dežurnim popom. Nepravda!Koliko se već tjedana tu spominju 100tine mrtvih? Koga je za to bilo baš briga osim što bi taj neki to malo bolje prebrojavo?
Link to comment
A ja se naprotiv nadam da konjica nikada ne dođe (i vjerujem da neće) jer je za svjetski i za PPP diskurs apsolutno nužno da imamo državu u kojoj se sve dogodilo i završilo po rusko-kineskom receptu. Go Bashir Go, strike the rebel motherfackers dead!
Lepo bi bilo da ponekad polemises sa postom koji je postavljen a ne sa zamisljenim neprijateljem.Rec jeste o posebnom slucaju zarad propagande zbog:1. Prvih 10 minuta. Da je u pitanju ista osoba poginula u izvestavanju u Somaliji bila bi pomenuta u 12 minutu dnevnika uz tribute porodice i kolega - 4 minuta max. Prvih deset minuta se za ivakav slucaj retko vidja.2. Ne pita se bas za svaku smrt ratnog dopisnika da li ce to da "galvanise public opinionn".3. Pominjanja Srebrenice kao killer argumenta.Ja se ne slazem sa Hazardom i tobom da je u pitanju uobicajeni local bias.No, nije sve tako crno. BBC Newsnight (BBCijev dodatak dnevnika) je bio vrlo informativan. Asad je verovatno presao tacku nakon koje njegova vlast vise nije odrziva. Najracionalnije resenje je da se Rusi i Kinezi ukljuce u igru i sami ga odstrane. A to se postize na drugaciji nacin od guranja prsta u oko, sto se sve vreme desava, barem javno.
Link to comment
Asad je verovatno presao tacku nakon koje njegova vlast vise nije odrziva. Najracionalnije resenje je da se Rusi i Kinezi ukljuce u igru i sami ga odstrane. A to se postize na drugaciji nacin od guranja prsta u oko, sto se sve vreme desava, barem javno.
I ja mislim da se Asad preigrao i da ce da ide. Deluje da Rusi i Kinezi imaju u Siriji jos neki paket akcija koji SAD ne bi da im ostave, pa ce zato jos malo da se nateze konopac. Asadova ekipa sa levanta ipak nije tako malobrojna.
Link to comment
Asad je verovatno presao tacku nakon koje njegova vlast vise nije odrziva. Najracionalnije resenje je da se Rusi i Kinezi ukljuce u igru i sami ga odstrane. A to se postize na drugaciji nacin od guranja prsta u oko, sto se sve vreme desava, barem javno.
Nije, potrebna je samo jedna dobra mobilizacija i kvalitetan pokolj i ostat će samo pljeva za istrijebiti. Rusi & Kinezi su se već uključili u igru, a u svezi glede toga, da su ga htjeli pustiti niz vodu već bi ga pustili, kao Muammara, with bonus points to score against the Ewil West.Bashar ne smije pasti, vis-a-vis, uostalom, i Irana. Nego, shiiti imaju već jednu Bombu, za koju godinu će i druga. Sunniti su još na 0li. Ja znam za koga ću se kladiti.
Link to comment
Nije, potrebna je samo jedna dobra mobilizacija i kvalitetan pokolj i ostat će samo pljeva za istrijebiti. Rusi & Kinezi su se već uključili u igru, a u svezi glede toga, da su ga htjeli pustiti niz vodu već bi ga pustili, kao Muammara, with bonus points to score against the Ewil West.Bashar ne smije pasti, vis-a-vis, uostalom, i Irana. Nego, shiiti imaju već jednu Bombu, za koju godinu će i druga. Sunniti su još na 0li. Ja znam za koga ću se kladiti.
muamara nisu ni stitili, daleko je to od njih.Sirija je bila i delimicno ostala jedna od vaznijih tacaka sovjetske/ruske politike na Bliskom istoku.
Link to comment

A propos, propali:

Uveli sankcije Siriji, Ina se mora povući Hrvatska se pridružila europskim zemljama i nametnula sankcije Siriji što zapravo znači da Ina trenutačno ne može poslovati u Siriji gdje ima svoja nalazišta plina i nafte. Premijer Zoran Milanović rekao je da se Ina mora potpuno povući iz Sirije kao i sve druge kompanije. – Sudjelovanje u međunarodnim sankcijama ima svoju cijenu, a naš posao kao vlade jest da sutra, kad se u Siriji uspostavi demokratska vlast, budu kažnjeni oni koji su činili zločine te da zaštitimo hrvatske gospodarske interese. Čačić je rekao da će hrvatske sankcije nametnute Siriji imati vrlo ozbiljne posljedice za Inino poslovanje zato što je gotovo sva Inina dobit počivala na njihovu poslovanju u Siriji. – Vlada je prihvatila odluku koju je u studenome donijelo Vijeće EU i sada tu odluku o sankcijama implementiramo u naš pravni sustav. To smo morali učiniti zato da Ina jednog dana ima pravni temelj za ponovno korištenje koncesijskih prava u Siriji – rekao je Čačić. Ova odluka imat će i ozbiljne negativne posljedice za državni proračun jer će izostati očekivana velika dobit od poreza na dobit tvrtke Ina. Uostalom, i sam Čačić je rekao da je gotovo sva dobit Ine od dvije milijarde kuna prošle godine bila posljedica uspješnog poslovanja u Siriji.
:(
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...