Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Just now, pbg12345 said:

deluje mi kao najgori moguci trenutak po njih unazad dosta vremena da napadnu, zato mi nije jasno zasto bi to radili

 

pa kako ti nije jasno? napadaju ih konstantno. ako sretneš nekog na ulici i on ti svaki dan kad te vidi zalepi šamarčinu, hoćeš mu odgovoriti jednom? nikad neće biti dobar trenutak jer je za glavu viši i plus nosi utoku

Link to comment

izlaskom usa iz sporazuma, iran je opet u centru paznje

deluje kao da se ceka bilo kakav njihov pogresan korak da ih napadnu i izrael i usa

premijer izraela dan ranije posecuje moskvu i za vecinu javnosti to je znak da rusi  (ni ovaj put) nece reagovati u slucaju napada

 

i bas u takvoj situaciji oni (uzgred i vojno inferiorni) rese da sibnu par raketa po izraelcima

 

ne tvrdim nista, nego mi je prosto suludo da su izabrali ovaj trenutak "da odgovore na stalne samare" kako ti kazes

Link to comment

uh, pa poenta je da bi svaki trenutak bio loš. mislim, ako je bibi išao u moskvu da kaže putinu namere, koji će mu k iranskih 20 raketa kao povod, nije mogao to da predvidi pre puta u moskvu, zar ne? ne deluje da se čeka nego jeste tako. dal to bilo za praznik rada ili o božiću manje je bitno, iran će kad tad morati odgovoriti. iran deal je druga priča, oni će sa evropom da furaju svoju priču, pa ako ameri hoće trade rat i sa nemačkom šta ih briga. 

 

ono što je bitno. rusija je ušla u konflikt ne na nagovor sirije i asada nego što je solejmani otišao u moskvu i predočio putinu kako zajednički mogu da dobiju rat. kako im treba ruska pomoć iz vazduha a logistiku na zemlji i topovsko meso obezbeđuje iran. iran je u siriji od skoro prvog dana i posle toliko vremena neće je sigurno napustiti. sirijska vojska je degradirana u ljudstvu posle toliko godina, otuda oni bez iranaca faktički i ne postoje. 

Link to comment

Što reče jedan, da ne imenujem, odlično je kad potpišeš savez sa Rusima. Onda si se obezbedio da neće napasti Ruse. 

Link to comment
31 minutes ago, MancMellow said:

Što reče jedan, da ne imenujem, odlično je kad potpišeš savez sa Rusima. Onda si se obezbedio da neće napasti Ruse. 

 

Nisam siguran na sta mislis.

Ako mislis na Siriju i Iran, well, da nije bilo Rusije sta b bilo i sa Asadom i sa Hezbolha pobedom u Libanu, na primer?

 

Uzimati Siriju kao primer za neefikasnost Rusije u zastiti saveznika je prilicno besmisleno.

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Nisam siguran na sta mislis.

Ako mislis na Siriju i Iran, well, da nije bilo Rusije sta b bilo i sa Asadom i sa Hezbolha pobedom u Libanu, na primer?

 

Uzimati Siriju kao primer za neefikasnost Rusije u zastiti saveznika je prilicno besmisleno.

zavisi od koga. 

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Dok je potpisivanje ugovora sa SAD očigledno mnogo bolje

Potpisivanje bilo kakvog ugovora nije, naravno :) Vojnog, to je vec druga prica...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...