Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

milos ciric se bas zahuktao, sad nece da ostavi sutanovca na miru dok "ne postane svestan". :lol: a realno, super je sve rekao. samo, malo sam razocarana odgovorom i reakcijama mlade istocnice™, ne samo na ciriceve tvitove, sto rece mau "ja je pljunem, ona ritvituje". pocinjem da mislim da devojka odistinski ne kapira sta joj ljudi pisu. ocekivala sam da ce da se upusti u neki fajt, neku raspravu, da ce da brani svoj stav... po njoj, svi koji se ne slazu sa onim tekstom su ljubomorni ili zaludni, nema drugog objasnjenja. a ovamo zapomaze kako nema nigde prave debate. :isuse:

Link to comment
Nikolice, pa zar tako o tom menadzeru i kulturnom delatniku? :cry:a ovo zbilja vredi citirati:[/size]samo tupan ovde nije Ristic, dabome.
Na stranu to što "put" ne može biti tajna, nego samo dokument o putu. Ovaj Ristić je kvalitetan komad tupana. Vrste bezobraznog. Podatak iz člana 8. ovog zakona, ima jedan od sledećih stepena tajnosti:1) "DRŽAVNA TAJNA", koji se određuje radi sprečavanja nastanka neotklonjive teške štete po interese Republike Srbije;
Link to comment

:lolol:Misliš na ovo:

  1. Ana Marija Popovic@AnaMarijaPop 28m I još kao prete napustićemo Srbiju. Ma da, evo ne znamo šta ćemo bez tvog hejta. Expand
  2. e2eadb62e6717357821354e44eceb650_normal.jpegAna Marija Popovic@AnaMarijaPop 30m Takvi bukači koji samo znaju da huču i arlauču, tek u inostranstvu ne bi napravili ništa. Expand
  3. e2eadb62e6717357821354e44eceb650_normal.jpegAna Marija Popovic@AnaMarijaPop 31m Sam sam izabrao da radim za 200 evra - al' što je Srbija loša! Expand
  4. e2eadb62e6717357821354e44eceb650_normal.jpegAna Marija Popovic@AnaMarijaPop 31m Nisu me primili ni na jedan master napolju - al' što je Srbija loša! Expand
  5. e2eadb62e6717357821354e44eceb650_normal.jpegAna Marija Popovic@AnaMarijaPop 32m Nisam završio fakultet - al' što je Srbija loša! Expand
  6. e2eadb62e6717357821354e44eceb650_normal.jpegAna Marija Popovic@AnaMarijaPop 32m Postoje ljudi koji jedino što znaju je da seru po Srbiji. Expand

Link to comment

Kako je koncipiran The Daily Stupid? Da li stavljamo samo tupane koji su danas nešto odvalili, ili mogu i stariji primerci? Dok se pokretač ne izjasni, evo jednom malo starijeg primerka, ali ja sam ga danas otkrio, tako da može da prođe :)Dakle, tupan dana je Svetislav Basara, prema čijem mudrovanju o feminimzmu, dumanje Miloša Bikovića izgleda kao delo suvog genija. Mada je poenta ista - nekad je sve bilo bolje, dok se nisu pojavili ti ludi izmi i ideologija heliocentrizma da nam sreću kvare.

Feminizam kao uostalom i većini pokreta i ideologija nastalih u XX veku, u poslednje vreme ne ide baš najbolje. Moram odmah na početku priznati da feminizmom nisam bio naročito oduševljen ni u njegovim najboljim danima, iako sam se u to vreme rado družio s nekim našim istaknutim feministkinjama. Nije to bilo zato što sam „muška šovinistička svinja“ i što držim da su žene inferiorna stvorenja – o ne, često stvar bude obrnuta – nego zato što sam oduvek bio sumnjičav prema takozvanim partikularnim doktrinama koje insistiraju na problemima određene grupe, bila ta grupa jedna društvena klasa, jedna nacija ili jedan pol. Opet ne zbog toga što sam imao nešto protiv, recimo, radničke klase, protiv ovog ili onog naroda ili žena kao takvih, nego zato što je gorko istorijsko iskustvo pokazalo da nijedna od tih ideologija nije rešila nijedan problem. Iz prostog razloga što je većina problema na ovom svetu nerešiva. To možda nije ohrabrujuća vest za novogodišnji broj, ali je tako. Šta je, dakle, vaš problem, pitao sam svoje drugarice feministkinje tokom ondašnjih beskrajnih rasprava u kafanama Zora ili Kolarac. Kako šta, bunile su se moje drugarice. Položaj žena je katastrofalan. Izložene su diskriminaciji.(...)Postepeno sam tokom tih razgovora došao do zaključka – i mislim da nisam pogrešio – da suštinski cilj feminizma nije bio ravnopravnost, nego dominacija žena. Od tog idiličnog vremena naovamo, feministički pokret u svetu, a i kod nas, podelio se na umereno i militantno krilo, ali od te podele izvesnu korist, ne tako veliku uostalom, videla je isključivo „avangarda ženskog pokreta“. Štaviše, od sedamdesetih godina položaj žena se drastično pogoršao. U ono čedno vreme nije bilo balkanskih varijanti prostitucije i seks-trafikinga, bilo je neuporedivo manje silovanja i ropskog ženskog rada, a zaposlenja i plata što se tiče, žene mogu samo žaliti za „mačo“ vremenima realnog socijalizma. To, naravno, ne znači da mnoge dame nisu napravile uspešne karijere, što samo potvrđuje moju tezu da mnoge stvari zavise više od sreće i spretnosti nego od dušebrižničkih ideologija.
moron.jpg
Link to comment

Inace meni je tupan dana danasnji Blic jer ne znam da li je novinarka samostalno napisala da je intervju s rudankom ekaviziran. Em sto je glupost prevoditi sa hrvatskog, em sto su upotrebili hrvatsku rec umesto da napisu da je intervju ekavizovan.

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...