Jump to content
IGNORED

Posljednji obrok


nautilus

Recommended Posts

kozji sir sa alevom paprikom, vruc lebac + alioliracici s belim lukom u uljumoruna s belim lukom i krompirom u ljusci + moho sosfederico ribera del duerodupli espressoja to danas krkam, nadam se da mi nije poslednji obrok.

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    5

  • henrik larsson

    4

  • Аврам Гојић

    4

  • maheem

    4

nista slatko, i onako ne bi imalo de da stane
ubaci neku slatku jagnjetinu kao desert
maxo pa rakija se ne daje deci c,c,c..
i reče čika Jova deci, a oni njemu dva deci
plazme i mleka
+1
Link to comment

- pita od praziluka, ajvar, prsuta, kajmak, grilovane articoke (Metaxa 7s)- corba od suvih sljiva (sherry)- rokfor, zrele kajsije- vegetarijanska musaka (Te Koko)- duck confit, waldorf salata (Wolf Blass Shiraz)- somloi galuska- white russian

Link to comment
Ne bi ni morali da te streljaju, otisli bi ti i Banacanin posle ovog spiska u grudobolju instant.
a ne, to bi mi meračili letnji dan popodne.Daboviću, dobrodošao si!
E, hoću i ja da dodam pečenu zelenu šilju sa belim lukom.
:wub:nego, ja sam zaboravio čvarke, mesnate, tople, slane, domaćinske + turšija i bela leba
Link to comment
Fašistička diktatura vas kao borca za slobodnu misao osudi na smrt. Sutra u zoru će vas obuci u preveliku košulju, odvesti u najbližu šumu, staviti povez preko očiju i poslati u vječnost kao heroja i idola generacija koje dolaze. A danas vam ponude da birate posljednji obrok. (aperitiv, čorba, meze, glavno jelo, kruh, salata, desert, piće, (vino, pivo stagod))
paaa... rekla bih mojim ljudima da pozovu svoje ljude i nabave mi malo strihnina. onda bi naručila tu neku gozbu i pozvala stražare.ja bih jela samo jabuke, a posle išetala napolje.edit. koja ste vi... jagnjad, to je nečuveno. Edited by PointTaken
Link to comment

Prvo sam mislila da nađem neka jela koja se spremaju danima, nedeljama i mesecima, al' bi me mrzelo da se ganjam s dželatima. Stoga:Aperol špricČorba od zeljaSalata zelena, rukola, radič, masline kosani peršin i celer i šta god zelenoTeletina sa bamijama/ pečena grdobinaParfe sa malinama ( u jednoj vangli krem a u drugoj sos od malina s kutlačom)Imajući u vidu sve okolnosti, na kraju bih tražila srednjovekovni krem od svinjske krvi. Nikad probala ali intrigira više od pečenih skakavaca i zmija u turšiji.

Edited by halloween
Link to comment

Pola litre dobre loze,Pršute neke vrhunske, kajmaka i friške lepinje.,Zapečeni pasulj sa slaninom,Pivo.I kohibu jednu pa da im se sa osmehom isplazim sa vešala.

Link to comment

kad se mene vodi u sumu, sva se nekako usplahirim, guza zazebe i tako... kao dijete asfalta, moze samo egzotika da me smiri, npr sokic od guarane, al' ako taj sto me vodi ima pogled skorpiona, ne mora ni da je bere.

Link to comment

Sljiva iz Sumadije nit jaka nit slabaRenneova riblja corbaPasulj jako zaprzen da se sve crveni gore ko lava da kipiJagnjece pecenjePalacinke sa pekmezom od sljivaNeki single malt min. 18y

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

bakina pileca supababa-tetkina pita sa sirom, uz to kupus ribanac salata i tursijaneka dobra slanina, crni lukac, volujsko srce paradajzgotivni cvarci, moze i sprzakevine pihtijebakino peceno pile i krompir iz rerne, kisela uz todobri neki cevapi, pecene ljute papricice u belom luku i ulju, ledeno pivo uz todezert: reform tortu i krempite od bake sa caletove stranesalamice od pokojne babe sa kevine stranepalacinke sa domacim dzemom od kajsijaslatko od belih tresanjaturska kafica, kisela, Toscanello caffe cigarica

Edited by assück
Link to comment
bakina pileca supababa-tetkina pita sa sirom, uz to kupus ribanac salata i tursijaneka dobra slanina, crni lukac, volujsko srce paradajzgotivni cvarci, moze i sprzakevine pihtijebakino peceno pile i krompir iz rerne, kisela uz todobri neki cevapi, pecene ljute papricice u belom luku i ulju, ledeno pivo uz todezert: reform tortu i krempite od bake sa caletove stranesalamice od pokojne babe sa kevine stranepalacinke sa domacim dzemom od kajsijaslatko od belih tresanjaturska kafica, kisela, Toscanello caffe cigarica
pa ovo sve da pojedes, ko smrtna kazna. treba pomoc?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...