Jump to content
IGNORED

Posljednji obrok


nautilus

Recommended Posts

Odlicna tema.Ne bi mi bilo do cifranja, pa bih trazio comfort food, realno. hranu koju dobro znam. izabrao bih, nasumicno, jedan od ova tri menija.Meni 1Aperitiv: kalvados iz manastira ArkanjGlavno jelo: porcija pilecih krilaca glaziranih kokakolom, uz njih mlad kukuruz, zelena salata lepo zacinjena. Uz ovo, tanjir sa mezetlukom, grcka feta, kalamata masline, cisto da se nadje. Krdo piva, ili litar rozea i litar sode, uz bokal leda.Dezert: cheese cake i porcija sezonskog vocaMeni 2Aperitiv: hladna lozaGlavno jelo: oval pun recne ribe, keciga, smudj, deverika. Krompir salata. Sopska i kupus salata, po jedna mala porcija. Litar rozea, litar sode, uz bokal leda.Dezert: palacinke sa domacim dzemom od sljiveMeni 3:Aperitiv: dunja iz podruma jednog mog prijateljaGlavno jelo: jagnjeca pleckica i krompir. Kupus salata. Mataljev Kremen, rashladjen na 16 stepeni.Dezert: knedle sa sljivamasmrt fasizmu!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    5

  • henrik larsson

    4

  • Аврам Гојић

    4

  • maheem

    4

- pileći medaljoni na kajmaku (Kosmaj u borovima)- babina trpeza za dvoje - (Babina reka)- jagnjetina ispod sača sa krompirom (Zlatna varoš)Vruće lepinje, turšija, kozji sir, ajvar , dunjevača, sutlijaš.

Link to comment

- jedno tri dunjevače- malo pečurki sa žara pokapanih puterom i mrvljenim začinima- jagnjeća čorbica sa par kapi sirćeta- zapečena jagnjeća sarmica u maramici sa hrskavom koricom od rasutog jajeta i mleka+ kiselo mleko ladno + zelena salata- jagodinska ružica i malo sode- cela torta od piškota umočenih u kafu pa rashlađena- dobra cigara+kafa

Edited by kapetanm
Link to comment

koja ostrigicamalo prstaca na buzarumalkice sashimija od neke dobre divlje ribemalo skembica ala parmidjana (moze i ala romana, ne cepidlacim)neka dobra jaga, razmislicu da li od dzoka ili neko vruce s raznjanekoliko sarajevskih cevapa, somun da se zamasti i kajmak u to da se turimalo kvarnerskih skampaza kraj pleckica od praseta al da je spremi mirko iz dijagonaleza povrce nemam pojma sta cu... samo ce bezveze da mi zauzima mesto u stomakuhleb ispod saca - iz durmitorada se pije neka ladna dunja, vrnjci, gagina tamjanika i njegov No.1SRBIJA!

Link to comment

kozji sir s rvackijeh otoka i drnishki prshutkrem jua od gljivamedium rare angus beef t-bone, 600g+, bbq stilepole sa morskom soljuny cheese cakemetak će doć kao olakšanje..

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
koja ostrigicamalo prstaca na buzarumalkice sashimija od neke dobre divlje ribemalo skembica ala parmidjana (moze i ala romana, ne cepidlacim)neka dobra jaga, razmislicu da li od dzoka ili neko vruce s raznjanekoliko sarajevskih cevapa, somun da se zamasti i kajmak u to da se turimalo kvarnerskih skampaza kraj pleckica od praseta al da je spremi mirko iz dijagonaleza povrce nemam pojma sta cu... samo ce bezveze da mi zauzima mesto u stomakuhleb ispod saca - iz durmitorada se pije neka ladna dunja, vrnjci, gagina tamjanika i njegov No.1SRBIJA!
hezuse, i pred smrt reklamira lokalne lokale.rispek.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...