Jump to content
IGNORED

da li postoji hrana koja bi vas probudila iz sna


hoffnung

Recommended Posts

postoji hrana koja me je budila iz sna, redom:1. kajgana sa sirom ili omlet preliven preko tanusno isecene slaninice2. ruska i bela torta 1.1. znaci kad god da dodjem, odakle god da dodjem, ja otvorim oci oko deset, porcija ruske, parce torte i kafa, i ponovo zaspem dok gude ovi u becu.3. sarma koja se krckala celu noc. sanjam je dok spavam, i onda jedem ujutru, medaljoncici kao dusa mekani...moram otici sa ovog pdfa, udavicu se baleci...

Link to comment

Samo hrana koju su mi spremale pokojne bake. Od nane iz Šumadije: vruć domaći hleb, namazan mladim kajmakom (ja ga zovem "mokri") i prekriven pršutom.Od bake iz Krajine: žuta cicvara na bosanski način, masna i slana od starog kajmaka. Za ostala buđenja vrlo rado otkidam glavu.

Link to comment
Samo hrana koju su mi spremale pokojne bake.Od nane iz Šumadije: vruć domaći hleb, namazan mladim kajmakom (ja ga zovem "mokri") i prekriven pršutom.Od bake iz Krajine: žuta cicvara na bosanski način, masna i slana od starog kajmaka.Za ostala buđenja vrlo rado otkidam glavu.
huh, za ovo boldovano :( kod moje bake to zvalo 'židina'.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...