Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

dopuna naslova: nesto sto ste jeli, ali ne znate sta je to. ostalo je misterija do dan-danas. kome god da objasnite sta je to zapravo - corsokak.jel imate ovako nesto iz detinjstva ili bilo kog perioda. niste cak ni sigurni kako godine prolaze da li je to postojalo. ok. ja imam specificnu situaciju jer je bilo odavno, kada sam bio mali, ali ukus nikad, ali nikad necu zaboraviti. to je isto kao i onaj film-scena: 'ratatouille' kada mu donose jelo i prekida se sve ono sto je do tada bio, i vraca se sebi. cini mi se kada bih ja ponovo probao to, ne verujem da bih se promenio, ali mi fali jer je to uz mene sve vreme, i samo to. nista drugo nemam osim toga, da ne mogu da se setim. kada sam bio mali, bas mali. mozda 10-ak godina. kroz maglu mogu da se setim da je to moglo da se kupi u prodavnici. izgledalo je kao kesica za supu, cak mislim da je boja kesice bila svetlija, tj. imala je krem boje, nisam zapravo siguran, ali znam da nije bila crvena, zuta, crna ili neka tamnija boja.ono cega se jos dobro secam jeste sama ta kesica. kada sam napisao kesica za supu, bas je bilo u takvom pakovanju. unutra su bili izmrvljeni komadici necega, mozda braon boje i tvrdo, ali ne previse. komadici su varirali od velicine. na dnu kesice ostane sitno. apsolutno ne znam da li je neko drugi to jeo. nije bilo rasprostranjeno, ili ja ne mogu da se setim. secam se sebe i da sam to kupovao. kako su godine prolazile, tako sam u prodavnici zagledao gde je to. nikada vise nisam nasao. mozda su povukli iz prodaje jer niko nije kupovao, stvarno ne znam, a opet, nisam sanjao.nista mi ne bi znacilo ako neko, kojim slucajem i pogodi sta je to, tj. kako se zove. ne bih mogao da kupim jer pretpostavljam, kao sto sam napisao, verujem da toga nema vise u prodaji.ukus ne bih mogao da uporedim sa necim.

Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobra temame znam šta si jeja sam se tako sećao ukusa i strukture kakija - japanske jabukei godinama niko nije moga da skapirao čemu ja to pričam, mislili su da izmišljami onda pre deset godina nabasam u novom sadu na kaki, odmah provalim da je to to, kupim i rastočim se jedući

Link to comment
Ne znam šta je ovo tvoje ali se sjećam jednog odličnog keksa iz sredine osamdesetih, otprilike od '84 pa negdje do '88. Keks, u stvari neko lisnato tijesto, velicine i oblika piškote. Bila je u prodaji i verzija tog peciva sa čoko-prelivom i ta se zvala Čoko-Lita a nisam siguran u naziv ovoga bez čokolade na sebi, mada je moguće da je isto ime bilo za obje vrste. Ne sjećam se imena proizvođača ali znam da je to bio makedonski keks. Omot od crveno-bijele folije a keksovi upakovani u tanak plastični kalup braon boje, malo deblji od folije.Jedno dvije-tri godine ti odlični keksovi su bili dostupni u mojoj okolini a onda ih je nestalo i nikad ih više nisam vidio. Odlično pecivo je bilo i bio sam ubijeđen da će potrajati ali ništa od toga ne bješe. Danas kad o tom keksu pričam niko od ljudi nema pojma o čemu je riječ. Kad god sam sretao ljude iz Makedonije u prvih par rečenica bi se i pitanje o tom keksu postavilo i opet ništa, rodbinu iz Tetova zamolio da potraže ali bez uspjeha, ni oni nisu imali pojma o čemu pričam.Eto, nije baš skroz on topic jer ja znam šta sam jeo ali niko drugi mi nije potvrdio postojanje Čoko-Lita keksa pa ponekad gotovo da posumnjam da je stvarno i postojalo to odlično pecivo te zbog toga mislim da može ovde da se zabilježi.
Link to comment

nemam pojma šta je to :huh: a iz tvoje priče nisam skapirala ni da li je slano ili slatko?btw "kaki" je užasno glupo ime za voćku, ja inače to poznajem kao japansku jabuku i kad su mi prvi put <neki Španci inače> rekli kaki reko šta je bre pa to :lol:na engleskom je inače persimmonsad razmišljam imam li ja neku misteriju, trenutno ne mogu da se setim ničega

Link to comment

@bobdaj malo detalja: kojih godina je to otprilike bilo, od kakvog materijala je bila kesica, koje veličine je bila kesica (kesica za 5 grama limontusa vs. kesica supe vs. kesica čipsa), koliko je kesica bila napunjena (da li je kao kesica kikirikija ili kao kesica supe), i pre svega ukus i struktura - da li je vuklo na slano ili na slatko, da li je bilo masnjikavo...Nemam pojma šta je, padaju mi na pamet samo sitni čvarci u kesici ali sigurno nije to :)

Link to comment
Ne znam šta je ovo tvoje ali se sjećam jednog odličnog keksa iz sredine osamdesetih, otprilike od '84 pa negdje do '88. Keks, u stvari neko lisnato tijesto, velicine i oblika piškote. Bila je u prodaji i verzija tog peciva sa čoko-prelivom i ta se zvala Čoko-Lita a nisam siguran u naziv ovoga bez čokolade na sebi, mada je moguće da je isto ime bilo za obje vrste. Ne sjećam se imena proizvođača ali znam da je to bio makedonski keks. Omot od crveno-bijele folije a keksovi upakovani u tanak plastični kalup braon boje, malo deblji od folije.Jedno dvije-tri godine ti odlični keksovi su bili dostupni u mojoj okolini a onda ih je nestalo i nikad ih više nisam vidio. Odlično pecivo je bilo i bio sam ubijeđen da će potrajati ali ništa od toga ne bješe. Danas kad o tom keksu pričam niko od ljudi nema pojma o čemu je riječ. Kad god sam sretao ljude iz Makedonije u prvih par rečenica bi se i pitanje o tom keksu postavilo i opet ništa, rodbinu iz Tetova zamolio da potraže ali bez uspjeha, ni oni nisu imali pojma o čemu pričam.Eto, nije baš skroz on topic jer ja znam šta sam jeo ali niko drugi mi nije potvrdio postojanje Čoko-Lita keksa pa ponekad gotovo da posumnjam da je stvarno i postojalo to odlično pecivo te zbog toga mislim da može ovde da se zabilježi.
taj keks se prodavao kada sam bio klinac, secam se da sam ga kupovao na rekreativnoj nastavi. ubedjen sam da si fulao ime.
Link to comment
bob |
pazi kako mu je maznula callout foru :Don topic - ne secam se niceg sto opisujete. kako se zovu slatkisi, to je nesto vrlo prosto, sa puno secera (ivy nemoj da citas). nesto se smucka pa se onda kasikom baci na tiganj, a obicno se ozgo presuje viljuskom (od cega mu ostanu grebenaste prugice). vrlo je slatko (of kors) a ima specifican ukus na je ne sais quoi.
Link to comment
pogranični, ja nikad čuo za taj tvoj keks
Ovo je najčešći odgovor, naviko sam već na njega :)
[/size]taj keks se prodavao kada sam bio klinac, secam se da sam ga kupovao na rekreativnoj nastavi. ubedjen sam da si fulao ime.
E ovo je već neki pomak, moguće je da sam omanuo sa imenom ali otkud onda da mi tako jasno ostane u sjećanju. Ja sam sa tim keksovima dječiji pohlepno odmerako kad je neka vojna vježba bila pa je ispod šatora bila postavljena kantina i onda smo mi mladoj vojsci i rezervistima donosili rakiju a oni nama cijele kutije tog keksa davali. Možda su i bila dva imena za dvije vrste keksa, ko zna. Drago mi je da se makar malo promijenila stvar sa tim mojim sjećanjem, fala Daboviću.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...