Jump to content
IGNORED

US Open 2013


renne

Recommended Posts

Otkako je Novak poceo da servira k'o manijak isuvise meceva dobija prakticno bez ritma i kao da nema dovoljno strpljenja da vozi duge poene kad je na to prinudjen. Osim tih par poena koje je odradio kao od bede ostalo je bilo sve bombonica. Narocito su bile impresivne varijacije kod servisa, Berankis se povremeno totalno gubio dok je cekao servis.

Link to comment
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    15

  • renne

    10

  • Čutura

    9

  • mlatko

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

ovo nocas je stvarno izgledalo dobro al ne bih pridavao previse znacaja lakim pobedama u ranim rundama. ove godine je tako bilo na svim turnirima koje je igrao, problemi su isplivavali kada naidje na igraca za koga zna/veruje da moze da mu napravi problem. do cetvrtfinala, pogotovo nakon ciscenja zreba od juce, on nema zbog koga da brine i to ce cenim biti lagana setnja, posle cemo videti dal mu je fibak bas toliko pomogao da se sabere koliko prica okolo.

Link to comment
posle cemo videti dal mu je fibak bas toliko pomogao da se sabere koliko prica okolo.
gde priča ?meni se ne sviđa što je novak postao raspalatm serverčinačim ne ide servis igra se raspadaa celu 2010-tu je praktično igrao bez servisatada je usavršio ritern (bio je primoran da pravi mnogo brejkova jer ih je i sam dosta dozvoljavao zbog lošeg servisa) i igru u poljusećam se onog sf uso protiv feda kada je spasio one 2 meč lopte bez prvog servisa, ali je igra bila sjajna i muda na mestu2011-te je sve to još poboljšao, zajedno sa servisomovo što gledam u poslednje vreme, ne sviđa mi se mnogokao što ni protiv njega niko nije siguran na svojim servis gemovima, tako ni on to nije u susretu sa ovim jačima, bez obzira na kvalitet servisaa upravo zbog pada kvaliteta igre u polju a često mu ni ritern više nije u onom ubistvenom modu
Link to comment
meni se ne sviđa što je novak postao raspalatm serverčinačim ne ide servis igra se raspada
Meni se itekako svidja ali razumem sta hoces da kazes. Servis treba da mu pomogne da veci broj poena uzme jeftino i ekonomicno, a ne da kompenzuje druge stvari u igri pod devizom "nema veze, izvuci ce me servis". Najbolji igraci na svetu se jednostavno ne mogu samo servisom oduvati sa terena, mora da se igra. Ali kad covek vidi koliko daleko i kako studiozno Novak ume da dotera pojedine elemente u igri, kao sto je sada doterao servis, dodje mu da zaplace od muke kad ga vidi kako jede govna na terenu. Kakav bi on teror zavodio po ATP turu da je posveceni perfekcionista i 100% glavom u tenisu. Postaje mi sve teze da ga gledam, jer me ponekad uzasno nervira kad vidim kako sam sebe sprecava da igra svoj, ne najbolji vec samo standardni tenis.
Link to comment
a celu 2010-tu je praktično igrao bez servisatada je usavršio ritern (bio je primoran da pravi mnogo brejkova jer ih je i sam dosta dozvoljavao zbog lošeg servisa) i igru u poljusećam se onog sf uso protiv feda kada je spasio one 2 meč lopte bez prvog servisa, ali je igra bila sjajna i muda na mestu
Lol, pa 2010. mu je jedna od najgorih sezona, prvi deo apsolutno katastrofalan, drugi deo sezone je spasao USO, a i to je moglo da se ne desi, gubio od Troickog, ni manje ni više, 2-0 u setovima :) Ne ponovila se :)
Meni se itekako svidja ali razumem sta hoces da kazes. Servis treba da mu pomogne da veci broj poena uzme jeftino i ekonomicno, a ne da kompenzuje druge stvari u igri pod devizom "nema veze, izvuci ce me servis". Najbolji igraci na svetu se jednostavno ne mogu samo servisom oduvati sa terena, mora da se igra.
Najbolji igrači se ne mogu pobediti raspalim servisom, to se najbolje videlo na zadnjih par turnira, sve što je dobro bio uradio kroz igru na Vimbldonu, RG, pa i Montrealu i Sinsinatiju se raspalo kad nije mogao da ubaci prvi servis ni za lek. Edited by Time Crisis
Link to comment
Lol, pa 2010. mu je jedna od najgorih sezona, prvi deo apsolutno katastrofalan,
nisam ni rekla da je godina valjalaali valjala je utoliko što je zapravo nedostatak servisa te 2010-te na neki način uzrokovalo onakvu 2011-tu
Link to comment

U svakom slučaju ne može doveka trčati po terenu, ako hoće da igra na visokom nivou i za koju godinu, dobar servis mu je apsolutno neophodan, možda i više nego bilo šta drugo :)

Link to comment

jelena prošla, a žreb joj se čisti reklo bi setj. kurumi nara (rnk 109) na najboljem putu da izbaci soranue sad, jelena ne stoji baš najbolje sa kineskinjama, ne znam da li to vredi i za japankeedipsad odgledala kraj meča nara-krstea.anina drugarica nije mogla teren da ubode, nikad je nisam videla da tako loše igratako da ne bih rekla da je ovo iznenađenje do nare, morala bi jelena to lako da reši

Edited by duda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...