Jump to content
IGNORED

Kultni film koji nisam gledao (a sebe smatram filmofilom)


Verterdegete

Recommended Posts

ali ne kapiram u kom kontekstu si ga ti pomenuo, zato što misliš da je amadeus loš film, ili kao primer loše režije (što nikako nije isto)?edit - u svakom slučaju, daj obrazloži.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Opet ćeš da vređaš ljude da su filmofili...Najbolji način da satireš film je da gajiš filmofile, da satireš književnost je da gajiš filologe, i da satireš mudrost je da gajiš filozofe...

Link to comment

sjeba covek topic u 2 strane :(gradjanin kejn i andaluzijski pas cekaju na hardu vec nedopustivo dugo za 1 neometano gledanje od pocetka do kraja, bez pauziranja, prekidanja, nastavljanja te sklapanja u nesto sto bi se trebalo zvati: 'pogledan film'. ima tu jos znacajnih naslova ali ove izdvojih kao 'velike'.doduse ne bih sebe tako lako castio titulom filmofila pa mi se malo oprasta.

Link to comment
Inače, Amacord mi je jedan od većih propusta, a nikako da uhvatim vremena.
Amarcord je sjajan. I ja sam Hair gledao segmentalno, ali falilo mi i mota da ostanem uz njega.
Link to comment

Valter brani Sarajevo...bez zezanja :D.Odgledao sam celu ''partizansku'' produkciju sem tog filma do pre jedno tri meseca. ne znam kako sam ''uspeo'' u tome, ali je tako. :blush:I još jedan - Kurosavin ''Rašomon'', nikad ga nisam odgledao celog.

Link to comment

Filmovi koje bih trebao da pogledam ali nisam, ili nisam cele, ili ne znam ni ja:#1 Neki italijanski neorealizam[kradjivci bicikala npr.] ili francuski nouvella vague neorealizam sa mnogo dubokih kadrova#2 neki b-movie horor treš kultni film#3 Neki kultni ne-špageti vestern, podsetio me topik vesterni, mada sam gledao oko 50% najboljih tamo. Podsetilo me koliko su vesterni u suštini dojaja.#4 Neki ratni epik#Soy Cuba, opet, ceo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...