Jump to content
IGNORED

Kultni film koji nisam gledao (a sebe smatram filmofilom)


Verterdegete

Recommended Posts

Hair, jedan od omiljenih. Rodjo, Radisa ne gresite dusu. Da vidim ko suzu nece pustiti.
Ma odgledao sam ga bar 3-4 puta, ali nikada da sam seo i pustio u celini i celosti. Ili bi zaksanio na početak ili bi odgledao početak i morao da prekinem u sredini.
Link to comment

Za filmove koje ste odlučni da ne gledate, postoji drugi topik. Ovde se priča o filmovima koje znamo da treba pogledati, ne smatramo ih ni ni lošim, ni glupim, ni nezanimljivim, a opet nikako da ih pogledamo.

Link to comment

hair je masterpiece rediteljski. film je predivan, ali režija, flawless. možda mu to i nije najbolji film, na momente je čak i šmrljav, ali režija ubedljivo najbolja u vrlo bogatoj karijeri. za udžbenike. nešto kao lynch i lost highway.

Link to comment
Ali, "za udžbenike", i to je kao pohvala...Eh...
a što nije? mislim, koristim to u prenesenom značenju, ali može da se tumači i bukvalno, nije uopšte greška. staviti u udžbenike da oni koje zanima vide kako se režira bez i najmanje greške.
Link to comment
Bolje da gledaju Amadeusa pa da uče na greškama...
slažem se, nekad se više nauči na lošim filmovima, samo nisam siguran da je amadeus pravi primer, koliko god ga ja ne voleo nešto naročito.
Link to comment
pa reci zašto bi baš amadeus bio dobar primer.
Jedan od mnogih primera, ovaj potegnut zato što si ti potegao Formana...Otvaraj onda novi topic pa da pretresamo sve što je potegnuto u ovih par replika, mada ko zna kako bi se taj topic zvao...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...