Jump to content
Sign in to follow this  
MocaVukotic

uefa champions league 2013/14

77 members have voted

1. 1. ko osvaja

Recommended Posts

Zhota

Svaka cast, bas si old skul, ne priznajes danasnji fudbal, a zenu teras da i dalje gleda seriju koja je ukinuta pre 15 godina...plus si bio veoma zajeban fudbaler kad si bio mladji... Tako da, molim te dodji i nauci me sve sto znas o fudbalu, spreman sam da ucim od nekoga ko je ziveo taj zivot i sutirao tu loptu...

priznaj da slusas rikija martina.

extragluv

je l' ide torres u intera?

Timmi

priznaj da slusas rikija martina.

ovaj je definitivno iz nekog vremeplova iskocio.

kralj

Meni je utisak ove utakmice Karleto. Delim utisak sa Orasima. Retko pristojan krokodil u baruštini vengera, fergusona, murinja, gvardiola.

Ko zna koji po redu Murinjov wannabe klon opcinjen dres kodom arhitekte je uspeo gurua da prevazidje po šabanluku, dok mu po kvalitetu nije ni do kolena.

Sent from my iPad using Tapatalk

Zhota

ovaj je definitivno iz nekog vremeplova iskocio.

ma za mene su to sve ista sranja.

Bright Billy

izvinjavam se ako je ovo vec bilo

14011271095835.jpg

extragluv

<_<

gervasius twinkleminkleson

Steta za Atletico. Jbg, nisu imali snage. Od ulaska Isca, potpuno je Real preuzeo igru. Mislim da se Atletico nije cak toliko svjesno povukao koliko su prosto bili umorni. A da ne zanemarimo da se i Real, kao ekipa sa onoliko fenomenalnih igraca, ipak pita nesto. 

Drago mi je zbog Ancelottija. Di Maria je ove godine nevjerovatno napredovao, strasan igrac [kao uostalom i Modric, s tim sto je kod njega ta razlika u odnosu na neke prethodne sezone manja, on je i prosle bio sjajan]. 

To ne mjenja mnogo cinjenicu da je Atletico najbolji, najkonstantniji tim u Evropi u ovoj sezoni. Minut im je falilo do titule prvaka Evrope, uzeli su ono sto je vjerovatno i teze, titulu u Spaniji. Igrajuci maltene savrseno disciplinovano [a imali su i povrede najvaznijih igraca].

Simeone na kraju ispao saban, al bez obzira, u prethodne dvije sezone najbolji trener na svijetu. 

Ok, sad dvije nedelje odmora od vrhunskog fudbala :)

MiddleClass

Nije bolji od Ancelotija u protekle dvije sezone.

Niti je teze uzeti Primeru pored Barse i Reala od LS pored Bajerna, Celzija, Sitija, PSZa, Barse i Reala.

Edited by MiddleClass

Bolji je od Ancelottija u poslednje dvije sezone, tim mu je daleko bolje funkcionisao i debelo premasivao ocekivanja [PSG prosle godine nije igrao narocito dobar fudbal, blago receno]. I to bez maltene ikakvih pojacanja [naprotiv]. 

Teze je uzeti titulu pored dvije ekipe koje naprave u prosjeku 3 kiksa po sezoni nego takmicenje u kojem ti uspjeh u jednoj mjeri zavisi i od srece, tj. zrijeba. 

Ne kazem ni da je Real uzeo nezasluzeno, a josh manje da je lako osvojiti CL, ali prosto, za ekipu kao Atletico daleko je jednostavnije pobjediti u takmicenju sa [u jednom dijelu] kup sistemom nego u prvenstvu. 

kralj

Oko težine trofejnih pristupačnosti je prilično diskutabilno. Da je tako kao što tvrdiš, desio bi se bar neki izuzetak - neka Valensija ili Sosijedad koji bi barem odigrali opipljivu ulogu u CL.

U svakom slučaju, Atletiko je imao fantastičnu sezonu: bez oscilacija i sa ekspresnim comeback-om posle ovih par kikseva. Posebno mi je drago i zbog toga što je fudbalskom svetu bio potreban ovakav autsajder. Ljudi napokon prihvatiše, pa i počeše navijati za ekipu koja igra strogo na rezultat, iako je igra kao takva bila prljava, džukačka, gruba, neatraktivna, ali čvrsta i taktički disciplinovana do fanatizma. 

Ipak ne bih širio tu priču na dve sezone, jer su prethodne bili značajno slabiji. Barselona u očiglednom padu ostavila ih je skoro 30 bodova, a Realu koga je zadesilo rasulo međuljudskih odnosa, nisu ni na sekund ugrozili drugo mesto.

...ali su osvojili evropski trofej. I kup u španiji.

Dolazak autsajdera do završnice CL je i dalje dosta učestalije nego osvajanje lige od strane autsajdera (kada se radi o najjačim ligama). Mada je istina da se i ti sve rjedje dešava.

...

Edited by gervasius twinkleminkleson

dillinger

...ali su osvojili evropski trofej. I kup u španiji.

Dolazak autsajdera do završnice CL je i dalje dosta učestalije nego osvajanje lige od strane autsajdera (kada se radi o najjačim ligama). Mada je istina da se i ti sve rjedje dešava.

Pa i u prvenstvima autsajderi završe na drugoj ili trećoj poziciji ponekad kao što Atletiko ili Šalke ''dođu do završnice''. A i Monpelje je ne tako davno bio prvak. 

Otkad se igra CL jedino je Porto iznenađujući prvak, osim njega samo se o Liverpulu još može govoriti. CL osvaja itekako probrano društvo.

Btw, Barsa je ispustila puno bodova ove sezone i van sučeljavanja sa Atletikom, zabeležila znatno manje pobeda i dala manje golova nego prošle, treba i taj faktor uzeti u obzir

borris_

izvinjavam se ako je ovo vec bilo

14011271095835.jpg

excellent

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...