Jump to content
Sign in to follow this  
MocaVukotic

uefa champions league 2013/14

77 members have voted

1. 1. ko osvaja

Recommended Posts

MiddleClass

A jbg 189... nije jos uvjek nivo Maradone.

189-

nadovezao bih se na ono sto kaze crtamorasi. da fudbal nije isti sada kao pre deset godina a da ne govorimo od pre 30 godina. moje subjektivno misljenje je da je ronaldo najbolji fudbaler.

btw, maradonu uopste ne cenim previse. pogotovo zbog privatnog zivota gde je bio teski drogas dok je ronaldo npr. jedan od najvecih sportista. lik je igrao kao zmaj jos 2008. i mogao je ostati na tom nivou i jos uvek da bude jedan od njaboljih na svetu ali nije ostao na tome nego je sve vise i vise napredovao, mnogo radio na sebi smao da bude bolji. 

dillinger

Da, ovo sad je najbolje vreme ikada a Mesi i Ronaldo obaraju sve moguće rekorde ko od šale. Znači da svaki od njih vredi ko Maradona Zidan Krojf Van Basten i Pele zajedno.

/makar držim da ovaj Real jeste bolji od onog sa starim Ronaldom, jer je Real sa Ronaldom (izuzev na momente u sezoni 2002/03) prilično matora i bezidejna ekipa/

Edited by dillinger

MiddleClass

Sve si rekao, uprkos drogi je najbolji. Mozes samo da zamislis sta bi Maradona radio da se nije drogirao!

Anonymous

Da, ovo sad je najbolje vreme ikada a Mesi i Ronaldo obaraju sve moguće rekorde ko od šale. Znači da svaki od njih vredi ko Maradona Zidan Krojf Van Basten i Pele zajedno.

/makar držim da ovaj Real jeste bolji od onog sa starim Ronaldom, jer je Real sa Ronaldom (izuzev na momente u sezoni 2002/03) prilično matora i bezidejna ekipa/

Ronaldo može da obara rekorde koliko hoće, ali suviše često mu se dešava da ga nema nigde na odlučujućim utakmicama (recimo sinoć), nije on od materijala kao što je recimo Zidan, koji je sam umeo da reši odlučujuće utakmice. Mesi je već druga priča.

zoki

:D

dillinger

Ronaldo može da obara rekorde koliko hoće, ali suviše često mu se dešava da ga nema nigde na odlučujućim utakmicama (recimo sinoć), nije on od materijala kao što je recimo Zidan, koji je sam umeo da reši odlučujuće utakmice. Mesi je već druga priča.

Poenta tog mog posta je, da je stav da je ovo sad ubedljivo najbolji fudbal a Ronaldo najbolji igrač ikad - marketinška žvaka za omladince rođene posle 1990, da se ubede da žive u najboljem od svih svetova a sve u svrhu toga da kinta nastavi da se vrti.

crtamOrasi

ne slazem se s tobom uopste, ali rekao sam vec, over and out. raspravljacemo o tome nekom drugom prilikom. samo jedan mali fejspalm za ovo "mozda" u tvom postu (a i za celu recenicu), izvini.

+1 na post da je lazni ronaldo najodvratnija pojava u fudbalu ikada. 

Uzmi da gledas neku utakmicu od pre 10+ godina. Ja ne mogu, deluje predosadno, kakav god da je klasik u pitanju. Prostora na sredini koliko hoces, otprilike sada igraci imaju toliko samo u svojih, poslednjih 30 metara. Nije neka nauka utvrditi zasto je to tako, jednostavno se trci mnogo vise.

Pritom zanemarujes koliko talenta ima ova ekipa Reala, ima tu igraca koji bi mogli da igraju uvek i svuda. Niko ne kaze da je ona bila netalentovana, samo je i ova jako dobra.

Giggsy

Sve si rekao, uprkos drogi je najbolji. Mozes samo da zamislis sta bi Maradona radio da se nije drogirao!

+1

Zhota

Poenta tog mog posta je, da je stav da je ovo sad ubedljivo najbolji fudbal a Ronaldo najbolji igrač ikad - marketinška žvaka za omladince rođene posle 1990, da se ubede da žive u najboljem od svih svetova a sve u svrhu toga da kinta nastavi da se vrti.

zvuci kao dobro objasnjenje...

@crtamorasi 

retko gde vidim post gde se ne slazem ni sa jednom napisanom recenicom. :D  maltene svakodnevno sa uzivanjem gledam utakmice od pre deset i vise godina.  ti navodis trcanje i snagu kao neki ultimativni kvalitet. to je recimo neka nemacka fudbalska filozofija s kojom se nikad nisam slagao, ali koja danas ocito ima brojne pristalice. moj omiljeni pravac u fudbalu je totalni fudbal (svaki igrac savrseno tehnicki potkovan). ne zelim da nastavljam ovu diskusiju oko modernog fudbala, jer nisam imao nameru da je pokrecem na ovoj temi. rekao sam sta sam imao o ovom finalu i to je sve.

stoka

Ne mislite valjda na one "galaktikose" (Bekam, Ronaldo, Figo, Karlos, Zidan, Raul ... ) koji nije bio prvak Evrope i koga bi čak i jedan Partizan pobedio da nije bilo smotanog Saše Ilića koji je u Beogradu promašio što se promašiti ne može? 

Edited by stoka

Roger Sanchez

BofznlcIEAAWQap.jpg :D

Weenie Pooh

Prekodrinski Saša Ćurčić.

ArleKino

Ronaldo je dao 16 golova do finala, a Real je u nokaut-fazi izgubio samo jednu utakmicu - onu u kojoj nije imao Ronalda.

Uzmi da gledas neku utakmicu od pre 10+ godina. Ja ne mogu, deluje predosadno, kakav god da je klasik u pitanju. Prostora na sredini koliko hoces, otprilike sada igraci imaju toliko samo u svojih, poslednjih 30 metara. Nije neka nauka utvrditi zasto je to tako, jednostavno se trci mnogo vise.

Pritom zanemarujes koliko talenta ima ova ekipa Reala, ima tu igraca koji bi mogli da igraju uvek i svuda. Niko ne kaze da je ona bila netalentovana, samo je i ova jako dobra.

+10000 Ma usporedba Ronaldovog Reala 2002-04 i Ronaldovog Reala danas je besmislena. Debeljko se šutao nogom u guzicu kad je Nihatu Kahveciju i Darku Kovačeviću uzeo titulu ispred nosa i ispustio 18 bodova prednosti na polusezoni ispred Barce sezonu kasnije (Valencia bila prvak), a u odbrani su bili Salgado, Helguera i slični koji u današnjem Realu ne bi bili ni na klupi (uz izuzetak R.Carlosa koji je ionako više volio ići prema naprijed). To bi bilo brutalno za gledati - Ramos bi davao golove nakon kornera kao i protiv Bayerna i Atletica (makar jedan), Ronaldo bi probio Salgada bar jednom i još jednom zakucao glavom na centaršut Balea, a i sam Bale bi dao jedan za potop Reala 2002-04. Raul bi dao počasni gol.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...