Jump to content
IGNORED

Potcenjeni režiseri


Turnbull

Recommended Posts

..TZ je sasvim primećen na internet krugovima, a njega valjda od početka prati da snima filmove kojima nije cilj da gomilaju pare... Uostalom, za prvi film je vratio novac i dobio odmah nominaciju za Oskara... Za drugi film je uzeo preko 70 miliona i dobio i preveliki publicitet... Treći film i dalje po starom. Pa, meni je njegov najbolji film debi koji je dobio sasvim lep publicitet i nominaciju za Oskara, stvarno mi nije jasno što je on potcenjen...A, Kaplan je bio hit kada je JF dobila svog prvog Oskara kod njega. IF sam gledao davno, mnogo davno kada je bio hit po video klubovima kao drama, i posle nisam. JK je tokom devedesetih bio konstanta u ER-u. Radio je tu i epizode kakve voli, psihološki ekstremnije situacije...
Šta ti nije jasno za Zwigoffa kad ne može već sedam (7) godina da snimi film? Kaplan nije snimio film od '99 - a non stop radi na televiziji, dakle ništa mu ne fali.Ashby je, naravno, najpoznatiji potcenjeni reditelj u istoriji Holivuda. Kad su mu jednom, makar i opravdano, udarili etiketu narkića, odlučili su da zatru i uspomenu na njega. Međutim, snimao je suviše dobre filmove - opus mu je u sedamdesetim ništa gori od Kopolinog.
Link to comment
Šta ti nije jasno za Zwigoffa kad ne može već sedam (7) godina da snimi film? Kaplan nije snimio film od '99 - a non stop radi na televiziji, dakle ništa mu ne fali.
Šta tebi nije jasno? Mnogo gora situacija je sa scenaristima kao što sam pisao baš tebi u replici:
Misliš, zanat u smislu ovog citata, Dale Launer (scenarista komedija Ruthless People (1986) - braća Abrahams i Zucker; Blind Date (1987) - Blake Edwards; Dirty Rotten Scoundrels - Frank Oz; My Cousin Vinny - Jonathan Lynn), koji je od 1992. godine snimio samo jedan mali nezavisni film, na pitanje šta trenutno radi, 2007. godine, od kada nije snimio ništa, kaže: "DL: Three projects. I’d rather not say. Sometimes movies don’t get made right away, and your scripts get handed around, copied, and picked clean. I see stuff from scripts I wrote show up in other movies."Ili, zanat u smislu scenariste jedne od najuspešnijih holivudskih komedija u prošloj deceniji, umesto narednog filma - link...
Nisam te bio baš uzbudio... Najbolji film TZu je bio prvi, posle je imao pad. Zašto nije ništa snimio posle ASC, filma koji je imao enormni publicitet isto kao i BS, stvarno nisam u toku...Ti preko TZ-ove izvanrednosti, koja je ispraćena prihodima na blagajnama i nominacijom za Oskara, guraš pod tepih katastrofu mnogo gorih razmera: propadanja američkog filma u raljama međunarodnog kapitala, koji instistira na visokoj ideologizaciji i ekstremnoj politizaciji filmova...Kaplan je bio vrlo vikan svojevremeno, a izvršni producent ER-a verovatno može da snima da hoće...
Link to comment
Dodajte još i Marka Rajdela, pa da svi koji su sa Girom bombastično rimejkovali francuze budu zastupljeni već na prvoj strani...
ma koji gir, šta pričaš? the big easy i great balls of fire. jel čuo neko nekad za jima mc bridea? zvuči kao neko ko je igrao za rangers 70-ih.
Link to comment

bio je najvikaniji u stilu "gle budalu što rimejkuje a bout de souffle", to ne znači da je bio cenjen, jel? ne treba ti uopšte ta fina ironija iz druge rečenice.taj film mu je loš jer se, logično, upoređuje sa originalom, i to je toliko izlišno da je u startu osuđeno na neuspeh. sumnjam da postoji način da se to rimejkuje a da ne bude ridiculous, od strane bilo koga. i tu ga najviše jebe miscastovani richard gere, ostalo čak i nije tako loše. ali the big easy... mamojebački film, sa milion skrivenih forica u svakom kadru, sa najboljim ulogama u karijerama svih koji tu igraju, sa ajkulinim osmehom ellen barkin, sa cajun muzikom, sa masnom i znojavom atmosferom new orleansa... iskupio se za glupost sa breathless, i podario mi jedan od filmova koji najviše volim. eto.i opet pitam, ko je ikad čuo za jima mc bridea?

Link to comment

I opet ponavljam da je zanimljivo da se prvo potegne u prvom postu reditelj koji je sa Girom rimejkovao jedan od najboljih Šabrolovih filmova Adrian Lyne, a onda se na istoj strani potegne reditelj koji je sa Girom rimejkovao jedan od najboljih Godarovih filmova :lolol:U stvari, Mark Rydell je uradio sa Girom najuspeliji rimejk francuskog filma...Lično, prilično volim The Big Easy, ali to nije bitno... Duhovito ti je ono za Elen Barkin, njen zaštitni znak...Ko nije čuo za Jim Mcbridea, kada su sedeli na glavi sa njegovim rimejkom i baš zbog toga mnogi ukazivali kako je GBOF pravi njegov film i da ga nije dobro identifikovati sa Do poslednjeg daha, i bavili se njegovim filmovima i navikali se dobrano o njemu...Ceo topic je jadna konstrukcija koja teško da igde može da vodi... Osim, naravno, u proseravanje o zanatlijama, o industriji, o prevazilaženju pojedinih filmova u šire kontekste sa malo začinjenjavanja aktuelnim trendovima hipsteraja u koje spada i kontrahipsteraj...

Edited by Ajant23
Link to comment
Ko nije čuo za Jim Mcbridea, kada su sedeli na glavi sa njegovim rimejkom i baš zbog toga mnogi ukazivali kako je GBOF pravi njegov film i da ga nije dobro identifikovati sa Do poslednjeg daha, i bavili se njegovim filmovima i navikali se dobrano o njemu...
jebi ga, ne sećam se toga, tad sam još igrao klikere i brinuo dal će partizan da izvuče bod u skoplju (što naravno nikad nije uspeo).
Link to comment

U doba kada se to još trubilo o Mcbrideu, Partizan više nije ni mogao da gostuje u gradu koji više nije bio treći najveći grad Jugoslavije koje više nije bilo...

Link to comment

nešto si ti tu omašio, to su 80-e, mc bride u 90-ima praktično ne postoji. ne znam samo što se svađamo, kad vrlo dobro znaš kako stoji stvar. ti znaš, ja znam da ti znaš, a i ti znaš da ja znam da ti znaš. zato lepo priznaj da je taj čovek nedovoljno cenjen. uprkos brethless budalaštini.

Link to comment
nešto si ti tu omašio, to su 80-e, mc bride u 90-ima praktično ne postoji. ne znam samo što se svađamo, kad vrlo dobro znaš kako stoji stvar. ti znaš, ja znam da ti znaš, a i ti znaš da ja znam da ti znaš. zato lepo priznaj da je taj čovek nedovoljno cenjen. uprkos brethless budalaštini.
Nisam omašio, tu su osvrti po časopisima, tu su prikazivanja na TV-u, mislim ni Kubrick ne postoji u devedesetim, pa to nije razlog da se nije govorilo i pisalo o njemu...Uprkos ili zahvaljući Do poslednjeg daha, on nije bio skrajnut... U devedesetim je pre bio skrajnut Soderbergh čiji Kafka nije prikazivan, čiji KOTH gotovo da nije ni pominjan, čiji Schizopolis je ignorisan, a OOS reklamiran kao da nije bitno da ga je režirao dobitnik Zlatne palme za svoj filmski debi... Tek je posle Soderbergh dobio ponovo veliki publicitet, saradnja sa Klunijem, Oskar i ostalo... Sam Soderbergh je rekao u intervjuu za Politiku (valjda 2003) da ga Kluni drži zato što se u njega još sumnja uprkos Oskaru, jer je previše radio drugačije produkcije u devedesetim... A, Soderbergh je reditelj koji je monstrum na blagajnama SAD-a. Malo je slabiji van Amerike, doduše...
Link to comment

john dahl. verovatno lakse otplacuje hipoteku od mcbridea jer ga usrecila televizija, a to verovatno sto je deceniju ispred.nesto sam se nadala da ce mu dati sansu posle you kill me.al isto vazi, da je snimio samo last seduction, boli ga dupe sto je potcenjen.

Link to comment
pa dobro, ako ga spominješ sa kubrickom i soderberghom, onda ajde, priznajem da sam se zajebo. nije potcenjen.

mada i dalje mislim da jeste

Evo da ga onda spomenem skupa i sa Edom Woodom...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...