Jump to content
IGNORED

Potcenjeni režiseri


Turnbull

Recommended Posts

Upravo gledam Flashdance, pa mi pade na pamet koliko volim Adrian Lyne-a.Taj čovek je snimio bar dva remek dela - Jacob's Ladder i Fatal Attraction, a čak i tezge poput Flashdance-a nose njegov autorski pečat i uspevaju da se izdignu iz prosečnosti.Ko su vaši favoriti?

Link to comment

Goran Dukić, zaista jedva čekam prvi sledeći dugometražni film tog čoveka. Ovaj je bio bez greške, a već je prošlo sedam godina.Mada je i sam predvideo šta može da mu se desi, iz intervjua iz 2006:

Bi li želio ponovno snimati u Hrvatskoj? - Da, ali ne sada. Sada moram iskoristiti ovaj uspjeh i dok me ne zaborave, napraviti drugi američki film. Tek tada, kada sam etabliran, mogu razmišljati o tome da provedem pola godine ili godinu u Hrvatskoj radeći film. U Americi je život trajna borba. Tamo ljudi ne idu ni na godišnji jer se boje da ih netko ne istisne. Kada sam agentu rekao da namjeravam ići na pet tjedana u Hrvatsku, čupao je kosu, govorio da ću upropastiti sve, da moram sad pritisnuti da me ne zaborave.
Link to comment

et Tsai Ćimino? Šta ja znam, nekako mi je uvek izgledalo da su Vrata raja potcenjena. Za ostatak karijere ne bih mogao da se složim, doduše nisam mu ni gledao poslednja dva filma. Sicilijanac mi je nekako bio loš film, davno sam gledao. Deer Hunter je bio uzdizan u nebesa u svoje vreme, dok Thunderbolt and Lightfoot i dan danas uzdižu

Link to comment

Vrata raja i Year of the dragon, malo li je?Potcenjen u smislu da kad gledaš ostale iz novog Holivuda.. on mu dodje negde tek deseti kojeg se publika (a i kritičari) seti.

Link to comment

cini mi se da Hal Ashby bas i nema neko mesto koje mu pripada. Naravno da znaju ljudi koji pisu po forumima, ali dok se 'Harold i Mod' po kinotekama jos nekako i strefe, 'Dobrodosli Mr. Cens', 'Povratak Ratnika', 'Holivudski frizer' su nekako zaboravljeni (ili isplivaju na kratko ako se prave retrospektive velikih glumaca).

Link to comment

Za Adriana Lyne-a je stvarno smešno reći da je potcenjen, možda samo trenutno nije u trendu. On je harao osamdesetim: Fatalna privlačnost, Devet i po nedelja, Flešdens, sve je to skretalo ogromnu pažnju na njega. Pa, abnormalni publicitet za Nepristoju ponudu, pa novu verziju Lolite, pa novu verziju jednog od najboljih Šabrolovih filmova (jbt, tu je Šabrol ispao potcenjen :lolol: ). Komično da je on potcenjen, jedino što ne snima u zadnje vreme...

Terry Zwigoff ne može da snimi film od 2006, pošto izgleda da njegovi filmovi ne prave pare.Jonathan Kaplan nema kritički mnogo hvaljenih filmova, na imdbu se njegovi filmovi takođe loše kotiraju. A na primer, Immediate Family je jedan od najbolje režiranih filmova, po "od govno scenarija, pita film" faktoru.
TZ je sasvim primećen na internet krugovima, a njega valjda od početka prati da snima filmove kojima nije cilj da gomilaju pare... Uostalom, za prvi film je vratio novac i dobio odmah nominaciju za Oskara... Za drugi film je uzeo preko 70 miliona i dobio i preveliki publicitet... Treći film i dalje po starom. Pa, meni je njegov najbolji film debi koji je dobio sasvim lep publicitet i nominaciju za Oskara, stvarno mi nije jasno što je on potcenjen...A, Kaplan je bio hit kada je JF dobila svog prvog Oskara kod njega. IF sam gledao davno, mnogo davno kada je bio hit po video klubovima kao drama, i posle nisam. JK je tokom devedesetih bio konstanta u ER-u. Radio je tu i epizode kakve voli, psihološki ekstremnije situacije...
Link to comment
cini mi se da Hal Ashby bas i nema neko mesto koje mu pripada. Naravno da znaju ljudi koji pisu po forumima, ali dok se 'Harold i Mod' po kinotekama jos nekako i strefe, 'Dobrodosli Mr. Cens', 'Povratak Ratnika', 'Holivudski frizer' su nekako zaboravljeni (ili isplivaju na kratko ako se prave retrospektive velikih glumaca).
Pa, dobio je Oskara... Za montažu, doduše... Pa, što, on je opštepoznat, saradnja sa Towneom je antologijska: Poslednji zadatak i Šampon... Od Oskara za u vrelini noći, do ignorisanja Stoneovih replika, tu je on... To možda na imdb i smešnim trendovima na netu, ali to je nebitno...Hej, Ashby, znaš ti ko je Ashby... Teško je odrediti mesto ikome ko je kao Ashby. Po opusu, ono je mnogo više od toga što mediji mogu podneti :D
Link to comment

mislim na prilicnu potcenjenost danas, u nekom sirem krugu filmskih konzumenata ™. Koliko ljudi koji nisu kriticari ili sa akademije zna danas za Ratnika?A ako cemo i sa te vremenske distance, zar Chens nije zasluzio nista vise od oskara za sporednu i svega 1 nominacije za glavnu ulogu?

Link to comment
A ako cemo i sa te vremenske distance, zar Chens nije zasluzio nista vise od oskara za sporednu i svega 1 nominacije za glavnu ulogu?
Pa, šta to... Ashbyjevi vrhovi su prave sedamdesete: Harold i Mod, i dva sa Townom Poslednji zadatak i Šampon, pogotovo Šampon (ima 6,2 na imdb-u :lolol: )...
Link to comment
Jodorovski?
У стручним круговима она има статус какав заслужује,а то што је непознат неком ширем кругу људи није ни битно, јер он није ни снимао филмове за њих.Уосталом био је пре две године у Београду и тада се могло видети какво поштовање гаје према њему овдашњи љубитељи филмске уметности, и то је на неки начин и одговор на твоје питање. Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...