Jump to content
IGNORED

Korišćenje suplemenata u sportu


Ravanelli

Recommended Posts

Ima logike. Ozenio se, verovatno i dete opravio, i sad ne mora vise da razmislja o eventualnim posledicama hemije na reproduktivne organe. Klasicno bildersko razmisljanje, to je to.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zli Gli

    11

  • eumeswil

    11

  • Aineko

    10

  • Ravanelli

    9

Kao neko ko sto godina ide u teretanu natural, sa prilicno losom ishranom ali i uz povremene izlete u neku pojacanu proteinsku hranu, mogu da kazem da ovo Kojotovo stoji. Moze se uz dobru hranu srediti onako fino za amatera ali ljudski prirodni limit je prilicno mizeran. Ko se lozi da bude nagruvan i misicav istovremeno, mora da se roka nekom hemijom. E sad, kod nas obicno rokaju krdzu poput metana i slicnih govana, umesto lepo da uzmu Galenikin testosteron depo ili taj cuveni hormon rasta. 

 

Kojote, ja sam uz tebe. Probaj pa nam ovde kaci slike napretka.

 

I ja to mislim, ali nema dobrog hemičara bez dobrog naturalca. Bez sređene ishrane i iscrpljivanja tog "prirodnog limita" ne treba ići na hemiju. A mislim da je bolje zaobići hormon rasta i uzeti test i plava srca, ako je neko već u tom fazonu.

Link to comment

Pa tacno, vecina preskace taj neki postepeni put do nabildovanog tela i svi bi precicom za par meseci, ali znam stvarno dosta likova su odma' krenuli s hemijom i odradili se momacki. Recimo testosteron + metan (ali ne plavo srce, kod nas je popularan onaj neki rozi, manje vise isto sranje), testosteron + boldenon, ili sa winstrolom... Uglavnom, jako mnogo ljudi koristi.

Link to comment

hehe Mitraja raj za hemiju.

 

Nego da se vratimo mi na suplemente. Evo šta trenutno koristim (imao sam para):

 

- Pansport Power Protein (whey, kazein)

- Myprotein Impact Whey Protein

- Scitec Amino 5600

- Scitec L-Glutamine

- Natrol High Caffeine 200mg

 

Kreatin sam izbacio, i mislim da ga više neću uzimati.

 

Generalno suplemente gledam kao na bacanje para, ali bacanje para na koje treba da bude spreman neko ko već ima sređenu ishranu i želi da uradi sve što je moguće da bi napredovao. U budućnosti mislim da ću uzimati Whey, amino kiseline i glutamin ili samo whey.

Link to comment

Ja i da imam sve pare ovog sveta, kontam da bi' uzimao samo whey protein posle treninga sa dekstrozom i to je to. Eventualo ako bi me bas obuzela zelja za napucavanjem onda i neka prava hemija ali to se nece desiti u ovom zivotu. Evo prvi put u zivotu sam poceo da kupujem tu neku kao zdravu hranu, videcemo da li cu uspeti da se pridrzavam osnovnih pravila i kakvi ce efekti biti do leta.

Link to comment

australija je posle jednog masovnog debakla na OI osnovala institut za sport da bi poboljšala rezultate u budućnosti i njihov nutrition deo je jedan od vodećih u svetu, svake godine ažuriraju listu koja je podeljena na a) sigurno radi, b) možda radi c) nema dokaza da radi i d) zabranjene supstance 

Link to comment
  • 10 months later...

nisam nasla nutricizam topik....zna li neko koja je granica dnevna za unosenje grejfruta? cedim ga

Mislim da je nedeljna granica 2-3 grejpa i da treba biti obazriv ako pijes neke lekove za pritisak/srce. Pritom mislim da ga treba jesti celog, jer tako unosis vise vlakana iz njega, a cedjen valjda nabija glikemijski indeks i i sok stvara kamen u bubregu... mislim sve ovo pisem kao laik a doduse i ja ga obozavam cedjenog... Ako nista, bar proveri da nije GMO

Link to comment

 

Ako uzimate li lekove za snižavanje pritiska, antidepresive, lekove za lečenje raka, statine za srce ili antibiotike, iz ishrane obavezno izbacite grejpfrut u svim oblicima.

 

 

 

Kako upozoravaju kanadski stručnjaci sa Univerziteta Ontario, grejpfrut u kombinaciji s 43 vrste leka može da dovede do ozbiljnog trovanja, pa čak i smrti. Ova voćka sadrži hemikalije furanokumarine koji sprečavaju enzime da razgrađuju pojedine hemikalije u crevima, zbog čega se efekat leka može udvostručiti, pa čak i utrostručiti, a samim tim i naštetiti organizmu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...