Jump to content
IGNORED

Korišćenje suplemenata u sportu


Ravanelli

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zli Gli

    11

  • eumeswil

    11

  • Aineko

    10

  • Ravanelli

    9

Tip je uradio 3-mesečni eksperiment da bi podigao nivo T. Jeo je, između ostalog, hranu bogatu mastima i holesterolom, jaja, slaninu, punomasno mleko. Krvna slika po završetku je bila, malo je reći, odlična.
imas mnogo bolje dugorocne studije takve ishrane po kardio-vaskularnim klinikama. istina, eksperiment se zavrsava, malo je reci, porazno.
Link to comment
doklegod postoje uslovi i dokle god se zivi u svetu izobilja..misim meni je taj paleo trip malo preteran,ok ljudi su jeli meso hiljadama godina ali takva ishrana je skupa,dal energetski dal novcano i vecinu vremena je vecina ljudi jela hleb,sir i krompir..ali sam licno i duboko protiv secera i njegove preterane upotrebe dok apsolutno nema potrebe za tim,naprotiv
Kako gde. Indijanska severna plemena su jeli skoro samo meso - foke, ribe, i ni traga povisenom holesterolu, bolesti krvnih sudova nepoznanica. U lokalu, ljudi u Sumadiji su se verovatno hranili samo hlebom i sirom, a u Crnoj Gori, cenim da je vise bilo mesa (ko je imao ovce) nego hleba koji nisu imali gde da uzgaje.Moji konkretno deda i baba (jedan par) su se ziveli u planini i jeli ono sto proizvedu isto kao i njihovi roditelji - malo krzljavog voca (jer tamo slabo uspeva), hleb i jako puno mesa i mlecnih proizvoda (gajenih bez antibiotika od stoke koja veci deo godine provede tabajuci kilometrima od stale do pasnjaka i nazad). Baba nema povisen pritisak, deda isto nije imao takvih problema, oboje su doziveli kasne80te. A kad god sam otisla gore oni su se bukvalno davili u prsuti i kajmaku.Ne mozes da kazes da su ljudi u stara vremena jeli hleb i sir jer je meso bilo skupo energetski i novcano, kad su ljudi u malo brdovitijim predelima samo stoku i mogli da uzgaje, energetski skupo ne znam sta bi tad znacilo a novano skupo je bilo irelevantno jer nisu kupovali hranu nego jeli sta mogu sami da naprave, sa akcentom na tonu mesa jer em su imali em su voleli.
Link to comment

U onom dokumentarcu NG o paleo djeti tip koji je propagira (>70 godina) kombinuje trcanje sa anaerobnim vezbama - naizmenicno vuce (lancem zakacenim za kuku) i gura svoj terenac (neka velika zver) preko dvorista. Objasnjenje: paleo ljudi su prvo morali da stignu plen koji su lovili, a onda da ga odvuku do pecinje.

Link to comment
Nije taj.Zasto li sam znala da ces da upotrebis 'milioni godina' argument... :D moj stav o paloe dijeti je da su ljudima trebali milioni godina da izmisle cokoladu a neko bi sad da je izbacuje iz dijete. How yes no. Sto se mene tice - sve umereno.
Ne mora da se izbacuje čokolada, barem ne ona prava, naravno to ne znači da treba da se toviš njome. Što se tiče umerenosti, ne može neko da bude umeren ako je npr. mršaviji i želi da poveća mišićnu masu. Ako bi se umerenost interpretirala kao otprilike podjednak unos M, P i UH i ako bi se to uporedilo sa zvaničnim "zdravim" smernicama opet bi bilo van njih, ispalo bi i high(er) fat i high(er) protein i low(er) carb :) . Ne postoji jedan kalup za sve, to treba da bude jasno od početka. Primarno je Izbacivanje industrijski prerađene hrane i osnova je za dalje nadogradnju prema individualnim potrebama.Naravno da ima argumenata i studija protiv palea i nekonzistentnosti njegovih mainstream zagovornika u onome što promovišu pod tim, samo su manje eksponirani. Što i takođe ne znači da fundamentalni koncept treba da se ignoriše.
to mogu i ja a jedem lchf i donekle sam u temi vec godinu i po..svako moze da pokaci gomilu linkova sa neta..
:isuse: Otvori slobodno, da li ti neko brani, šta fali takvom pristupu? Ti se nisi oslanjala na tuđe znanje i iskustvo, sama istražila sve principe na kojima se bazira, detaljno proučila stotine studija...? Nisi pojasnila šta tačno želiš da bude u toj temi. Kako bi ona trebala da izgleda po tvojim kriterijumima? Meni ni iz džepa ni u džep. Suština je da se ljudi zainteresuju i upute, a kasnije dodavati nov info, knjige, iskustva itd. Ostalo je stvar dobre volje za istraživanje, koje je na par klikova daleko, dovoljno i iz ovog topica za početak. Oni koji su lenji za to i očekuju da im neko sve sažvaće u vidu tl;dr verzije veoma složene oblasti, imaju skroz pogrešan pristup. Ono što bi bilo korisno za ljude u Srbiji a da nema na inostranim sajtovima je gde da se nabavaljaju najbolje namirnice za ovakav tip ishrane i njihove cene, a za to imam vrlo malo podataka. A to zavisi i od potreba, budžeta, lokacije...
Link to comment
imas mnogo bolje dugorocne studije takve ishrane po kardio-vaskularnim klinikama. istina, eksperiment se zavrsava, malo je reci, porazno.
Postoje studije i za suprotno i? Postoje i pro/con studije i za Mediteransku dijetu kao i iskustva ljudi koja su u suprotnosti sa njima. Itd. To nije nikakva "ultimativna istina" kada se ima u vidu kako funkcionišu naučna istraživanja a pogotovo u oblasti zdravlja. Mnoga imaju i finansijski i profesionalni potvrdni bias. Najbolje je biti otvoren za preispitivanje saznanja iz što više uglova i biti spreman na prihvatanje promena.Nije ona naravno jedini krivac, ali dovoljno je pogledati postojeću zvaničnu piramidu ishrane i rezultate koje je ona donela. Dovoljno je videti koliko koštaju sirovine, pre svega žitarice, a ko sve ima i imao je koristi od finalnog proizvoda napravljenjih od njih. Pošto smo u kapitalizmu, profitni motiv diktira piramidu koji ubiraju i proizvođači i vlada i farmacija i doktori, Nekima je ovo možda liči na teoriju zavere, meni nije. Tek će da bude zanimljivo sa "in vitro" mesom razvijenih od stem ćelija u budućnosti.
jos samo da smisle kako da paleo dijetom popunimo ozonsku rupu pa da uzivamo u prosecnom zivotnom dobu od pedesetak godina, koliko su dostizali u praistoriji.
To što se promoviše pod imenom paleo ne znači da je cilj emulacija identičnih uslova koji su postojali u tom periodu, da ćeš morati živeti lovačko sakupljačkim načinom života i umreti u 50-oj. Naziv bilo koje dijete je nebitan u krajnoj liniji. Mnogi ljudi su jeli na takav način mnogo mnogo pre što je postojao marketinški naziv i trendi pokret i pre no što su uopšte znali da isti postoji. Edited by miki.bg
Link to comment
Sta fali industrijski preradjenoj hrani? Ali, detaljno, ako moze sa objasnjenjima na biohemijskom nivou, sa citatima iz relevantnih naucnih casopisa.
Nemam vremena i nisam dovoljno stručan. Ako su ti to dovolji argumenti da je ona super i da ostali koji zagovaraju suprotno pričaju gluposti, neka bude tako.Ako će te ovo zadovoljiti:Food and Western Disease, Lindebergova rad pruza dobre pro/con argumente u vezi evolutivne hipoteze na kojoj se sve zasniva.
][/font]The discussion about human´s ancient diets is often misdirected to a debate on meat verses plant foods. Thereby, the main point is missed: most of the calories in Western countries are provided by foods that were practically unavailable during human evolution. (p34)
http://www.wnyc.org/...ped-being-food/
In 2008, farmers grew more than enough to feed the world, yet more people starved than ever before—and most of them were farmers. Harper’s magazine contributing editor Frederick Kaufman investigates the connection between the global food system and why the food on our tables is getting less healthy and less delicious even as the world's biggest food companies and food scientists say things are better than ever
Edited by miki.bg
Link to comment

ali ja nemam potrebu da otvaram temu o tome..odavno sam digla ruke od toga sta drugi ljudi jedu i price o tome,vec sam pisala negde sta mislim o tome a i prebrzo poizdim i nemam zivaca za tu osetljivu i komplikovanu temu pa nastane incident...neka jede ko sta hoce,mindedj mi..a ti je otvori i vodi kako mislis,ocigledno imas zivaca..a zaboravi sta sam ja rekla,to je nebitno.

Edited by ivy
Link to comment
ali ja nemam potrebu da otvaram temu o tome..odavno sam digla ruke od toga sta drugi ljudi jedu i price o tome,vec sam pisala negde sta mislim o tome a i prebrzo poizdim i nemam zivaca za tu osetljivu i komplikovanu temu pa nastane incident...neka jede ko sta hoce,mindedj mi..
Slično je i sa mnom. Neću otvarati temu, dovoljno je osetljivih i ovako.
Link to comment
Slično je i sa mnom. Neću otvarati temu, dovoljno je osetljivih i ovako.
nije problem u osetljivosti nego u nepostojecoj argumentaciji.ti uzmes za primer nekog lika koji je jeo 3 meseca proteine i masti i kom je na kraju bilo super.jedini problem takvog "argumenta" je sto 3 meseca nisu relevantan vremenski period i 1 covek nije relevantan statisticki uzorak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...