Jump to content
IGNORED

Doping u tenisu


Time Crisis

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jean-Luc Picard

    10

  • freakns

    6

  • Arkadija

    6

  • dùda

    6

Ceo profesionalni sport je, znači, na nečemu. Sad, ova izjava može da zvuči olako, ali to izgledai da ni jedan vrhunski rezultat nije "pošten". Da li je normalno da Felps osvoji 10 zlatnih medalja u toliko različitih disciplina, sve uz višestruko obaranje svetskih rekorda, da li Bolt može da trči onoliko brzo, da li je normalno da bicilisti pređu 3000 kilometara, ko da je 30 km u pitanju, da li fudbaleri mogu da trče 60 utakmica godišnje plus reprezentativne utakmice, da li oni što dižu tegove mogu da podignu 200 kila ko da je perce, i tako dalje i tako redom. Ispadoše da su oni koji ne mogu da plate dobar doping tim, osuđeni na normalne rezultate i poslednja mesta. :(
komplikovano je. nauka napreduje, kao i tehnologija.danas u svakoj prodavnici sportskih™ preparata moze da se nabavi bezbroj proizvoda, koji na razne nacine uticu na performanse, i to obicnih amatera i rekreativaca.ljudi vole da veruju da zive u vremenu progresa, a to u sportu moze sasvim fino da se naplati, i gledaocima i akterima.
Link to comment
Ako krvni doping ili testosteron ne mogu da se kontrolisu 100% treba ih legalizovati sa naravno odredjenim definisanim nivoom koji nije neposredno opasan po zivot.
Ne vidim da bi to ista bitno promjenilo - i dalje bi bio isti broj onih koji bi se dopingovali i iznad tog zamisljenog dozvoljenog nivoa [jer se oni ne dopinguju zato sto vole, nego da bi stekli prednost u odnosu na konkurenciju].Mislim da je profesionalni sport pun dopinga, ali se u vecini sportova to ignorise. Biciklizam po borbi protiv dopinga ispred svih [sam broj testova o tome svjedoci i apsolutno, i pogotovo u relaciji sa novcem koji se vrti u pojedinim sportovima]. Ja ne znam sta je pravo rjesenje, suspendovanje za maltene svaku sumnju, kao u biciklizmu, ili to sto se neki drugi sportovi prave ludim [zvanican podatak je da je u Bundes Ligi u prosloj sezoni bilo tachno 0 testova krvi]. Nisam siguran da ljudi koji gledaju sport zaista zele da se doping istrijebi, iako su svi zgrozeni kad god se pojavi neko dopingovan.Ja se trudim da sto manje obracam paznju na to, ali sam prilicno siguran da je profesionalni sport [dakle, i tenis, a bobami i fudbal] pun dopinga.Dobar blog o dopingu u tenisubtw, Serena je valjda prosle ili pretprosle godine pobjegla od doping testa. U biciklizmu bi za to automatski dobila 2 godine suspenzije. Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

yup, pre dve godine, pobegla u panic room jer je navodno pomislila od osobe zaduzene da joj uzme krvni uzorak da je provalnik. to joj je makar bilo objasnjenje. koje je ITF prihvatio bez problema... inace, Serena Williams je u 2010, 2011 i 2012 dala tacno 0 uzoraka krvi na testiranje. svaka druga igracica iz top10 je imala te "iznenadne posete" ili kako ih vec zovu, sem Serene koju su u tri godine jednom pokusali da testiraju, i ona je pobegla, nakon cega uopste nije ni pokusan da joj se uradi krvni doping test

Link to comment
im'o je strongmen pre ohoho jedan tekst na blogu tamo pa su ga ispljuvali najstrasnije, poenta, sto je veca lova u opticaju veca je i tolerancija na doping, s vremena na vreme se nadje zrtveno jagnje i to je to
OvoText je prakticno preprican dokumentarac bigger, stronger, faster* sto je OK, ali mogao je bar da ga pomene.
Link to comment
Ne vidim da bi to ista bitno promjenilo - i dalje bi bio isti broj onih koji bi se dopingovali i iznad tog zamisljenog dozvoljenog nivoa [jer se oni ne dopinguju zato sto vole, nego da bi stekli prednost u odnosu na konkurenciju]....
Ne bih se slozio.Recimo 50% hematokrita je sasvim normalno i lako kontrolisati dok je potpuno odsustvo krvnog dopinga vec teze.Slicno je i sa regenerativnim dozama testosterona koje cak ni ne treba kontrolisati jer su pri visokoj dozi stetne za samog sportistu.Opet, visok nivo testorena pre same trke (onaj tipa Landis) je takodje jednostavno kontrolisati ali ne i tokom celih priprema kada takve doze imaju manje smisla.Uopste, mnogo je lakse kontrolisati da su sportisti generalno zdravi (sto je mnogo vaznije) i da nemaju neke masivne simptome preterivanja sa dopingom nego kontrolisati potpuno odsustvo dopinga.No, cela ta prica je naravno povezana sa legalizacijom droga uopste. Edited by Anduril
Link to comment

enan je po svemu ličila na muško, iako nije bila nabildovana ni nešto gabaritnatj. udarala je ko muško, veoma eksplozivnopotpuno netipično za ženeza nju, skjavone, stosur i još neke, bih se u velike pare kladila da nisu baš svaki mesec imale ''ženske probleme''

Link to comment

Realno, ljudi koji prate profesionalni sport imaju 2 opcije: da ignorišu i da se nerviraju. Jedino je glupo moralisati nad celom pričom, osim ako moralisanje ne dolazi od samog sportiste koji sebe uzdiže na moralnom pijedestalu... Mene jedino brine količina smeća koja se uzima u amaterskom i rekreativnom sportu, gde se sve to kupuje pod nazivom "suplementi", a kad čovek pogleda etiketu vidi da tu ima mnogo više od proteinskog šejka...

Link to comment
... Mene jedino brine količina smeća koja se uzima u amaterskom i rekreativnom sportu, gde se sve to kupuje pod nazivom "suplementi", a kad čovek pogleda etiketu vidi da tu ima mnogo više od proteinskog šejka...
koliko treba biti glup ili neobavešten, a što mu dođe na isto, pa da uzimaš to smeće a baveći se sportom rekreativnoto je prosto contradictio in adjecto
Link to comment
Realno, ljudi koji prate profesionalni sport imaju 2 opcije: da ignorišu i da se nerviraju. Jedino je glupo moralisati nad celom pričom, osim ako moralisanje ne dolazi od samog sportiste koji sebe uzdiže na moralnom pijedestalu...
+1
Link to comment
Realno, ljudi koji prate profesionalni sport imaju 2 opcije: da ignorišu i da se nerviraju. Jedino je glupo moralisati nad celom pričom, osim ako moralisanje ne dolazi od samog sportiste koji sebe uzdiže na moralnom pijedestalu... Mene jedino brine količina smeća koja se uzima u amaterskom i rekreativnom sportu, gde se sve to kupuje pod nazivom "suplementi", a kad čovek pogleda etiketu vidi da tu ima mnogo više od proteinskog šejka...
Nije bas tako.Kao prvo, moralisanje dolazi uglavnom od sportista koji lazu, medija koji prenose sve to i prave se ludi i kompanija koje sponzorisu a onda tuze (moralisu) i prave se ludi.Ignorisati takodje ne moze jer sve veci troskovi prava prenosa profesionalnog sporta obicno placaju svi kroz pretplatu ili proizvode hteli oni to ili ne.Zato je potreban javni pritisak da se radi o obicnoj farsi za koju ne treba placati.
Link to comment
koliko treba biti glup ili neobavešten, a što mu dođe na isto, pa da uzimaš to smeće a baveći se sportom rekreativnoto je prosto contradictio in adjecto
ne bi verovala koliko tih ljudi ima...
Link to comment
može neko objašnjenje zašto su proteinski šejkovi smeće. ili kreatin, ili bilo šta od tih enhancersa. ja stvarno ne vidim problem sa tim stvarima
dobro, ja sam neka druga generacija, tj. ne kapiram ovu novu modu da je lepo samo nabildovano telomeni se dopada definisano i ništa više od togane znam šta su proteinski šejkovi (tj. znam teoretski) ali pošto ja i za redovnu prehranu gledam da što više izbegnem prerađeno, tj. pokušavam da što više kupujem na pijaci a što manje u samoposluzi,pogotovo ne mogu da prihvatim da neko samo zarad izgleda pije te praškovetmali, to sam samo ja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...