Jump to content
John Coltrane

Bundes Liga 2013/2014

Recommended Posts

John Coltrane

U novu sezonu ulazimo u trenutku renesanse shvapskog fudbala posle finala LS u kom su ucestvovali Bajern i BVB.Bajern, prvak (osvajac triple krune u stvari) dodatno pojacan Geceom i Thiago Alcantarom, ali i Pepom koji je predano ucio jezik. I dalje ostaje misterija zasto je Henkens shutnut tako lako i unapred, ali vreme ce pokazati.BVB posle dve uzastopne "salatare" umalo da dozivi klimaks i osvoji Ligu sampiona, steta sto im je tako malo falilo. Bez Gecea da, ali opet uz novu zamenu (Rojs) za starog lidera (Gece), doveden je i Aubamejang, a i Sokrates da bude podrska visegodisnjem tandemu Humels-Subotic (Santana presao u Shlake).Leverkuzen, poznatiji kao Elita™, je izborio Ligu sampiona, Kisling je bio najbolji strelac (ovih dana produzio ugovor do 2017), a Shurle za 20milki funti prodat Chelskiju, kao i Carvahal koji je imao buy back klauzulu u ugovoru te se vratio u Real. Japanac Son iz HSV se moze podvesti pod solidno pojacanje, ali pustanje Shvaba i Fridirha na free, te prodaja Kadleca Feneru mi se ne cini kao najbolji potezi obzirom da su oni tvorili odbranu zadnjih sezona. Milslim da se nece znacajno pojacavati i da ce ih LS, na moju veliku zalost, progutati.Shalke takodje ne obecava puno, osim Madjara Shalaia spica iz Majnca nisu bili agilini ovog leta, a najveci hype j bio oko Papadopulosa i evenutalnog odlaska u neki od top 10 evropskih timova.Ostali nemaju para, mogu da se bore od 5-10 mesta, mozda na trenera (Ajntraht Armin Fee), neke nove klince (Borusija M'Gladbah) ili neku neobjasnjivu silu (HSV), ali mislim da posle decenije velikih prevrata-sampioni su bili Verder, Stutgart, Volsburg, BVB- Bajern ponovo uspostavlja dominaciju.Usput prva sezona bez velikog Tomasa Safa koji je ceo svoj zivot (ali bukvalno) posvetio Verderu :Hail:

John Coltrane

Iz lige je ispao Grojter i Fortuna, a Hoffe je sacuvao kozu, dok su Ajntrah (B) i Herta novi clanovi Bundes lige.Prenosi su, i ove sezone, na EuroSportuPregled transfera in/out.http://www.bundesliga.com/en/liga/news/2012/0000256011.php

MiddleClass

Bravo Dzone! Elitno otvaranje topika... :Hail:

panta rhei

son je koreanac i hajkensa nisu oterali, ali mrzi me da pisem sad...super za otvaranje novog topika za najjacu ligu :P

assignment

Samo da dodam da je BVB doveo Mikitarijana iz Sahtjora kao zamenu za Gece-a i posteno platio 24 milki i nije dozvolio Lewandowskom prelazak u Bajern sto su takodje platili ca. 25 mil koje je Bajern nudio a sada nece dobiti jer Poljaku istice ugovor na leto...Veceras je bio lep pocetak za BVB, bice sezona do jaja...ps. Nadam se da Frankfurt moze prijatno da iznenadi i ove godine...

John Coltrane

@ pajapatakPosle gajbe Zajecarskog i ja sam koreanac, a ne japanac <_<

panta rhei

ja posle gajbe bilo cega ne bi bio ni japanac ni koreanac nego mrtav bilo sta, da ne kazem covek...inace, ocekujem zanimljivu sezonu, jak bvb, dobar gladbach, vracanje wolfsburga pri vrhu...i jos po nesto, ali me stvarno mrzi da kucam sa tableta, pa necu vise ni da se javljam...

ArleKino

Svaka čast Borussiji, ali Bayern bez Riberyja i Neuera je ipak nerealna slika onog što ih čeka iduće sezone. Mogli bi, doduše, dati good scare Bayernu, puno bolji nego prošle sezone.

Ajant23
Svaka čast Borussiji, ali Bayern bez Riberyja i Neuera je ipak nerealna slika onog što ih čeka iduće sezone.
Naravno, Ribery je glavni igrač Bayerna i tu se malo šta može dodati, iako navijam za BVB u Bundesligi...

assignment

Pih, kao da Neuer nije sklon da kiksne ^_^ Riberi da, ali sve je to onako u maglu...A Dortmund je takodje igrao bez dva igraca... Anyway, Bajern je favorit bez sumnje, pitanje je da li ce Pep Bajern dovoljno sjebati promenama tako da BVB sa nekim 110% uspe iznenadjenje, bilo bi divno

Psihodelija

dortmund i klop su samo za obozavanje. godinama unazad iz svakog prelaznog roka izlaze sa finansijskim plusom, jacim timom i jos boljom igrom. ne bi mi dosadilo da gledam dortmund-bayern svake subote do kraja sezone, neverovatno dobar fudbal.inace, glavni igraci bayerna ce ove sezone biti martinez i gece, kakav crni ribery. iako stvarno imaju savrsen tim, sumnjam da ce gvardiola uspeti da dominira kao hajkens u drugom delu prosle sezone. vec na ovoj utakmici se videlo da tvrdoglavo ne odustaje od nekih ideja koje je i u barsi forsirao ( pre svega insistiranje na alcantari u prenosenju lopte, a i vec su se odrekli luiz gustava).

panta rhei

pocinje, bayern - m'gladbach otvaraju sezonu.

Edited by panta rhei

gervasius twinkleminkleson

Jel ES ne prenosi? What the shit?!

Psihodelija

ES2 prenosi, kao i uvek.

gervasius twinkleminkleson

Ne ovaj ES2 koji ja imam :(

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...