Jump to content
IGNORED

Albumi koji su najviše uticali na vas


henrik larsson

Recommended Posts

ovaj album je remek delo. originalni, ne ovo reizdanje na CD-u gde su dodali nekoliko pesama. nije prosta kompilacija, sve su pesme ponovo snimljene za ovaj album, vrlo svedeno, uglavnom samo gitara i glas.

Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    10

  • Parsons

    8

  • Indy

    8

  • MocaVukotic

    7

albumi koje sam verovatno preslušao preko 50 puta:The Best Of Oi! - esencijalna kompilacija za sretno detinjstvoThe Contours - Do You Love Methe sonics - boom & here are the sonicssnoop dog - doggystylegazda paja - napajanjebeastie boys - iamo sam neku svoju kompilacijublack flag - damagedBooker T. & The MG's - Green Onionsbruce springsteen - born to runCharles Bradley - No Time For DreamingTHE DIRTBOMBS - Ultraglide In BlackFriday At The Hideout - kompilacijaJohn Stewart - California BloodlinesJon Spencer Bues Explosion - Plastic Fanglee fields - faithful manlou reed - transformerNeil Young - HarvestNotorious Big - Ready to Diepekinška patka - plitka poezijaatheist rap - j.e.b.a.nj.ePrince - The HitsPrljavo kazalište - Prljavo kazališteSongs We Taught Detroit Cobras - kompilacijaneka kompilacija bed mjuzika koju je okačio na b92. odslušao sam je oko 500 putaSupersuckers - How the Supersuckers Became the Greatest Rock and Roll Band in the WorldThe Mummies - never been caughtThe Replacements - Sorry Ma, Forgot To Take Out The TrashThe Smiths - Meat Is Murderthe specials - s/tthe undertone - teenage kickszabranjeno pušenje - dok čekaš sabah sa šejtanom

Edited by Ravanelli
Link to comment

2 albuma ispred svih:Azra -Suncana strana ulice. cuo u nizim razredima osnovne i nekako shvatio da muzika ne mora uvek da bude tralala. definitivno se zainteresovao za tekstove, iako kod dzonija skoro nista nisam kapirao tada (a dosta i sada ;) )Gram Parsons* - GP pocetkom devedestih dobio na kaseti. definitivno prestao da pratim aktuelnu produkciju i poceo da kopam po proslosti. izuzetak je, grubo receno, ono sto pusta zikica. sredinoim devedesetih, od prve plate na jednom od poslova, kupio od grade na berzi original cd za 35 maraka (gde je i drugi solo album). napster mi je kasnije ispunio snove. mislim da bih, da internet nije izmisljen, 90% novca davao na stare diskove i ploce. eventualno bi ocinstvo uticalo jos na procenat.*nick nema veze sa gram parsonsom, nego sa parsonsovom turbinom na kojoj sam radio u spanskoj narcei kada sam se uclanjivao na tamo-u

Link to comment

U, super tema. Za neke bendove sam pisao dva albuma jer nisam tačno siguran koji sam prvi čuo, nekako sam ih u isto vreme slušao (Led Zepp, npr), a neki su mejnali stil, pa mi bili novi i zanimljivi više puta.Queen - Miracle / Best of / Night at the OperaLed Zeppelin - II&IVIron Maiden - Iron Maiden/KillersMetallica - Black Album / Master of Puppets / Justice for All / LoadPantera - Vulgar Display of PowerType o Negative - Bloody Kisses / Origin of the FecesParadise Lost - Icon/ One SecondCathedral - Ethereal MirrorSisters of Mercy - FloodlandAlice in Chains - FaceliftNIne Inch Nails - Pretty Hate MacineSkyclad - Silent Whales of Lunar SeaDanzig - DanzigCorrosion of Conformity - DeliveranceMorbid Angel - DominationDead Can Dance - Aion / Spleen&Ideal/ Toward the WithinDepeche Mode - UltraTool - AenimaKyuss - Welcome to Sky ValleyAfghan Wigs - Black Love & GentlemanJeff Buckley - GraceMorphine - Like SwimmingCowboy Junkies - Best ofMark Kozelek - Rock 'n' Roll SingerE da setih se i jednog koji sam otkrio sa velikim zakašnjenjem:Mother Love Bone - Mother Love Bone

Edited by Syme
Link to comment
Metallica - Black Album / Master of Puppets / Justice for All / Load
Sve si ih čuo u isto vreme, ili ti je svaki zasebno bio pljas?Moguće da nisam sastavio precizan brif u uvodnom izlaganju, neki postovi mi više liče na spisak omiljenih albuma. Edited by henrik larsson
Link to comment

Svaki mi je bio super. Ušao u Metallicu preko Blakc Albuma, posle otkrio MOP, a kasnije kad sam čuo Load bio razočaran, a posle se poptuno oduševio, posebno kantri momentima.Mislim da sam razumeo temu i trudio sam se da odgvorim najbolje što znam. Mogu i da elaboriram, bar za neke.

Link to comment
Mislim da sam razumeo temu
Nisi. Npr, meni postoje i bolji albumi istih bendova od onih koje sam naveo, ali ovo su ili oni koje sam prve čuo (i pomerili me sa mesta, objasnili nešto i otvorili novi horizont u muzici), ili (u mnogo manje slučajeva) albumi bendova koje sam znao/čuo a nisam ih primećivao, i onda me zveknuli. Uglavnom, sve što sam naveo me je korenito menjalo, bilo svirački bilo slušalački, i sve je u nekom periodu do 20-22. godine života.
Link to comment

Pa okej, mislim da sam dobro razumeo temu, samo kod mene to nije išlo isto kao i kod tebe. I kod mene je išlo negde do 22, ali dešavalo se i kasnije, mada znatno ređe. Uz to, nisam muzičar, pa kod mene nije bilo tog aspekta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...