Jump to content
IGNORED

Albumi koji su najviše uticali na vas


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    10

  • Parsons

    8

  • Indy

    8

  • MocaVukotic

    7

hronoloski... 

 

1. rani mraz - panonski mornar (kasetna kompilacija singlova), sa cirka 6 godina

 

2. paket aranzman, sa 7

 

3. duran duran - seven and the ragged tiger, sa 9

 

4. azra - suncana strana ulice... negde tokom osnovne, nisam siguran

 

5. pink floyd - the wall, sa 13. zbog ovoga sam specificno prvi put otisao na berzu

 

6. boye - dosta, dosta, dosta, sa 14. prva ploca uz koju sam sa drugom drugima bio cudan

 

7. joy division - closer, sa 15

 

8. luna - nestvarne stvari, sa 15. prva spoznaje da postoje neki paralelni (muzicki) svetovi

 

9. nick cave - tender pray, sa 15. kaseta iz srecne galerije, i dalje se secam pilece supe uz koju sam prvi put cuo mercy seat

 

10. obojeni program - najvaznije..., sa 16. prvo (neispunjeno) groupie iskustvo. maso mi te volimo.

 

11. the smiths - meat is murder, sa 16

 

12. sonic youth - goo;

13. husker du - warehouse;

14. dinosaur jr - bug, sa 16, prvi talas otkrivanja (opstepoznatog) novog americkog roka

 

15. the lemonheads - lick, sa 16. prvi moj novi americki bend

 

16. the replacements - don't tell a soul;

17. swans - the burning world;

18. thin white rope - moonhead, sa 16. dubina. don't tell a soul je tu posebno bitan, jer mi je otkrio novi pogled na muziku... ovo je alternativa drugog reda... duplo subverzivna, jer (kazu neki) deluje banalno. godinama pre nego sto su ljudi poceli da se razbacuju raznim terminima tipa post-ironija i sl.

 

19. uncle tupelo - no depression, sa 16. ovo mi je bio americki obojeni program, prvi osecaj da sam otkrivam nesto sto ce tek da se desi. svima sam pricao da su ut reinkarnacija husker du. za ovaj cd sam tada menjao originalni vinil everything falls apart...

 

20. the wedding present - seamonsters, sa 18 valjda. voleo sam vec ranije ploce, ali ovo je trenutak kada shvatam da gedgom zajedno odrastam, sto i danas traje. gledao ga valjda sesti put pre neki dan, vise od 20 godina posle prvog koncerta... you should always keep in touch with your friends.

 

21. can - anthology, sa 20. future days mi je najdrazi, ali ovo sam prvo kupio, da cujem ko su ti can. 

 

22. mbv - loveless;

23. tricky - maxinquaye;

24. portishead - dummy, sa 21.

 

25. blur - great escape, sa 21. ovo je don't tell a soul brit popa.

 

26. gene clark - no other;

27. the go-betweens - liberty belle...., sa 22/23. vec godinama voleo byrdse i plavu go-bet kompilaciju, ali sam ove ploce cuo tek tada (beggars reizdanja go-bet, a za gene clark-a hvala melody maker-u) i poceo da se lozim na koncept great lost album-a. do tada mi je najblizi toj kategoriji bio neil young-ov on the beach.

 

28. smog - kicking a couple around ep;

29. palace music - lost blues..., sa 22/23

 

30. guided by voices - mag earwhig!, sa 23. pre neki dan prebrojao nekih 140 nosaca zvuka. ovo je bio prvi.

 

31. elvis costello - my aim is true, sa cirka 25. u gimnaziji voleo armed forces, i u medjuvremenu cuo/posedovao verovatno jedno 10 albuma, i vec imao njegov don't tell a soul u mighy like a rose... ali nekako su tek ta rhino-va reizdanja s kraja veka pokrenula opsesivno proucavanje

 

32. john coltrane - my favourite things;

33. nina simone - forbidden fruit, ... ovo sam stvarno shvatio sa cirka 40. mft nije najbolji coltrane verovatno, ali ja sam sve samo postovao dok se na njega  nisam navukao, pa se tek onda vratio i shvatio malo bolje one prethodno samo postovane... ff jeste najbolji ninin album, ne znam zasto to ne znaju svi.

 

33 deluje kao dobar broj.

 

Edited by kurdi
Link to comment

(nastavljam kurdijev niz, sa skokom u daaaaleku budućnost)

 

55. - king gizzard and the lizard wizard: flying microtonal bananas

55. - king gizzard and the lizard wizard: murder of the universe

55. - king gizzard and the lizard wizard: sketches of brunswick east

55. - king gizzard and the lizard wizard: polygondwanaland

 

// preskače mi ploča... A imaju ih oni još iz 2017...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...